Okul değiştirmek istiyorum ama ailem izin vermiyor

Bu konuyu okuyanlar

murtopugibi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
9.sınıfa gidiyorum. 1.dönem ortalamam 76 ve biyolojiden kaldım. Gittiğim okul anadolu lisesi ama yüksek bir ortalamayla alıyor ve gerçekten çok zor sınıfımdakiler 90 alıp ağlayanlardan ve ben böyle bir ortama asla alışamıyorum. biyoloji hocası biyolojisi tek kötü olan ben olmamama rağmen bana sürekli bir şeyler söylüyor. 2. döneme artık dersleri daha fazla dinlemeye çalışıp düzelticem diye başladım ama daha ilk dersten sorduğu soruyu yapamadığım için 1. dönemden beri aynısın vb. bir sürü şey söyledi ve tüm hevesim gitti. Ayrıca kısa boylu ve zayıf biriyim ve yakın olduğum tüm arkadaşlarım sürekli görünüşüm hakkında yorum yapıyor normalde bunları umursayacak biri değilim ama sürekli yapılıyor ve bıktım özgüvenim kalmadı sınıfımdan çıkmıyorum okuldakiler de kilom hakkında bir şeyler söyler diye. Aileme okulumda mutlu olmadığımı ve sürekli kötüleşmeye başladığımı söylememe rağmen okul değiştirmeme izin vermiyorlar. Zaten babamın işi yüzünden ilkokuldan beri bir sürü şehir ve okul değiştirdim bu yüzden tekrardan başka bi okula alışmaya çalışmak da istemediğim için geçen yıl gittiğim okula geçmek istiyorum(özel okul) ama eğitiminin kötü olduğundan bahsediyorlar, iki okula da giden benim ve hangisinin benim için daha iyi olduğunu fark edebilecek yaştayım bence. Ki okulun eğitimi kötü olsaydı il geneli denemelerde 1. olmazdı. Fiyat yüzünden desem okulu karşılayabilecek durumları var ama gitmek istediğim okul yaşadığım yerdeki en pahalı okul bunu da biliyorum ama gerçekten oraya gitmek istiyorum ve aylardır hiçbir para harcamıyorum sırf gideyim diye. Nasıl ikna edebilirim ya da yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum