Soru Okulda tek başıma ne yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

eren_e

If you fell down yesterday, stand up today
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,296
Arkadaşlar okulda hiç arkadaşım yok. Herkes beni dışlıyor. O yüzden tek başıma zaman geçiyorum. Acaba tek başıma neler yapabilirim?

eren_e

Cezalı
Reaksiyon puanı
1,296

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Bir Seyler ogren ingilizce, yazilim vb... hiçkimseye ihtiyacin yok kendini kimseye bağlama

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Yalniz değilsin....
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende senin gibiyim

eren_e

Cezalı
Reaksiyon puanı
1,296
Bir Seyler ogren ingilizce, yazilim vb... hiçkimseye ihtiyacin yok kendini kimseye bağlama
Zaten yazılım üzerine çalışmalar yapıyorum. Geçen yıl haftada 11 saat bu yıl 5 saat İngilizce dersi görüyorum. Tabikide kimseye ihtiyacım yok.

Yalniz değilsin....

Bende senin gibiyim
İnsanların kendi hatası. Bizim değil.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Kulaklik takip yavaşça tadini çikararak serin havada bisiklet sürmeyi söylemeyide unuttum

eren_e

Cezalı
Reaksiyon puanı
1,296

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,629
@Mexy_1864 @Nixc0r kitap okumaktan başka bir öneriniz var mı?
Okuldasın ve yapabileceğin en iyi şeyin kitap okumak olacağını düşünüyorum.

Okulunda bir müzik odası vs. bulunuyor ise müzik öğretmeninden izin alarak kendi kendine çalabilirsin.

eren_e

Cezalı
Reaksiyon puanı
1,296
Yat uyu. 3 ders aralıksız uyuma rekorum var gayet mutluyum.
İyi fikir.

Okulunda bir müzik odası vs. bulunuyor ise müzik öğretmeninden izin alarak kendi kendine çalabilirsin.
Bateriye izin vereceklerine çok sanmıyorum. (5 yıllık bateristim) O zaman kitap okurum resim çizerim uyurum.

Arkadaşlar bu arada farklı önerilere hala açığım.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,853
Ortaokuldan beri ya matematik çalışırdım ya da uyurdum ama en iyisi çalışmak. Evde çalışma gereksinimini okulda karşılamak gibi bir avantajın var.

paroxismus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Herkes seni dışlıyorsa bunun nedeni ile ilgili düşün. Çünkü ileride lazım olacak. Belki de sorun sendedir.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
Popüler insanların seni dışlamasını herkes olarak genelleme bence, dediğin gibi herkes tarafından dışlanma durumun varsa sorun sende de olabilir.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Satranç etkinliği varsa katılabilirsin. Güzel bir hobi olabilir. Ben lisedeyken turnuvalara katılırdım öylesine. 2 kez okul ikincisi olmuştum madalya takmışlardı. ??

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Arkadaşlar okulda hiç arkadaşım yok. Herkes beni dışlıyor. O yüzden tek başıma zaman geçiyorum. Acaba tek başıma neler yapabilirim?
Dil öğrenebilirsin ben japonca çalışıyorum.

Satranç etkinliği varsa katılabilirsin. Güzel bir hobi olabilir. Ben lisedeyken turnuvalara katılırdım öylesine. 2 kez okul ikincisi olmuştum madalya takmışlardı. ??
Biz her teneffüs satranç atıyoruz sarıyor baya

Yahya Furkan

contravolta
İçerik Editörü
Reaksiyon puanı
2,583
Kaliteli insanlar kalitesiz ortamda hep dışlanır. Kafana takma. Kitap okumayı seviyorsan en iyi aktivite bu olur muhtemelen. DC çizgi romanları okumak aşırı zevkli mesela. Bir de ders çalışmak var. Ben geçen sene 1 dönem arkadaş edinememiştim diye teneffüslerde kendimi ingilizceye vermiştim şuan çok iyi konuşabiliyorum.

eren_e

Cezalı
Reaksiyon puanı
1,296
Herkes seni dışlıyorsa bunun nedeni ile ilgili düşün. Çünkü ileride lazım olacak. Belki de sorun sendedir.
İsterseniz özelde size anlatayım kim haklı kimler haksız görün. Anlatmamı ister misiniz?

İsterseniz özelde size anlatayım kim haklı kimler haksız görün. Anlatmamı ister misi
Popüler insanların seni dışlamasını herkes olarak genelleme bence, dediğin gibi herkes tarafından dışlanma durumun varsa sorun sende de olabilir.
Hocam gelin size de olayı anlatayım.

furiii

Kowalski
Reaksiyon puanı
309
12 yaşında okulda ders çalışmalı ve sosyalleşmeli, oyunlar oynamalısın. Çünkü daha çocuksun, gelişimin için mutlaka sosyalleşmelisin, bunun yolunu bulman gerek. Dışlanman hem de herkesçe, pek inandırıcı değil. Yani en azından 1-2 sevdiğin arkadaşın olur. Dışlanmanın sebebini burda yaz, özele davet etme eğer yazacaksan... Korkma veya çekinme zaten sanırım ondan kaybediyorsun.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Zaten yazılım üzerine çalışmalar yapıyorum. Geçen yıl haftada 11 saat bu yıl 5 saat İngilizce dersi görüyorum. Tabikide kimseye ihtiyacım yok.

İnsanların kendi hatası. Bizim değil.
önlerinden m4 cabrio ile geçince görürler :)