Ön jak girişi çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

thed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba 2 gün önce bilgisayar topladım ancak bir sorunu bir türlü çözemedim.Bilgisayarımın arka jak girişi çalışıyor ancak ön jak girişine kulaklığı taktığımda hiç bir şey olmuyor,bir jak takıldı demiyor.Sürücülerim güncel.İnternette araştırdığım kadarıyla realtek ayarlarında HD ses ön panel yerine AC97 ön paneli seçtiğimde çalışması gerekiyor ancak hiçbir şey değişmedi.Aldığım mağazada montaj yapanlar yanlış takmış olabilir mi?Bunu nasıl anlayabilirim?Anakartım Asus z370-E. Yardımcı olursanız sevinirim.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Kasayı söküp bakman lazımda aldığın yer profesyonelse onu atlamazlar zaten.

thed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vatan bilgisayardan aldım ancak bu ilk toplama bilgisayarım,açıp nasıl bakacağımı bilmiyorum.

FurkanT.

Müdavim
Reaksiyon puanı
340
Kasanın önündeki Jack girişlerinin ve usb girişlerinin anakart üzerinde bağlı olduğu bir yer var. Bağlantı yapılmamış ya da yanlış bağlanmış olabilir. Kontrol etmende fayda var.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Merhaba 2 gün önce bilgisayar topladım ancak bir sorunu bir türlü çözemedim.Bilgisayarımın arka jak girişi çalışıyor ancak ön jak girişine kulaklığı taktığımda hiç bir şey olmuyor,bir jak takıldı demiyor.Sürücülerim güncel.İnternette araştırdığım kadarıyla realtek ayarlarında HD ses ön panel yerine AC97 ön paneli seçtiğimde çalışması gerekiyor ancak hiçbir şey değişmedi.Aldığım mağazada montaj yapanlar yanlış takmış olabilir mi?Bunu nasıl anlayabilirim?Anakartım Asus z370-E. Yardımcı olursanız sevinirim.
AAFP portuna HD audio kablosunun takılı olduğundan emin ol. Sol alt köşede olur.

thed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakarta sol altta üzerinde audio yazan bir kablo takılı.Sorun diğer ucunun bağlanmaması olabilir mi?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Anakarta sol altta üzerinde audio yazan bir kablo takılı.Sorun diğer ucunun bağlanmaması olabilir mi?
Diğeri AC97dir onu boşver. Ses simgesine sağ tıkla ve Kayıttan yürütme aygıtlarına bak birde.

thed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hoparlör seçili.

thed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başka seçebileceğim bir şey yok ki.Monitör ve realtek digital output var onun dışında.Ayrıca devre dışı bırakılanları göster açık.