WiFi Kapsama Alanını Genişletmek Çok Kolay

Bu konuyu okuyanlar

TP-Link Türkiye

Temsilci
Temsilci
Katılım
26 Mart 2013
Mesajlar
399
Reaksiyon puanı
91
Puanları
28
TP-Link’in zengin WiFi menzil genişletici ailesi ile pek çok ev ve ofisin sorunu olan WiFi kapsama alanını genişletmek çok kolay ve ekonomik. Üstelik her ihtiyaca uygun modeller arasında farklı işlevli ürünler de yer alıyor.
IDC verilerine göre kablosuz ağ pazarında dünya lideri olan TP-Link®, pek çok ev ve ofisin sorunu olan WiFi sinyallerinin her noktaya güçlü ulaşamamasına en uygun çözüm olan ‘menzil genişletici’ (range extender) ürünlerinde geniş bir aileye sahip. Zengin menzil genişletici ürün ailesi ile tüketicilere ihtiyaçlarına uygun farklı seçenekler sunuyor. TP-Link’in kapsama alanı, kablosuz hızı, farklı teknik özelliklerine göre ve bunlara paralel olarak farklı fiyat seçeneklerinde on beşe yakın menzil genişletici modeli bulunuyor. Tüketiciler ihtiyaçlarına göre bir model seçerek ‘WiFi çekmiyor’ sorununu basit bir şekilde çözebiliyor.

En basit tanımıyla modemden aldığı WiFi sinyalini bulunduğu yerde tekrarlayan ve bu nedenle ‘sinyal tekrarlayıcı’ olarak da adlandırılan cihazlar olan menzil genişleticilerin kurulumu ve kullanımı da son derece kolay. TP-Link’in zengin ürün ailesindeki pek çok menzil genişletici modeli prize takılan bir adaptör şeklinde. Modemden gelen WiFi sinyalinin güçlü olduğu bir noktadaki prize takılan ve üzerindeki WPS tuşuna basarak modemle eşleşen ürün, artık o noktada bir modem varmış gibi sinyal yaymaya başlıyor. Böylece daha önce WiFi sinyallerini yeterince ya da hiç ulaşamadığı bölgelere de ulaştırıyor.

Çok işlevli ve güçlü özellikli ürünler…
TP-Link’in zengin WiFi menzil genişletici ürün ailesi içinde en yeni kablosuz ağ standardı olan 802.11ac destekli modeller ağırlıkta. Bu sayede yüksek WiFi hızları sağlanıyor. Aynı zamanda çift bant desteği de sunan modeller sayesinde çok sayıda WiFi’a bağlanan cihaz olan evlerde trafik sorunu oluşmadan sinyal alanı genişletilebiliyor.

Son dönemde satışa sunulan bazı TP-Link menzil genişleticiler farklı işlevlere de sahip. Örneğin WiFi sinyal alanını genişletirken aynı zamanda bir erişim noktası (access point) olarak da işlev gören modeller bulunuyor. Bu sayede kablolu bağlantı, menzil genişletici ile kablosuz hale getirilebiliyor. Menzil genişletici modellerinin bazılarında yer alan Ethernet girişi sayesinde kablo ile bağlanan cihazlar da ağa dâhil edilebiliyor. Bunun yanı sıra hem menzil genişleten hem de üzerindeki akıllı priz yer alan bir model de şu anda satışta. Bu model ile hem WiFi sinyalleri daha geniş noktalara eriştiriliyor, hem de prize bağlanan cihazlar akıllı telefonlardan yönetilebiliyor.

TP-Link’in yeni menzil genişletici modelleri, akıllı telefonlardan yönetilme özelliğine sahip. Şu anda satışta olan birçok modelde bu özellik yer alıyor. TP-Link’in ücretsiz iOS ve Android uyumlu Tether uygulaması ile cihazların kurulumundan yönetimine değin pek çok işlem akıllı telefon üzerinden yapılabiliyor. Evde değilken bile menzil genişleticinin çalışıp çalışmadığını, kaç cihazın bağlı olduğunu, kanal ayarlarını vb Tether ile yapmak mümkün oluyor.

Genellikle uygun fiyatlı çözümler olan WiFi menzil genişleticiler, kullanım kolaylıkları da dikkate alındığında WiFi sinyal sorununu çözen en uygun ürünler. TP-Link’in on beşe yakın modeli arasında her gereksinime uygun bir çözüm mutlaka bulunuyor.

Ayrıntılı bilgi için: Range Extenderlar | TP-Link

image.jpg
 

Son mesajlar

Üst