Okura şifreli mesaj!

AliA

Guru
Onursal Üye
Fatih Altaylı'nın büyük vaatlerle tanıttığı gazetenin reklamlarında şifreli mesajlar dikkat çekiyor. Rakiplere göndermeler yapılan gazetenin fiyatı da açıklandı...

”Çıktı, çıkacak, az kaldı, çıkmıyor, süre uzatıldı, krizden etkilendiler” derken Gazete HABERTURK’un kısa bir süre sonra medya dünyasındaki yerini alacağı resmen belli oldu. Altaylı bugün gazetenin fiyatını da açıkladı.

Fatih Altaylı’nın prova baskılarını dahi öve öve bitiremediği ve “Türkiye’nin tek farklı gazetesi” dediği Ciner Grubu'nun HABERTURK’ünün internet sitelerinde yayınlanan reklamlarında rakip gazetelerin adları kullanılarak çok ince göndermeler yapılıyor.
Haber7.com’da da yayınlanan reklamlarda kullanılan sloganlar Hürriyet, Sabah, Milliyet, Akşam ve Vatan gazetelerinin üzerine kurgulanmış 5 değişik sloganın kullanıldığı reklamlarda, HABERTURK ile birlikte okurların gazete tercihlerinin değişeceği vurgulanırken, her sloganda bir gazeteye gönderme yapılıyor.

Tek cümlelik sloganlardan oluşan reklamlarda, Hürriyet, Milliyet, Sabah, Akşam ve Vatan kelimeleri açıkça kullanılırken, anlam olarak da rakiplere ince göndermeler çıkıyor.

İŞTE O SLOGANLAR:

- Gazetenizi değiştirme Hürriyetiniz engellenemez
- Bir Sabah uyanacaksınız gazeteniz değişecek
- Milliyetiniz aynı kalsa da gazeteniz değişecek
- Bir Akşam eve değişik bir gazete ile döneceksiniz
- Bu Vatan çok değişik bir gazeteyi hak ediyor

75 KURUŞA SATILACAK!

Fatih Altaylı çıkmasına sayılı günler kala gazetenin kaç liradan satılacağını ise bugünkü köşe yazısında duyurdu. "Hergün toplam 5 gazete birden vereceğiz" diyen Altaylı tüm bu gazetelerin 75 kuruşa satılacağını açıkladı. Türkiye'de 75 kuruşa bir tek Cumhuriyet Gazetesi satılıyor. HABERTURK'un rakip olarak gördüğü Hürriyet, Sabah, Milliyet ve Vatan 40 kuruşa, Akşam ise 35 kuruşa satılıyor.

KAYNAK
 

Son mesajlar

Üst