Notebook'a bağlı harici ekrana görüntü gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
3
Herkese hayırlı geceler. Direkt konuya giriyorum.
Benim ekranı kırık bir notebook'um var. Oldukça eski. Aklıma geldi ve ben de değerlendirmek istedim. Elimde pc monitörü var. Zamanında notebook için büyük olan işleri bu monitöre aktarıp yapıyordum ama şimdi olmuyor. Kullandığım kablo VGA. Direkt bağlayıp notebook'u açtığımda windows yazısına kadar harici ekranda görebiliyorum ama sonra görüntü tekrar notebook'a geçiyor. Ekran kırık olduğu için de ne yazdığını göremiyorum doğal olarak. Windows yazısını görmesem ya kabloda ya da cihazlarda sıkıntı var diyecem ama bir yere kadar görüp sonra da gitmesi anlamsız geliyor bana. Ne yapmam lazım?

Not: Notebook açılırken yaklaşık 57 tane kısa bip sesi çıkarıyordu. Enter'a basınca düzeliyor. Basılı kalan bir tuşun buna neden olacağını düşünüyorum ama görüntü olayının da bununla bir ilgisi olabilir mi?

Reaksiyon puanı
3
Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum. Sanırım dün geç attığım için altlarda kaldı

Reaksiyon puanı
3
Eğer OS'un açıldığından eminseniz Windows+p tuşu kombinasyonunu kullanarak görüntü ikinci ekrana da yineleyebilirsiniz diye düşünüyorum.
Denedim hatta fn+f5 kombinasyonunu da denedim (f5 tuşunun üstünde ekran geçiş sembolü gibi bir şekil var) ama olmadı.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Açıkçası ondan pek emin değilim ama yıllar önce darbeye bağlı kırıldı ekranı ve en son normal çalışıyordu. O günden sonra kenarda bekledi notebook.
İç donanımda bir hasar oluşmuş olabilir,mümkünse donanım bileşenlerinin bozulup bozulmadığını kontrol etmekte yarar var.

Ram_kafasi

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Tamire vermeye değmeyecek bir bilgisayar. Evde kendi imkanlarımla yapabileceğim bir şeyler var mı?
Donanım hasar görmüş ise yapabileceğiniz bir şey olduğunu sanmıyorum ama hasar almadıysa belki format atmak işi çözebilir,bir çıktı alamadığımız için farazi konuşmak durumundayım.

Reaksiyon puanı
3
Donanım hasar görmüş ise yapabileceğiniz bir şey olduğunu sanmıyorum ama hasar almadıysa belki format atmak işi çözebilir,bir çıktı alamadığımız için farazi konuşmak durumundayım.
Teşekkür ederim vakit ayırıp fikrinizi belirttiğiniz için.

Reaksiyon puanı
3
bu video biip sesinize çözüm olabilir.
Teşekkür ederim öneriniz için ama dediğim gibi klavye kaynaklı. Islak mendille silmiştim, iyi de kurulayamamışım demek ki, tuşları yapışkan hale getirmiş lakin benim önceliğim harici ekrana görüntüyü aktarabilmek. Bunu hallettikten sonra gerekirse tüm tuşları söküp güzelce temizleyeceğim.