Öğrenci Andı tartışması

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

murat250

Doçent
Reaksiyon puanı
7
[video=dailymotion;xeyc6p]http://www.dailymotion.com/video/xeyc6p_115942961768823-64632[/video]​

tarumoloji

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes TÜRKtür. Biri şunları sustursun...

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes TÜRK değildir , Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağlarıyla bağlıdır.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Türk değilim Hayvanım desene öküz yav ne işler dönüyor canım ülkemde andımızdan şikayetçiler bu gün için yarın da İstiklal marşını istemezler bunlara tek söylenecek bir söz var' YA SEV YA TERKET'

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bıktım bu pkk sempatizanı kürtlerden , gitsinler ırakta yaşasınlar . Ülkeyi bölemiyceklerini bile bile hala saf bi beklenti içindeler

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bıktım bu pkk sempatizanı kürtlerden , gitsinler ırakta yaşasınlar . Ülkeyi bölemiyceklerini bile bile hala saf bi beklenti içindeler

Herk Kürt pkk sempatizanı mı ? Ne biçim konuşma bu böyle.Nedir bu herkese karşı duyulan suçluluk duygusu ?.Bu kin nefret ne diye.Kürt olduk diye mi ? pkk şerefsizse biz napalım.Yok mu Türk olupda vatan hayini olan ? her hain Kürt mü?.Bu ne hayasız söyleyişlerdir böyle ya.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Öncelik forumda mevcut siyasi parti aleyhine olan haberler -doğrudan siyaset konuşulmadan- yayınlanırken bizim bu haber ve içeriklere verdiğimiz cevaplar ya hiç onaylanmamakta ya da sansürlenmekte. Yanlış anlaşılmasın ben “mevcut siyasal iktidar aleyhinde haberler yayınlanmasın, bu siyasete girer” demiyorum. Aksine bu tür haberlerin yayınlanmasından ve konuşulmasından yanayım. Ancak karşı olduğum nokta bizim cevaplarımızın -ya da farklı başlıklarda verdiğimiz cevapların- konuyla birebir paralellik göstermesine rağmen yayınlanmamasıdır. Umarım Moderatör’ler bu konuda daha duyarlı olur.

Gelelim konuya; Bizim hukuk mucidimiz(!) olarak kabul edilen Mahmut Esat Bozkurt(Kemalistler pek sever) bakın ne diyor: "...Türk, bu ülkenin yegâne efendisi, yegâne sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler..."
Yine bir başka konuşmasında: "Türk’ün en kötüsü, Türk olmayanın en iyisinden iyidir". Ve bir başka konuşması:"Kemalizm, otoriter bir demokrasidir; bir tarafta halk vardır diğer tarafta şef... Gerek nasyonal sosyalizm gerekse faşizm, Mustafa kemal rejiminin az çok değiştirilmiş birer şeklinden başka bir şey değildir…

İçte bu kafanın yetiştirdiği hukukçular ve eğitmenler yıllardır bu ülkede egemen güç oldular. Irkçı bir bakış açısıyla gerek eğitim sistemini gerek hukukumuzu harmanladırlar. Gelinen nokta öz vatanlarında yabancılaştırılmış, asimile edilmeye çalışılan halk çıkmıştır. Sonuç devletine düşmanlaştırılmış bireyler.

Artık Kemalist ideoloji devletinden her alanından elini eteğini çekmeli. Ya da çekilmesi sağlanmalı. Bu adımda kuşkusuz ki eğimdeki Kemalist ideolojin bir izini seçme çabasıdır ve taktir edilmelidir.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105

Kesinlikle katılıyorum. Artık kürt halkını sömüren Türkiye'yi bölemye çalışan Türk'ü Kürt'e düşürenlere lanet gelsin...

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
İstiklal marşı da değiştirilmelidir. Dini ve gericilik ifade eden sözler var

Krazky

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Yasa yasa değil ki böyle şerefi olmayan varlıklar boy gösteriyorlar.

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Gelen yorumlar tartışmaya ve siyasi görüşlere kaymaya başladığı için mesajlar onaylanmadı ve konu kilitlendi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar