Okullar bir hafta erken açılacak

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
İlköğretim ve liselerde eğitim gören 15 milyon öğrenci bugün karne alıyor. Çocuklar tatil hesapları yaparken, Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki eğitim yılının takvimini belirledi.

17 Eylül 2007 tarihinde başlayan 2007-2008 eğitim öğretim yılı, bugün sona erecek.

Okulöncesi eğitimdeki 701 bin 762 öğrenci, ilköğretim okullarındaki 10 milyon 870 bin 570 öğrenci ile liselerdeki 3 milyon 245 bin 322 öğrenci, 2008-2009 eğitim-öğretim yılının başlayacağı 8 Eylül'e kadar tatil yapacak.

İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 650 bin civarındaki öğretmen ise sınavlar tamamlandıktan sonra Temmuzdan itibaren tatile başlayabilecek.

Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinde okumak isteyen ilköğretim son sınıf öğrencileri, 8 Haziran 2008'de son kez yapılan Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na (OKS) girmişti.

İlköğretim 6. ve 7. sınıfların gireceği Devlet Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (DPY-B) ile Seviye Belirleme Sınavları (SBS) ise 21-22 Haziran 2008 tarihlerinde birlikte yapılacak. 21 Hazirandaki sınava 6. sınıf, 22 Hazirandaki sınava 7. sınıf öğrencileri girecek.

Lise son sınıftaki öğrenciler ise 15 Haziran Pazar günü yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS), üniversitelerin yabancı dil ile ilgili bölümlerinde okumak isteyen adaylar da 22 Haziran 2008'de yapılacak Yabancı Dil Sınavı'na girecek.

Yaz tatili, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin heyecanlı bekleyişiyle geçecek. OKS sonuçları 11 Temmuz 2008'de, ÖSS sonuçları ise 15-20 Temmuz 2008 tarihleri arasında açıklanacak. OKS tercihleri de 11-18 Temmuz 2008 tarihleri arasında alınacak.

1 HAFTA ERKENE ALINDI

Daha önce 15 Eylül'de başlayacağı duyurulan 2008-2009 öğretim yılı bir hafta erkene alındı.

Buna göre yeni dönemde ilk zil 15 Eylül yeri-ne 8 Eylül Pazartesi günü çala-cak. 180 günlük zorunlu eğitim süresi sebebiyle kapanışın 19 Haziran 2009'a denk geleceğini hesaplayan bakanlık, sıcakların öğrenciyi olumsuz etkilememesi için açılışı öne aldı. Yeni takvim, sınav takvimini de kolaylaştıracak.

Milli Eğitim Bakanlığı da önümüzdeki eğitim yılının takvimini belirledi. Daha önce kamuoyuna 15 Eylül'de başlayacağı duyurulan 2008-2009 öğretim yılının başlangıcı bir hafta erkene alındı. '2008-2009 eğitim öğretim yılı çalışma takvimi' konulu bir genelge yayımlayan Bakan Hüseyin Çelik, yeni takvimi tüm illere duyurdu. Öğretim yılının 15 Eylül 2008'de başlamasının planlandığı hatırlatılan genelgede, 'resmî tatil günlerinin hafta içine rastlaması sebebiyle' çalışma takviminde değişiklik yapıldığı kaydedildi. Buna göre, 2008-2009 öğretim yılı 8 Eylül 2008 Pazartesi günü başlayacak.

Birinci kanaat dönemi 23 Ocak Cuma günü sona erecek. Öğrenciler 26 Ocak ile 6 Şubat 2009 tarihleri arasında 15 gün yarıyıl tatili yapacak. İkinci kanaat dönemi 9 Şubat 2009 Pazartesi günü başlayıp 12 Haziran 2009 Cuma günü sona erecek.

Kaynak

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Neyse bir hafta erken başlamak önemli değil çoğunluk zaten tatile bir hafta erken başladı :D

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Haydi bakalım yiğenim takdir berati getirirse ona tatil sözüm vardı ;D

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
ben 2-3 haftadır okula gitmiyordum ama ilk haftada gitmem :D ayrıca bakan bey bizim adana da eylülde o tarihlerde ADANA çatır sıcak haberiniz yok sanırım !!!!!!!! Gıcık adam yaa sevemedim birtürlüü tabiii kendi çocuğu güzel güzel okuyor bizi düşünen yok bide düşünceli gibi davranmıyor mu :D çıldırtıyor beniii :D

Mila saol :)

Ottomans1453

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Be5tE dedi ki:
ben 2-3 haftadır okula gitmiyordum ama ilk haftada gitmem :D ayrıca bakan bey bizim adana da eylülde o tarihlerde ADANA çatır sıcak haberiniz yok sanırım !!!!!!!! Gıcık adam yaa sevemedim birtürlüü tabiii kendi çocuğu güzel güzel okuyor bizi düşünen yok bide düşünceli gibi davranmıyor mu :D çıldırtıyor beniii :D

sen bence ak partiye gıcık olduğun için adamın her yaptığı sana gıcık geliyo.

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Ottomans1453 dedi ki:
Be5tE dedi ki:

sen bence ak partiye gıcık olduğun için adamın her yaptığı sana gıcık geliyo.

Alll ... Bir insan bir konuyu bu kadar saptırır yanee :D gülüyorum size .... Adam akp li diyeymişşş hihihihihihiiii Allah'ım yarabbiimmm ...

bjk_ayse

Profesör
Reaksiyon puanı
1
OLAMAZZZZ : :R :mad: 1 hafta daha uyusak saat 6 da kalkamasak nolurdu sanki