Laptop açılıyor fakat ekran yok

Bu konuyu okuyanlar

Wagnaps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba direkt konuya giriyorum

Pc özellikleri ( Laptop )
Toshiba qosmio x70-a
16Gb ram
3 Gb 192 bit gtx770M nvidia ekran kartı
128 SSD 1TB HDD
2.40 4. Nesil i7 intel işlemci

Sorun şöyle;

Bilgisayarım birkaç aydır geç açılmaya başladı kapanmada bir sıkıntı yok açılış 10dk kadar uzadı sonra 20dk oldu 30dk oldu aylar içerisinde son zamanlarda 4-5 saati buluyordu ve artık gece bırakıyorum sabah açılıyo o moddaydı şimdi açılmıyor

Açılmıyordan kastım şu tüm sistem çalışıyor klavye ışıkları yanık bir şekilde fakat tepki vermiyor numlock capslock a basınca ışıkları yanıp sönmüyor ekrana hiçbirşey gelmiyor donanım testı yapıp okey verdikten sonra o tuşlar aktif oluyor fakat bu ışıklar yanıp sönmediğinden sanırım o testi geçemiyor bir ara hata vermişti cmos battary low diye fakat bios pilini çıkartıp açmayı denedım yıne açılmıyor
Başka monitor denedım orayada görüntü aktarmıyor
Aklınıza gelebilecek her türlü combinasyonu denedım ekran kartı benım sökülebilir ekran kartı mxm dahili değil yanı onu söktüm ramleri söktüm hdd yi söktüm fakat ekrana hata vermesı lazımken yine bir hata vermedi
Ramleri tek tek denedım olmadı
Sadece ssd hdd yi söküp denedim yine olmadı ne yaptıysam ekrana ne bir hata mesajı verdirebildim ne başka birşey statik elektrik düşündüm bataryayı söküp fişten çekip power a basılı tuttum geri takıp tekrar denedım yok
Fırınlama yaptım yok
Anlamadım gitti
Asıl tuhaf olan şey şu bilgisayar açıldıgı zaman canavar gibi çalışıyor hiçbir takılma donma kasma vs yapmıyor ama artık 5 saatte beklesem açılmıyor sizce neyden olabilir yeni bios pili mi denesem alakası olabilir mi acaba aslında sadece saati tarihi tutar bu ama bilmediğimiz başka işlemde mi yapıyor anlayamadım donanımsal arıza olsa açıldıgı zaman bunu belli eder ama dediğim gibi köpek gibi çalışıyor namussuz
biggrin.gif

Son durum bu yardımlarınızı bekliyorum servis demeyin lütfen bilgisayarı 10-15 gün boyunca kullanmadan yapamam işimden dolayı bunu evde çözmem lazım

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 864

Wagnaps

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu güncell ++

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
ekrana ışık tutunca bişe gözüküyor mu? bios'a girebiliyor musun?