Anakart tetikleniyor fakat görüntü gelmiyor ?

Bu konuyu okuyanlar

Wagnaps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merbaba direkt konuya giriyorum
Laptop: Toshiba Qosmio x70-a 13N
Ekran : Gtx 770M mxm 3Gb 192Bit
Ram : 2x 4Gb 1 8Gb : 16GB
İşlemci : i7 intel 2.40ghz

Arıza: Laptop’un power tuşuna bastığımda görüntü gelmiyor elektrik almıyor ve power tusuna basmadan bile prize taktıgım an ekran kartının bir köşesinde aşırı ısınma gerçekleşiyordu. Yani kısa devre vardı bende malesef yapmamam gereken fırınlama yaptım ciddi ciddi fırına bile attım kartı lehimde çatlak varsa otursun diye iyice içine ettim.
Daha sonra problemin ekran kartından olduğunu öğrendim gittim gtx 770m ekran kartı buldum kelepir yakaladım aldm.

O ekran kartını taktgımda kısa devre olayı ortadan kalktı power tusuna bastıgımda fanlar calısıyor hdd calısıyor gelen sesten söyllüyorum bunu fakat goruntu yine yok.

Denediğim yollar;
Ramları tek tek denedim 4 farklı slotta teker teker.
Statik elektriği boşaltmayı denedim
Bios pilini çıkartıp taktım
Anakarttamı sıkıntı var acaba diyerek komple işlemci vs cıkartıp sadece elektrik verdim ısınan hiçbir yer yok
Hdmı ile monitore aktarmayı denedım ordada görüntü gelmedi
Ve şöyle bir problemde var power a bastıgımda tamam fanlar falan donuyo elektrik geliyo klavye ısıkları yanıyo ama acaba ekran gelmese bile acılıyomu windows diye dusundum capslook numlock tuslarına basıyorım kendılerıne ait ışıklar var onlarda tepki vermiyo power a bastıgım an o ışıklarda yanıp sönüyo ve bir daha bassam bile tepki vemiyolar kısaca kitlenmiş gibi kalıyo tepkisiz
İşlemcide problem olsa hata mesajı almam lazım diye düşünüyorum
Ekrandakı florasanlarda problem yok hiçbir tepki yok cunku fenerle falanda baktım karanlık ortamdada baktım.
Kısaca denemediğim şey kalmadı problemi anlayamadım aklınıza gelen başka bir çözüm varmı acaba

Kısaca sorun neyden kaynaklanıyo çözemedim yardımcı olursanız cok sevınırım
Bu arada yaşadığım il istanbul

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Yeni aldığın ekran kartının 6 yada 8 pin beslemesi var onu bağladınızmı?

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Bir de şu var kapak anahtarı mı diyeyim menteşe mi tam adını bilmediğim için o acaba takılı kalmış olabilir mi yani daimi kapalı kalmış gibi (=

Wagnaps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır arkadaşlar ekranda hiçbir problem yoktu eğer öyle bir şey olsa misal sorun ekran bağlantısı diyelim o zaman pc nin arkaplanda açılması tüm fonksiyonlarının calısması gerekiyor misal capslook a bastıgımda ışığının yanması tekrar bastıgımda sönmesi falan lazım ama hiçbir şekilde tepki vermiyor sanki power a bastıgım ananakart kitlenip kalıyor gibi ilk başta tüm ışıklar capslok numlock falan yanıp sonuyo bir daha tepki vermiyo anakart kitleniyo sanırım