Soru Odamda wifi yavaş ne almalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Odamda wifi %30 40 performansında çalışıyor telefondan resmen oyun oynayamıyorum.M1 MacBook Air ve iPhone 11 kullanıyorum.Odama ethernet kablosu çekebilirim bu arada.Ben ne almalıyım karar veremedim modem almamam gerekiyor onu biliyorum.Ama router ve access point arasındaki fark nedir anlamadım.Şöyle ucuz yollu bir şey olursa daha iyi olur ama çok kayıp yaşatmasın aynı performansı versin modemdeki aynı odadaki ile.Bazıları prize takılıyor böyle sinek ilacı gibi bazısı da modem gibi bir şey.Ne almalıyım arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

kurnaztilki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
1- Ucuz access point al, 2- Fişe tak, 3- Kurulumunu yap (basit) kullan.
"Router kablosuz internet ihtiyacını karşılayan, ağa bağlanan cihazlara interneti paylaştıran bir aygıt olarak düşünebiliriz. Access point ise var olan kablosuz internetinizin erişim gücünün yetmediği yerlerde sinyalleri güçlendirme görevini gören cihazdır."

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
1- Ucuz access point al, 2- Fişe tak, 3- Kurulumunu yap (basit) kullan.
"Router kablosuz internet ihtiyacını karşılayan, ağa bağlanan cihazlara interneti paylaştıran bir aygıt olarak düşünebiliriz. Access point ise var olan kablosuz internetinizin erişim gücünün yetmediği yerlerde sinyalleri güçlendirme görevini gören cihazdır."
Bir access point onerebilir misiniz? max 200 lira olursa iyi olur ve 5ghz ozelligi olursa daha iyi olur ve kayip olmaz hizda degil mi 100mbps aliyorum normalde bir 95 alabileyim mesela.