NVİDİA mı ? ATİ mi ?

Kerem_Karakaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar , ekran kartı için girmediğim site kalmadı. Son çareyi SDN Forum'da buldum. Sizlere bir sorum olacak ekran kartım Nvidia Serisinden 1 GB olandan. Eskiden bütün oyunları açardı şimdi ise kasma yapıyor. Düşünün Euro Truck Simulator 2'de bile. Geçenlerde düşündüm ve ekran kartı almaya karar verdim. Ati mi ? Nvidia mi ? Şimdi sonuç olarak nvidia'nın hızını görüp keşfettim sonuç olarak sizce ne almalıyım ?

Kerem_Karakaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hafıza ve HDMI çalıştırma olanağı mümkün mü acaba ? :blush:

Reaksiyon puanı
16,118
sen bütçe,cpu,ram,anakart ve psu'nu yaz da doğru kartı önerelim yoksa çok gereksiz masraf yapma ihtimalin var hd8990 bulur takarsın psu'un zayıf olabilir zayıf olmasa da cpun zayıfsa dar boğaz olursa hd8990 bile seni kurtaramaz.

Hero13

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AMD kullanıyorum ,oyun için uygun değil NVADIA canlı renk kullanıyor :]

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
ati çok sorunlu.
arkadaş laptop aldı ati olan, bazı oyunlarda yeşil ekran çıkıyor.
eskiden benim de laptopum vardı, hep sorun çıkarırdı geçen gün baktım sürücüsüne desteği kesmişler nereden indirecem belli değil, nvidia'nın 32 mb ramli riva tnt2 model 64 ekran kartlarının sürücülerini bile orjinal sitesinden indirebiliyorsun ama atinin 5 yıl önceki kartının sürücüsünü kaldırıyor siteden neyin kafasını yaşıyor bu ati/amd anlamak zor.

ahmeterkann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dünyanın en kötü oyun portu olan GTA IV için özel sürücü çıkartan NVİDİA aynı zamanda kartlarına en iyi desteği veren firma. Bu yüzden çizim, tasarım gibi işlerde AMD; oyun, yoğun grafik isteyen programlarda ise NVİDİA. Ben GTX TİTAN kullanıyorum. Yurtdışından getirtirdim. EVGA'nın. Alırsan yurtdışından al. Ben yurtdışından TL ile yaklaşık 1800 TL'ye aldım. Ki Türkiye'de en az 2500TL.

saoleite23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dünyanın en kötü oyun portu olan GTA IV için özel sürücü çıkartan NVİDİA aynı zamanda kartlarına en iyi desteği veren firma. Bu yüzden çizim, tasarım gibi işlerde AMD; oyun, yoğun grafik isteyen programlarda ise NVİDİA. Ben GTX TİTAN kullanıyorum. Yurtdışından getirtirdim. EVGA'nın. Alırsan yurtdışından al. Ben yurtdışından TL ile yaklaşık 1800 TL'ye aldım. Ki Türkiye'de en az 2500TL.

kardeş bu senin dedigin evga nın sitesinden direkt olarak kart ile satın alınıyor demi bide grantisi varmı varsa garantilik durumu olunca nereye müracat etmek gerek yani kolay mı

Reaksiyon puanı
16,118
ati hd6xxx serisi ile tarih oldu amd oldu ama amd anakartlarda pci-e x16 3.0 desteği hala yok ekrankartlarında var ama anakartlarda geride işlemci olarak ta intel'in gerisinde kaldı ama tercih edilebilir.

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Bence tartışmasız NVIDIA , ben bu kadar stabil driver görmedim

alix414

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni nesil oyunların çoğu atı donanımı için yapılıyor en büyük örneği ise ps4 ün atı donanımlı olması nvidia güçlü değil demiyorum ama oyun oynayacağım diyorsan atı den şaşma hem paran cebinde kalır hemde istediğin performansı elde edersin ... driver ları da takma kafana sonuçta ne kadar driver gelirse gelsin yazılım fiziksel donanım seviyesinin üstüne çıkamaz...

rfat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
driver desteği ciddi bir faktör o yüzden NVIDIA

tolga.ua

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Genelde herkes kullandığını över..Ben hep ati kullanıyorum ve şu zamana kadarda ne driver bulamama sorunu nede öyle çok bariz kasılmalar vs yaşadım :) Şuan notebook da kullandığım 7500-7600 serisidir ki gene diyorum bi sorun yaşamadım o yüzden ati :)

3d-enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ati diye bişi kalmadı artık amd oldu:)
birde şu marka fanatikliği yapmayın,2 firmada babanızın değil.Eğer oyun için ekran kartı alıyorsanız elinizdeki paraya bakın,hangisi daha yüksek performans veriyorsa onu alın ama 3d tasarım vb işlerle uğraşıyorsanız cuda teknolojisi yüzüden nvidia alınmalı.ben hem amd hemde nvidia kart kullandım oyunlarda hiç fark göremedim ama 3ds max-vray programında nvidia çok daha performanslı