Nusret hayvanlara işkence mi ediyor?

Hayvanlara işkence mi?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Dilara Kaya

Müdavim
Müdavim
12 Mart 2020
2,920
3,756
293
24
Global bir marka olan Nusret Instagram hesabından yaptığı paylaşımda büyükbaş hayvanları yuvarlak şekilde oldukça sıkışık bir sırada diziyor. Sizce bu hayvanlara bir işkence mi?

Zlatanerra

Asistan
21 Şubat 2011
373
217
43
Bu süt sağma makinesidir. Nasıl kullanıldığı görmek isteyen şu örnek videoyu izleyebilir.

Toprak Kokusu

Müdavim
Müdavim
8 Ağustos 2019
2,054
6,120
708
21
İlk bakışta işkence var gibi durmuyor. Çünkü o kadar ineği sagmak için tek tek uğraşamazlar. Mecbur o gibi dar bir alana koyup işlerini yapmalılar. Salık bir şekilde mümkün değil sağılmaz. Bence mecburiyet ve işkence yok ?

_X_

Müdavim
Müdavim
22 Ağustos 2013
3,017
1,545
293
Burası bir süt üretim tesisi. İneklerin arkasına bakarsan zaten süt sağma hortumunu görebilirsin.

Ayrıca (Eti İçin Kesilecek Hayvanlar) Yağlanmasını Sağlamak Amacıyla Hareket Alanı Kısıtlanır.

Dünyaca Ünlü Kobe Eti ve Başkaca İsimler Adı Altında Pişirilen Steak'lerin Hayvanlarının Ayakları Yerden Kesilecek Şekilde Bir Kuşağa Başlanır.

Etikmi Değilmi Buna Yorum Getirmek İstemiyorum.

Eleştiri veya Linç Yapılacaksa Nusretten Önce Sırf Tadı Güzel ve Pahalı Diye Hayvanı Kuşağa Bağlayıp Yerden Kesen, Alkol/Türevi İçecekler İçiren Üstüne Üstlük Yetmezmiş Gibi En İyi Et İçin Yarışmalar Düzenleyen ve Destekleyenleri
İlk Sıraya Yazmamız Gerekir.

Dilara Kaya

Müdavim
Müdavim
12 Mart 2020
2,920
3,756
293
24
Forumda vegan olan var mı merak ettim şu an onlar ne düşünüyor bu konu için

ThorJ

Dekan
Emektar
Müdavim
14 Haziran 2019
7,408
25
9,827
2,008
Ben açıkçası işkence olduğunu düşünmüyorum. Fakat hayvanları dar alana koymak belki olabilir.

_X_

Müdavim
Müdavim
22 Ağustos 2013
3,017
1,545
293
Hayvanları bu kadar dar alana koymak işkencedir. Bide fotoğraf çekip paylaşmış?
Hayatınızda Çiftlik Gezdinizmi Bilmiyorum Ama Günlük Süt ve Et Tüketimi Çılgınlığına Anca Bu Tarz Çiftlikler Yetişebiliyor.

Ayrıca Süt Hayvanı Cinsi Bir İnek Yürümeyi Sevmez ;)

Kaldıki Bu Tarz Çiftlikler O Çokça Övdüğünüz Avrupada da Var.
Bknz : Hollanda ;)

Forumda vegan olan var mı merak ettim şu an onlar ne düşünüyor bu konu için
:) :) :)
Derken ?

BabyMonster

Öğrenci
7 Haziran 2020
42
21
8
27
Hayatınızda Çiftlik Gezdinizmi Bilmiyorum Ama Günlük Süt ve Et Tüketimi Çılgınlığına Anca Bu Tarz Çiftlikler Yetişebiliyor.

Ben Avrupayı övmedim ki??????

• Sevgi dolu
Reactions: _X_

OzkanK.

Müdavim
Müdavim
3 Eylül 2019
10,693
13,062
4,958
Bu görüntülerde bir şey yok gayet normal geldi bana. Sağılan ineklere geniş alan bırakırsan olduğu yerde dönmeye çalışır sağa sola gitmeye çalışır kendini sakatlar orada debelenirken.

Bana anormal gelen tadı güzel diye 2- 3 günlük kuzu veya oğlakların kesilip yenmesi..

bud

Müdavim
Müdavim
Cezalı
29 Kasım 2014
5,328
6
1,710
293
25
Nusret özelinde değil hayvansal ürün endüstrisi komple hayvanlara işkencedir.

ömerim55

Müdavim
Müdavim
19 Kasım 2018
2,189
1,328
293

:) :) :)
Derken ?
Biz çarşambada bir tavuk çiftliğinin tadilatını yapmıştık. İçerinin yarısı boş olmasına rağmen 10.000 civciv vardı. Çok acayip bir ortam.

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Müdavim
17 Mart 2020
1,429
864
293
18
Kur-An'ı Kerim'de böyle bir ifade vardı. Hayvanları kötü biçakla kesmeyin hayvanları keserken zulüm etmeyin hammile hayvanları ve çok genç hayvanları kesmeyin diyerek. Bence Nusret etlere olan tavrını değiştirmeli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Başka süt sağma makinesi mi kalmadı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Etlere vuruyor, etlerle resmen alay edip bunu insanlara sevdiriyor :(

Letsmile

Öğrenci
3 Ağustos 2013
50
23
8
izlediğimiz şeyde bir gariplik bulamadım. A yrıca bu kadar göz önünde olan biri için fazla iddalı bir yaklaşım olur bu. Bu yüzden başlığı gereksiz buldum. Ama bir olmaz da diyemeceğimiz bir dünyada yaşıyoruz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958
Nusret'e gitmem de çok abartıyorsunuz yok öyle bişey.
Nusret adisyonu abartır siz de abartın...

The Judge

Müdavim
Müdavim
22 Şubat 2015
4,182
5,193
293
Nusret'e gitmem de çok abartıyorsunuz yok öyle bişey.
Nusret adisyonu abartır siz de abartın...
Aynen öyle.
Onlarca yıldır belirli standartlar ile yapılıyor bu işler.
Bu iddia merdiven altı işletmeleri için ortaya atılsa hak verirdim. Tanınmış firmalar da böyle şeyler çokta söz konusu değil.

Varsa daha iyisini yaparım diyen buyursun...

bud

Müdavim
Müdavim
Cezalı
29 Kasım 2014
5,328
6
1,710
293
25
Nusretin suçu yok endüstri tamamen böyle. Çok daha vahim görüntüleri belgeselleri internette bulabilirsiniz. Ama linç edilecek olan Nusret, yemeye devam edilecek olan et. :D

bud

Müdavim
Müdavim
Cezalı
29 Kasım 2014
5,328
6
1,710
293
25
O görüntüleri izlememeye çalışıyorum hep vejeteryan olurum diye

Aynı şeyi bende yapıyorum ama uzun yıllar sonra insanlıkta et yemenin ilkel olduğu düşüncesinin yayılıp insanların vegan olacağını ve yapay üretilmiş et veya bu gıdalardaki besinlerin yapay olarak alınmaya başlanacağını düşünüyorum. Tabi çok uzun yıllar sonra.

Son düzenleme: