Gazette - Tüm gazeteler tek uygulamada!

czkenzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba, Mobil cihazlarda haber okumayı kolaylaştırmayı hedefleyen uygulamamız Gazette'yi Google Play'de yayınlandı.

Uygulamanın Linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gazette.app

Tanıtım Videosu:

[video=youtube;EhYMTVzszOc]https://www.youtube.com/watch?v=EhYMTVzszOc[/video]

Gazette nedir?

Gazette Türkiye'deki popüler gazetelerin içeriklerini tek bir uygulamada toplar. Takip ettiğiniz gazetelerin hepsinin uygulamasını indirmek yerine Gazette'yi kullanarak istediğiniz gazete ve haber sitelerinin içeriğine en rahat şekilde ulaşabilirsiniz.

Görüntüler:

P5gm37.gif
7o452r.gif

Google Play Tanıtım Metni:

Gazette ile gündemi yakalayın, istediğinizi okuyun, içeriğe yoğunlaşın ve paylaşın.

Kişiselleştirilebilen kaynakları ve içeriğe yoğunlaşmanızı sağlayan tasarımı ile Gazette sizlere telefon ve tabletlerinizde keyifli haber okuma deneyimi sunuyor.

(Desteklenen gazeteleri görmek için kaynaklar kısmına bakınız.)

Takip ettiğiniz gazetelerin uygulamasımı yok? veya birçok uygulama indirip telefonunuzun kısıtlı hafızasını doldurmak istemiyor musunuz? yada daha rahatça haber okuyabileceğiniz bir uygulamamı arıyorsunuz?
Ozaman Gazette tam size göre bir uygulama.

Gazette bir çok uygulamada olduğu gibi sizi reklamlarla rahatsız etmiyor. Çok kısıtlı ve tasarımın içerisine adapte edilmiş reklamlarla sizlere harika bir haber okuma keyfi sunuyor.

Kaynaklar:

**Genel:**
Akşam, Cumhuriyet, Habertürk, Hürriyet, Milliyet, Posta, Radikal, Sabah, soL, Sözcü, Star, Takvim, Taraf, Türkiye, Vatan, Yeni Akit, Zaman

**Spor:**
AMK, Fotomaç, LigTV, Maçkolik, NTVSpor, Sporx

**Teknoloji:**
Chip Online, Donanım Haber, indir.com, PCnet, ShiftDelete, Teknoloji Oku, Webrazzi, Webtekno

Eklenmesini istediğiniz kaynakları gazetteapp@gmail.com adresine bildirebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Gazette'yi ilk açtığınızda sizlerden kaynak seçmenizi ister. 3 farklı aşama gerektiren kurulum ekranı genel,spor ve teknoloji'den oluşur..

Seçtiğiniz kaynakları dilediğiniz zaman sol menü'den 'Kaynakları Düzenle' seçeneğinden tekrar düzenleyebilirsiniz.

Gazette iki farklı içerik kısmı bulundurur : 'Manşetler' ve 'Listeler'

Manşetler bölümü uygulamanın ana sayfasıdır ve takip ettiğiniz kaynakların logosuna tıklayarak o gazeteler veya haber sitelerının anlık manşetlerine ulaşabilirsiniz.

Listeler bölümü ise haber kaynaklarından alınan haberleri eğer uygunsa kategorilendirerek sizlere listeler şeklinde aralarında rahatlıkla ve hızlıca geçiş yapabileceğiniz bir arayüzden oluşur.

Uygulama hakkında düşüncelerinizi yorum atarsaniz seviniriz herkese teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba programda istenilen izinler ne amacli
1-Kimlik 2-Foto MEdya Dosya 3-Kablosuz Bag. Bilgileri

czkenzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba programda istenilen izinler ne amacli
1-Kimlik 2-Foto MEdya Dosya 3-Kablosuz Bag. Bilgileri

Merhaba, öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Uygulamamız içerisinde Facebook tarafından desteklenen Parse adlı kütüphaneyi barındırıyor. Parse bizlerin kullanıcılarımıza bildirim göndermemizi sağlıyor. Ve bu sistem sizlerin bazı kimlik bilgilerini gerektiriyor fakat bu sistem dünyaca ünlü güvenli bir sistemdir. Ayrıca uygulamamız internete bağlı bir uygulama olduğu için sizin internete bağlanmış olup olmadığınızı kontrol etmek istiyor bunun için bazı izinler istiyor. Diğer izinler ise reklam firmalarının zorunlu olarak istediği izinlerdir. Uygulamamız içerisinde telefonunuza zararlı veya sizin özel bilgilerinize ulaşabilecek bir sistem bulundurmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Aklınıza takılan soruları yanıtlamaktan memnun oluruzç İlginiz için teşekkürler.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Haber okurken aşağı doğru gittiğimizde başlık ve haber fotoğrafı da yukarı kaysa iyi olur. Şu anki durumda sabit duruyor ve okurken ekranın yarısını boş yere kaplıyor.

ExJin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Emeğinize sağlık, süper bir çalışma olmuş. Üzerinde çalışılırsa en iyi gazete uygulaması olacağına inanıyorum.

karabatak34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
helallolsun. biraz daha üstünde çalışırsanız en iyi gazete uygulaması olabilirim.
yenişafağıda ekleyin. aslında tüm gazeteleri ekleseniz iyi olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Haber okurken aşağı doğru gittiğimizde başlık ve haber fotoğrafı da yukarı kaysa iyi olur. Şu anki durumda sabit duruyor ve okurken ekranın yarısını boş yere kaplıyor.

Sağ üsteki tam ekran tuşunu kullanarak sadece içeriği görüntüleyebilirsiniz. Aşağı kaydırıldığında resmin kaybolmasını bir sonraki sürümümüzde ekleyeceğiz. Yorumunuz için teşekkürler. Diğer önerilerinizde bekliyoruz.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
İşlevselliğinin yanı sıra Materyal tasarım olması dahada güzel. Helal olsun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru

Evet bunun üzerinde çalışıyoruz. Bir sonraki güncellemede manşet kısmı tamamen parmak hareketlerine göre tepki gösterebilecek. Sizinde belirttiğiniz gibi aşağı kaydırırken resimler gözükmeyecek. Fakat suanlık sol üstteki tam ekran butonundan kendiniz istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Öneririz için teşekkürler. Lütfen diğer önerilerinizide bize iletin.

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Öncelikle tebrikler, güzel bir girişim.

Uygulamayı denedim, güzel olmuş ama birkaç önerim var,
1- haberi okurken bir sonrakine geçmek için resmi kaydırmak yerine metni de kaydırabilsek daha kolay bir deneyim olacak.
2- Okumak istediğimiz gazeteyi ilk seçtiğinizde haberleri liste halinde gösterse bence daha şık ve kullanışlı olur. Bu şekilde biraz rastgele okuyoruz.
3- Bazi kaynakları okumak için seçince mesela sporx uygulama kapanıyor, en azından bende.
4- Kaynaklar biraz eksik, daha da zenginleştirme yaparsanız iyi olur.
5- Ayarlar kısmı geliştirip resim yükleme için seçenek koyarsanız kota dostu bir uygulama olabilir.

czkenzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Emeğinize sağlık, süper bir çalışma olmuş. Üzerinde çalışılırsa en iyi gazete uygulaması olacağına inanıyorum.

Yorumunuz için teşekkürler. İlk sürümü olduğu üzere eksikler var evet ama yeni sürümlerle birlikte belirttiğiniz gibi üzerinde çalışıp eksiksiz bir uygulama yapmaya çalışacağız.
Sizlerden isteğimiz uygulamamızın yayılmasında yardımcı olmanız. Tanıdığınız haber siteleri veya sosyal medya hesapları yada hiç biri yoksa en azından arkadaşlarınıza önerip sosyal medya hesapların üzerinden paylaşmanız. Destek olan arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Yeni sürümlerle birlikte manşet alanının parmak hareketlerine daha uyumlu olabileceğini söylebilirim. Dediğiniz gibi manşet resmi yukarı doğru kayma animasyonu ve diğerleri üzerine çalışıyoruz. Getirdiğimiz özelliklikleri sorunsuz çalışması için üzerine çalışıyoruz ve yeni sürümlerde bunları ekleyeceğiz. Şimdilik sol üstte tam ekran butonuna tıklayıp manuel olarak sadece içeriği görüntüleyebilirsiniz. Teşekkürler desteklerinizi bekliyoruz.

helallolsun. biraz daha üstünde çalışırsanız en iyi gazete uygulaması olabilirim.
yenişafağıda ekleyin. aslında tüm gazeteleri ekleseniz iyi olur.

Teşekkürler, popüler gazete ve haber sitelerini uygulamamızda bulundurmak istiyoruz fakat yeni şafak ve benzeri bir kaç sitenin yapısında bozukluklar olduğu için içerik çekemiyoruz. Fakat her yeni güncelleme ile kaynaklarımızı artırmayı planlıyoruz. Teşekkürler desteklerinizi bekliyoruz.

İşlevselliğinin yanı sıra Materyal tasarım olması dahada güzel. Helal olsun.

Teşekkürler uygulamamız android 5.0 altı cihazlardada Materyal tasarım ile çalışabilmektedir. En başından beri en büyük hedefimiz buydu.

Öncelikle tebrikler, güzel bir girişim.

Uygulamayı denedim, güzel olmuş ama birkaç önerim var,
1- haberi okurken bir sonrakine geçmek için resmi kaydırmak yerine metni de kaydırabilsek daha kolay bir deneyim olacak.
2- Okumak istediğimiz gazeteyi ilk seçtiğinizde haberleri liste halinde gösterse bence daha şık ve kullanışlı olur. Bu şekilde biraz rastgele okuyoruz.
3- Bazi kaynakları okumak için seçince mesela sporx uygulama kapanıyor, en azından bende.
4- Kaynaklar biraz eksik, daha da zenginleştirme yaparsanız iyi olur.
5- Ayarlar kısmı geliştirip resim yükleme için seçenek koyarsanız kota dostu bir uygulama olabilir.

Önerileriz için teşekkürler.
1- güncelleme için gözden geçireceğiz
2- tam anlayamadım açıklayabilir misiniz?
3- bazen siteler kendi RSS feedlerini yani haber çektiğimiz kanalları kapatabiliyor. Uygulamanın kapanması bundan kaynaklı fakat üzerinde çalışıyoruz.
4- evet yeni güncellemede eksikleri tamamlayacağız görmek istediğiniz kaynakları belirtirseniz listemize ekleyebiliriz.
5- uygulama tamamen resim odaklı olduğu için resim kapatma özelliği koymamız uygunsuz olabilir.

desteklerinizi bekliyoruz. Özellikle Shiftdelete yetkililerine sesizimi duyurabilirsek uygulamanın tanıtımı için destek alabiliriz. Tekrar teşekkürler.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Gerçekten süper olmuş, yalnız arkadaşlarında dediği gibi, okurken resimde yukarı doğru kaysa çok iyi olur, çok yer kaplıyor.Başarılar dilerim.

czkenzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uygulamayı beğenen arkadaşlarımız bizlere şu şekilde yardımcı olabilirler:

1- Google Play üzerinde oy verip yorum atarak.
2- Arkadaşlarına önererek.
3- Sosyal medya hesapları üzerinde paylaşarak.
4- ShiftDelete üst yetkililerinden uygulamanın haberinin veya incelemesinin sitede yayınlanmasını isteyerek.

herkese teşekkürler

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Uygulamayı beğenen arkadaşlarımız bizlere şu şekilde yardımcı olabilirler:

1- Google Play üzerinde oy verip yorum atarak.
2- Arkadaşlarına önererek.
3- Sosyal medya hesapları üzerinde paylaşarak.
4- ShiftDelete üst yetkililerinden uygulamanın haberinin veya incelemesinin sitede yayınlanmasını isteyerek.

herkese teşekkürler
Yukarıda şunu demek istemiştim,
Meselâ ben zaman gazetesine tıklayınca haberlerin hepsini değil de 1 haber görüyorum ve kaydırarak diğer haberleri okuyorum. İşte ilk açtığımızda açtığımız kaynağın haberlerini listelese ve biz istediğimiz haberi okusak. Chronus haberler widgetinde olduğu gibi yani.

czkenzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yukarıda şunu demek istemiştim,
Meselâ ben zaman gazetesine tıklayınca haberlerin hepsini değil de 1 haber görüyorum ve kaydırarak diğer haberleri okuyorum. İşte ilk açtığımızda açtığımız kaynağın haberlerini listelese ve biz istediğimiz haberi okusak. Chronus haberler widgetinde olduğu gibi yani.
Sol menüde listeleme görünümü mevcut. Ana ekranda gelenler ise sitenin manşetleri. Yorumunuz için teşekkürler

czkenzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Destekleriniz sayesinde haftanın android uygulaması seçildik herkese teşekkürler
shiftdelete.net/haftanin-android-uygulamalari-43-59515?p=4