Yardım Okulda Zorbalığa Uğruyorum Ne Yapmalıyım ?

EfeYılmaz06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
9. Sınıfıa gidiyorum, bazı arkadaşlar kepçe kulağımla dalga geçip kepçe olduğu için sürekli vuruyorlar. Ve bunu sürekli yapıyorlar zorla. Bir ara hocaya şikayet edersen çıkışta döveriz vb tehdit ettiler. Ne yapmalıyım ?

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
Geçmiş olsun bunu sadece okul idaresi çözebilir.
İster kendin ister ailenle birlikte okul idaresinden sınıfını değiştirmen iyi olur.
Eğer değiştirmezlerse idare, O çocuklardan bir daha yapmamalarına dair taahhütname imzalatılır
Lisede yaptırımlar etkilidir. Geri adım atacaklardır, atmazlarsa okul değişikliğine kadar gider

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
126
Dostum bence kendinle barışık ol. Sana kepçe dedikleri zaman "Evet uydu gibi kulaklarım ar ve dersi daha iyi dinlememe yardımcı oluyor" gibi cevaplarla sen de gülersen bir kaç güne bırakırlar. Şöyleki sen durumdan rhatsız oldukça iyice üstüne gelirler. Sen rahatsız değilmiş gibi espri ile cevap verirsen bırakırlar.

mete20045

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Dostum bence kendinle barışık ol. Sana kepçe dedikleri zaman "Evet uydu gibi kulaklarım ar ve dersi daha iyi dinlememe yardımcı oluyor" gibi cevaplarla sen de gülersen bir kaç güne bırakırlar. Şöyleki sen durumdan rhatsız oldukça iyice üstüne gelirler. Sen rahatsız değilmiş gibi espri ile cevap verirsen bırakırlar.
hocam dediğinizde haklısınız ama şu zamanda çoğu kişinin insanların kendi kişisel yaşam alanına saygısı yok. olay karşısında ne kadar pasif durulursa daha da üstüne gelirler. Lisede buna benzer bir durumla karşılaştım. Onlar sana rahatsızlık veriyorsa hiç çekinmeden karşılığını vermek gerekiyor. Hocaya söylersen çıkışta döveriz ne demek? Seninle böyle konuşmasına izin verme. Kavga dövüş istemeyebilirsin ama biraz dişini göstermelisin.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
Şikayette bulun önce okul yönetimine olmazsa milli eğitime olmazsa savcılığa.

ardademirtass

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
dostum bence dövüş sporlarıyla ilgilen idare bir yere kadar engelleyebilir bu tür çocuklara dışarda da denk gelebilirsin . tavsiyem güzel bir boks salonu bul ne olursa olsun öğrenmeye çalış

Reaksiyon puanı
4,386
9. Sınıfıa gidiyorum, bazı arkadaşlar kepçe kulağımla dalga geçip kepçe olduğu için sürekli vuruyorlar. Ve bunu sürekli yapıyorlar zorla. Bir ara hocaya şikayet edersen çıkışta döveriz vb tehdit ettiler. Ne yapmalıyım ?
Kendinizi savunmayı öğrenmeniz gerekmekte, bu şekilde susarak veya sessiz kalarak devam ederseniz. Dozajı yükselterek üzerinize gelmeye başlayacaklardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Haklı olduğunuz halde susmayın asla kimseye, ama kendinizi savunmayı öğrendikten sonra bunu yaparsanız daha mantıklı olacaktır.

pourlemerite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Vuruyorlarsa direk darp raporu alıp, polise şikayet et. Tekme yumrukla karşılık verme, bu seni güçlü yapmaz.

Haklarını bilmek seni güçlü yapar.

EfeYılmaz06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
hocam dediğinizde haklısınız ama şu zamanda çoğu kişinin insanların kendi kişisel yaşam alanına saygısı yok. olay karşısında ne kadar pasif durulursa daha da üstüne gelirler. Lisede buna benzer bir durumla karşılaştım. Onlar sana rahatsızlık veriyorsa hiç çekinmeden karşılığını vermek gerekiyor. Hocaya söylersen çıkışta döveriz ne demek? Seninle böyle konuşmasına izin verme. Kavga dövüş istemeyebilirsin ama biraz dişini göstermelisin.
bazen denemeye çalışıyorum kendimi savunmayı ama, 2 kişi oldukları için engellediğim zaman arkadaşı tutuyor beni

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,664
Vuruyorlarsa direk darp raporu alıp, polise şikayet et. Tekme yumrukla karşılık verme, bu seni güçlü yapmaz.

Haklarını bilmek seni güçlü yapar.
Hiçbir şeye yaramıyor. Geçen sene sınıftaki bir kavga sonrası dayak yiyen kişi darp raporu alıp dava açtı fakat hiçbir şey olmadı.