Öneri S23FE vs Mi 13T

Bu konuyu okuyanlar

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Arkadaşlar selamlar, yakın zamanda iki cihazdan birini almayı planlıyorum. Bütçem 24K ve öğrenci olduğum için zaten anca çıktığım bu bütçenin üstüne koyup S23 alamam. İkisi arasında kıyas yaparsak sizce hangisi daha mantıklı bir tercih olur? S23 FE, Samsung öğrenci özel indirimiyle 8/256 versiyonu 22.200 civarı geliyor. 13t 12/256 versiyonu ise 24.500 civarı.

+/- Noktaları birbirine çok baskın olmadığı için arada kaldım, ikisi de iyi ekranlara ve 4 yıl OS + 5 yıl güvenlik güncellemesi alacak bu arada.

Mi 13t için yakın zamanda HyperOS yayınlanacakmış, o yüzden arayüz tarafı biraz cezbetti(kilit ekranı özellikle) ama yine de kararsızım.

Not: Telefonda pek oyun oynamam, çoğunlukla fotoğraf çekmek, video-film izlemek ve lightroom'da edit yapmak için kullanıyorum. Uzun sürede en iyi deneyimi vermesi asıl isteğim.

Teşekkürler, iyi forumlar...

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
S23 FE daha iyi bir cihaz. 13T gerek SoC’u ve SoC’unun getirdiği video performansı sebebiyle o fiyat bandında rekabetçi bir ürün değil. Tabii main sensörü çok büyük, S23 Ultra’daki sensör ile aynı boyutta olan IMX707’ye sahip ancak ISP ve Xiaomi yazılımı bunu çürütüyor, LMCam gibi modlu kameralar ile bunu giderebilirsiniz ancak bir ton cfg denemeniz lazım ve telephoto & ultra geniş açı sensörleri stok kameradan daha kötü oluyor ve düşük ışıkta 2x2 binning çalışabiliyor. Bu tarz modlu kameralar sadece main sensörü ve ön kamerayı etkiliyor kısacası. Xiaomi 13 gibi, muazzam şekilde çekip yazılım farkını kapatabilen modeller olsa işler değişirdi.

S23 FE tercih edin.

Reaksiyon puanı
4,382
Arkadaşlar selamlar, yakın zamanda iki cihazdan birini almayı planlıyorum. Bütçem 24K ve öğrenci olduğum için zaten anca çıktığım bu bütçenin üstüne koyup S23 alamam. İkisi arasında kıyas yaparsak sizce hangisi daha mantıklı bir tercih olur? S23 FE, Samsung öğrenci özel indirimiyle 8/256 versiyonu 22.200 civarı geliyor. 13t 12/256 versiyonu ise 24.500 civarı.

+/- Noktaları birbirine çok baskın olmadığı için arada kaldım, ikisi de iyi ekranlara ve 4 yıl OS + 5 yıl güvenlik güncellemesi alacak bu arada.

Mi 13t için yakın zamanda HyperOS yayınlanacakmış, o yüzden arayüz tarafı biraz cezbetti(kilit ekranı özellikle) ama yine de kararsızım.

Not: Telefonda pek oyun oynamam, çoğunlukla fotoğraf çekmek, video-film izlemek ve lightroom'da edit yapmak için kullanıyorum. Uzun sürede en iyi deneyimi vermesi asıl isteğim.

Teşekkürler, iyi forumlar...
Samsung Galaxy S23 FE modelini tercih edebilirsiniz. Tek kötü tarafı çerçeve kalındığı.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Samsung Galaxy S23 FE modelini tercih edebilirsiniz. Tek kötü tarafı çerçeve kalındığı.
S23 FE öneririm.
Hocam teşekkürler, İkisi de arasında S23FE'de karar kıldım.

Fakat sizce Poco X6 Pro düşünebilir mi? 11 Ocakta Tr lansmanı olacakmış ve özellikleri şöyle:

Lord Erenify

Imperial Lord
Reaksiyon puanı
563

Fakat sizce Poco X6 Pro düşünebilir mi? 11 Ocakta Tr lansmanı olacakmış ve özellikleri şöyle:

Kararınız güzel.

Reaksiyon puanı
4,382

Hayırlısı olsun hocam, iyi günlerde kullanın.