OEM keylerle ilgili üç soru

Bu konuyu okuyanlar

Windows Server 7

6801.winmain_win7m3
Reaksiyon puanı
565
Bilgisayarımın arkasında bir key olduğunu fark ettim. Orijinal olarak kullanabilmek için Windows sürümünü değiştireceğim. Çünkü o keyi gördükten sonra artık orijinal kullanabileceğimi düşünmeye başladım.
Kullandığım sürüm: Windows 10
Hedef sürüm: Windows 8.1
Ama bu OEM keylerle ilgili üç sorum var:
  1. Ben Windows 10'dan Windows 8.1'e geçince OEM key çalışır mı?
  2. OEM keyim başkaları tarafından kullanılabilir mi?
  3. Windows 8.1 RTM keyi updateli Windows 8.1 sürümlerinde veya updateli Windows 8.1 keyi RTM sürümünde çalışır mı? Çünkü bilgisayarın arkasındaki key tarafında RTM, Update 1/2/3 gibi bir şeyler yazmıyor.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Bilgisayarımın arkasında bir key olduğunu fark ettim. Orijinal olarak kullanabilmek için Windows sürümünü değiştireceğim. Çünkü o keyi gördükten sonra artık orijinal kullanabileceğimi düşünmeye başladım.
Kullandığım sürüm: Windows 10
Hedef sürüm: Windows 8.1
Ama bu OEM keylerle ilgili üç sorum var:
  1. Ben Windows 10'dan Windows 8.1'e geçince OEM key çalışır mı?
  2. OEM keyim başkaları tarafından kullanılabilir mi?
  3. Windows 8.1 RTM keyi updateli Windows 8.1 sürümlerinde veya updateli Windows 8.1 keyi RTM sürümünde çalışır mı? Çünkü bilgisayarın arkasındaki key tarafında RTM, Update 1/2/3 gibi bir şeyler yazmıyor.
1. Tabii ki evet
2. Hayır sadece sen kullanabilirsin
3. Çalışabilir ve benim bildiğim kadarıyla senin edisyonunun olması yeterli. Home Single Language değil mi tabii ki evet sizinki sıradan bir laptop zaten. Gaminglerde bile Home SL veriyorlar.