Soru Omicron varyantını geçiren var mı?

Omicron varyantını geçirdiniz mi?

• Evet (kendim)

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bir tanıdığım

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır

Kullanılan: 4 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
114
Allah kimsenin başına getirmesin de gerçekten bu varyantı çok merak ediyorum. Çevresinde yada kendisinde bu varyantı geçiren oldu mu? Çok mu ağır atlattılar?

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Omicron daha hızlı bulaşıyor diğer varyantlara göre daha hafif geçiyor dsö öyle açıkladı..

Reaksiyon puanı
114
Bence biraz insanların korkması gerekiyor yoksa herkes yer yerde önlem almadan maskesiz geziyor sürekli mutasyona uğruyor virüs belki ilerde daha kötüsü olacak belirsiz..
ben buna katılmıyorum ya eğer ki hafif geçen bir varyantsa insanlara korku salmanın bir manası yok. yeterince korku ve panik içerisinde geçen bir süreç yaşadık ve yaşıyoruz da. sevdiklerimizi kaybettik, yeri geldiğinde hasta da olduk yani bundan öte bir korku vermek anlamsız

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
ben buna katılmıyorum ya eğer ki hafif geçen bir varyantsa insanlara korku salmanın bir manası yok. yeterince korku ve panik içerisinde geçen bir süreç yaşadık ve yaşıyoruz da. sevdiklerimizi kaybettik, yeri geldiğinde hasta da olduk yani bundan öte bir korku vermek anlamsız
Daha fazla kişiye bulaşmaması için korkmaları gerekiyor insan bundan birşey olmaz diyip başına buyruk geziyor insanlarla doku olan yerlerde çokça kişi maskesiz geziyor birine bulaştırıyor o kişi evine gidiyor silsile halinde bulaşıyor hastalık herkese onların ne suçu var belki kronik bir hastalığı var insanoğlu bir şeyden korkmazsa önlem almıyor malesef bu virüs sürekli mutasyona uğruyor daha kötü bir halde alabilir kendini yok edebilirde..

Reaksiyon puanı
114
Daha fazla kişiye bulaşmaması için korkmaları gerekiyor insan bundan birşey olmaz diyip başına buyruk geziyor insanlarla doku olan yerlerde çokça kişi maskesiz geziyor birine bulaştırıyor o kişi evine gidiyor silsile halinde bulaşıyor hastalık herkese onların ne suçu var belki kronik bir hastalığı var insanoğlu bir şeyden korkmazsa önlem almıyor malesef bu virüs sürekli mutasyona uğruyor daha kötü bir halde alabilir kendini yok edebilirde..
insanlar yıllardır kanser oluyor ama bundan korunmak için de bişi yapılmıyor? DSÖ bununla ilgili önlem alıyor mu? insanoğlu yıllardır sigaradan ölüyor peki ya devletler sigaranın bırakılması için bu kadar savaş veriyor mu? bu dünyada insan sağlığını korumak için neye adam akıllı önlem alınıyor ki buna alınsın? yıllarca amerika HIV ile mücadele etti, bizim ülkemizde de vaka sayıları çok yüksek peki ya televizyonlarda bunlarla ilgili tartışmalara artık denk geliyor musun? başka hastalık, başka bir sıkıntı yokmuş gibi sadece buna yoğunlaşmayı kesinlikle doğru bulmuyorum. evet, çok ağır atlatanlar da var lakin bu hastalığı grip tadında çok hafif geçirenler de var.

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
bu varyant ilk çıktığında niye herkesi bu kadar korkuttular ki o zaman
Çünkü öldürücülüğü deltanın yarısı kadar bile olsa ondan 5 kat daha hızlı bulaşan bir varyant sıkıntı demektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben geçirdim mi bilemiyorum. test yaptırmadım. pazar sabahı boğaz batması, ses boğuklaşması, geniz akıntısı ve nezle olarak uyandım. İki gün sonra ise tamamen düzelmiştim. Omicron mu yoksa sıradan soğukalgınlığı mı bilemiyorum.

tat ve koku kaybı olmadı...

Reaksiyon puanı
114
Çünkü öldürücülüğü deltanın yarısı kadar bile olsa ondan 5 kat daha hızlı bulaşan bir varyant sıkıntı demektir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben geçirdim mi bilemiyorum. test yaptırmadım. pazar sabahı boğaz batması, ses boğuklaşması, geniz akıntısı ve nezle olarak uyandım. İki gün sonra ise tamamen düzelmiştim. Omicron mu yoksa sıradan soğukalgınlığı mı bilemiyorum.

tat ve koku kaybı olmadı...
Bu hafta yaklaşık olarak olarak 4 arkadaşım bu belirtileri geçirdi ve hepsinin testi negatif çıktı mesela bu da benim kafamı karıştırıyor çünkü saydığımız bu belirtilen omicron varyantına benziyor acaba pcr testleri algılamıyor mu omicronu

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,747
PCR testinde omicron varyantına sebep olarak spikelara bakmıyorlardı en son durumda. Sadece covid misin değil misin onu söylüyor (varyanttan bağımsız)

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
insanlar yıllardır kanser oluyor ama bundan korunmak için de bişi yapılmıyor? DSÖ bununla ilgili önlem alıyor mu? insanoğlu yıllardır sigaradan ölüyor peki ya devletler sigaranın bırakılması için bu kadar savaş veriyor mu? bu dünyada insan sağlığını korumak için neye adam akıllı önlem alınıyor ki buna alınsın? yıllarca amerika HIV ile mücadele etti, bizim ülkemizde de vaka sayıları çok yüksek peki ya televizyonlarda bunlarla ilgili tartışmalara artık denk geliyor musun? başka hastalık, başka bir sıkıntı yokmuş gibi sadece buna yoğunlaşmayı kesinlikle doğru bulmuyorum. evet, çok ağır atlatanlar da var lakin bu hastalığı grip tadında çok hafif geçirenler de var.
Senin bahsettiğin hastalıklar hiv harici bulaşıcı değil yıllarca var ve bu durum insanların kendine bakmasıyla alakalı hiv virüsü de genellikle cinsel yoldan bulaşan hastalık insanlarda biraz uçkuruna sahip çıkacak bilim insanları bu hastalıklara ilaç geliştirmeye çalışıyorlar biz burda bulaş oranı yüksek bir hastalıktan bahsediyoruz herkes evindekileri düşünse önlem almadan gezmez maskeni tak diğer insanların ne suçu var yada evdekilerin ne suçu var bu hastalık belki o kişiye zarar vermeyecek ama o kişinin evindeki hastaya zarar verecek..