Obama'ya Twitter'da Büyük Tepki

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Obama'ya Twitter'da Büyük Tepki

Amerika Başkanı Barack Obama yeni seçim kampanyasıyla birlikte Twitter hesabını aktif olarak kullanmaya başladı. Ancak popüler siyasetçi yanlış bir laf edince tüm dünya ona karşı oldu.

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ne yapmış diye girdik ama içi boş bir başlık olmuş.:glare:

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ShiftDelete'i takip etmeyi bırakacam bende böyle yazılar eklenmeye devam ederse.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
stockholm sendromumu dedi acaba cumhuriyetçilere oy verenlere

MtHan

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Biim başbakanın ettiği lafları söylese birde :D

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=78421]The Dark Knight[/MENTION]
sizi etiketliyorum lütfen başlık açtıktan sonra cevapları okuyun.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Sayfasına baktım.Hep reps bilmem kim twitter falan yazmış sonra.2025'e kadar 1.7 trilyon dolar mı ne yakıttan tasarruf edecek bir çözüm bulduk falan demiş.Bir iki isim verip bunlar bütçe açığı ile ilgili bir şeyler mi ne çözecek demiş.Bu şu kongre üyesi falan demiş twitterde isimlerini vermiş falan.Google translateye bakarsak kimseye sataşma falan görmedim ya da bu adam durmadan tweet atıyorki aşağıda kalmış o sataşmalar ?

canfb1907

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Cidde içi boş bir yazı bilgi yok.Yazı olsunda gerisi önemli değil...
Böyle editörlük olmaz bukadar kişinin sorusunu inş.cevaplarsınız...

3pio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
geçenlerde ben de bir kaç habere böyle tepki koydum ama bence yazarların burayı salladığı yok....

neyse mazinin verdiği bir kredi var shiftdelete e umarım abartmazlar...

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Obama'nın ne dediğinin önemi mi var? Önemli olan Twitter'da bir tepki olması haber bu. Haberin başlığı Obama'ya Twitter'dan tepki. Obama Twitter'da saydırdı diye başlık mı attık?

Bir linç etmediğiniz kalmış. ABD'de mi yaşıyoruz, Cumhuriyetçi'lere laf atmış adam. Bunun ne olduğunu hiç bir yabancı site de yazmamış. Anlaşılan bir tek bizim millet merak ediyor Obama'nın dediğini.

Adamı bir anda 35 bin kişi unfollow ediyor bunu sallayan yok vay Obama'nın ne dediğini yazmadınız oluyor.

interpool

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Manşeti bomba gibi gözüküyor ama içi boş bir haber...

just-ice

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Obama'nın ne dediğinin önemi mi var?
Ciddimisiniz bu soruda ya? Sizce burda 35 bin kisinin Neden unfollow ettigi önemli degilde, sadece unfollow ettigi önemli öylemi? Sonra ABD'de yasiyor olmamizmi lazim ABD politikasini takip etmek icin editör kardesim, bilisim caginda degilmiyiz. Ki eminim ABD de yasiyan okurlarinizda vardir.

ps: biraz google dan arastirdigimda örnegin, cogu kisi spam'lercesine habire birseyler yazdigindan dolayi sirf unfollow ettigini söylüyor, yani olayin politik boyutu haricinde, sosyal internet reaksiyonu boyutu da var.

speedy

Doçent
Reaksiyon puanı
2
açık fikrimi söyleyeyim SDN anasayfasından manşet diye tabir ettiğim yerden siz ne derseniz deyin artık, ayda bir tarayıcı testleri karşılaştırmaları, medya oynatıcı karşılştırmaları ne bileyim teknoloji sitesi diye girince teknolojiyle alakalı işler görmek istiyorum yoksa obamanın unfollow olması hiç umrumda değil açıkçası ama siz anasayfadan o konuyu açınca acaba ne demişte 35bin kişi kesik atmış dedik. Hata ettik sanırım ne verirseniz anasayfadan okuyup ciddiye almamak gerekiyor sanırım. zaten geçenlerde amy öldü diye haber yapınca noluyo dedim habertürk'e mi girdik yanlışlıkla hadi önemli bir haberdir verin tabi ertesi gün şehitler verdik o daha önemli benim için...

1907

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Hocam bilmiyorum bir yerden duydum yazdım de olsun bitsin :)

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Siz buraya gelipte obamayı 35 bin kişi yazdığı bir şey yüzünden takip etmeyi bıraktı yazarsanız merak ederler.Herkes merak eder.La bu ne yazdıda bıraktı bunlar bunu diye düşünür yazınızı okuyan bir insan.Sizin mantığınızla yazıyı okuyalım peşinden obama 35 bin kişi kaybetti hobaaa 35 bin kişi tayyipe koşun hadi mi diyecez.Güzel, peki, tamam mı diyeceğiz ? Hayatın gerçeklerini öğrensin mi yazacağız ? Tabi ki merak edeceğiz.Adam akıllı söyle Cem abi büyüğümsün abi diyorum hiç mi senin de aklına gelmedi bu adam ne yaptı ya böyle şu kadar kişi terketmiş bunu diye.Yani bu normal bir şey herkes merak ediyor ki ben hala merak ediyorum.

canfb1907

Asistan
Reaksiyon puanı
3
tabi ne gerek var Obama ne söylemiş kimin umrunda.Burda yorum yapanar demek ki benim gibi ne dedi acaba diye girip okudular.Birde üstüne verdiğiniz cevaplar...
Kendi yerinizi iyice belli ettiniz..

yarışçı

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Obama'nın ne dediğinin önemi mi var? Önemli olan Twitter'da bir tepki olması haber bu. Haberin başlığı Obama'ya Twitter'dan tepki. Obama Twitter'da saydırdı diye başlık mı attık?

Bir linç etmediğiniz kalmış. ABD'de mi yaşıyoruz, Cumhuriyetçi'lere laf atmış adam. Bunun ne olduğunu hiç bir yabancı site de yazmamış. Anlaşılan bir tek bizim millet merak ediyor Obama'nın dediğini.

Adamı bir anda 35 bin kişi unfollow ediyor bunu sallayan yok vay Obama'nın ne dediğini yazmadınız oluyor.

keşke sıvamasaydınız.
yabancı kaynakta yazılmamış demeniz yeterdi.
ama çocuk kandırır gibi ne yaptığının önemi yok.
yani ayıp kardeşim.
editörlerin kişisel egolarını bırakıp söylenilenleri dikkate alması lazım.
bu sitenin en prestijli editörüydünüz gözümde ama şimdi yeriniz sarsıldı.

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Google'a "obama unfollow" yazınca çıktı.
Twitter'da spam yapmış obama. Republican Congress üyelerinin hesap isimlerini üst üste tweetlemiş.

The Dark Knight'ın dediği gibi "kimse yazmamış" değil, herkes yazmış. Demekki haberi Türkçeye çevirirken tam okuyup çevirmemiş. Üstüne gelip sıvamasaydı iyi olurdu ama.. Her neyse.

Washingto Post:
http://www.washingtonpost.com/blogs...ma-on-twitter/2011/07/29/gIQALyhxhI_blog.html

Los Angeles Times:
http://articles.latimes.com/2011/jul/29/news/la-pn-obama-twitter-unfollowed-20110729

Başka bir tane:
http://washingtonexaminer.com/blogs...=Google+Readerfeed&utm_term=Google+Readerfeed

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34

İyide Obama kim ile neden tartıştığını bilmeden takipçilerinin bırakması konusunda nasıl bir yorum yazabiliriz ? Belki obama haklıdır nerden bilecez ?

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Arada habere baksanız zaten update ettiğimi görürsünüz. Bu kadar ilgi var diye spam olayını ve hedef gösterdiği olayları yazdım. Verdiğiniz örnekler teknoloji sitesi değil normal haber sitesi aradaki fark önemli.

3pio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yahu bir defa okuduk içi eksik çıktı bir daha dönüp bakmamızı mı bekliyorsunuz birde...