Notebook Tavsiyesi Bütçe 1600 TL

Sikkofield

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar maksimum bütçem 1600 ama 1500 olursa iyi olur :) Kaliteli marka olan,ısınma sorunu olmayan,çok oyun oynamam ama yeri geldiğinde sorun çıkartmayan, en az 8gb ram,2gb ekran kartı ve 750 gb hard disc bulunduran notebook önerileri bekliyorum.3 gündür baya b baktım ama kafam,bu işlerden iyi anlayan biri varsa yardım etsin lütfen.

mchee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar maksimum bütçem 1600 ama 1500 olursa iyi olur :) Kaliteli marka olan,ısınma sorunu olmayan,çok oyun oynamam ama yeri geldiğinde sorun çıkartmayan, en az 8gb ram,2gb ekran kartı ve 750 gb hard disc bulunduran notebook önerileri bekliyorum.3 gündür baya b baktım ama kafam,bu işlerden iyi anlayan biri varsa yardım etsin lütfen.

http://www.pcdepo.com/samsung-ativ-book-350e7c-s01tr-notebook-urun10373.html
bu işini görür bence

Sikkofield

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam samsung'a çok iyi değil diyorlar.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Niye kimse bakmıyor :(

Sikkofield

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Reaksiyon puanı
16,118
buna bak http://www.vatanbilgisayar.com/productdetails.aspx?I_ID=62768 lenovo çin'in en kaliteli elektronik markası yorumlara bak.
Genel Değerlendirme
Ortalama Puan

4,6
Bu ürüne toplam 20 yorum yapıldı
Yorum yapan 20 kişiden 20 kişi sevdiklerine bu ürünü önerdi.

Ürün Yorumları
5
Eklenme Tarihi 10.07.2013
EREN GENÇ İSTANBUL
Mükemmel
Bayağı araştırdım gerçekten çok performanslı bir cihaz. En kısa zamanda alıp 120 gb ssd disk taktığım zaman muhteşem bir bilgisayar olacak...
Artıları: 4 çekirdekli işlemci
Eksileri : yok gibi
Sevdiklerinize önerir misiniz ? : Evet
Bu yoruma katılıyor musunuz ?
(1kişiden 1 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 26.05.2013
SALIM DÖNMEZ ADANA
Lenovo z585
Ben bu bilgisayarı aldığımda direk win 8 i eleştirdim. win 8 bence çok kötü neyin nerde olduğu belirsiz ama bilgisayar hakkında böyle düşünmüyorum . ramin 8 gb olması oyunlarda bir atı gösteriyor . Bence bu fiyata alınabilecek en iyi ürün ....
Artıları: HDD , çift ekran kartı
Eksileri : Ekran boyutu ve klavye tasarımı
5
Eklenme Tarihi 08.04.2013
SEYİT KÜÇÜKYILDIZ KONYA
URUN GUZEL AMA BEKLEYIM
BN ALALI 10 GUN OLDU GAYET COK GUZEL BI PC AMA WINDOWS 8 YENI CIKTIGI ICIN COK FAZLA GUNCELLEME GEREKIYO PROGRAMLAR BU NEDENLE COK DUZGUN CALISMIYO ALMAK ISTEYENLER WINDOWS 8 IN BIRAZ DAHA 8 İN OTURMASINI BEKLEYE BILIR TEK SIKAYETIM BUDUR ODA WINDOWS 8 DEN KAYNAKLANIYO
Eksileri : YOK KI
(1kişiden 0 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 31.03.2013
AHMET DURSUN MERSİN
şiddetle öneririm
bilgisayarı alalı 5 ay oldu. şimdiye kadar bilgisayarda benden kaynaklı yavaşlama oldu ve bu 5 ayda hiç beni yarı yolda bırakmadı. geceleri bilgisayardın fanından hiç mi ses gelmiyor, bir deneyin hiç gelmiyor yav. ben süper sessiz moda dokunmatik tuş ile aldığımda kulağımı dayayıp dinliyor fanın sesini ve seste gerçektende çok azalma oluyor. toz temizleme özelliği çok ama çok hoşuma gitti arada bir çalıştırıyorum. birisi çok ses çıkartıyor demiş öyle birşey istersen olur. şöyleki home theater modunu kapatırsan normal bir laptop hoparlörü olur ancak bu özelliği açarsan ses daha çok gelmeye başlar. ben sesi sona açmaya kıyamıyorum birşey olur diye. en çok hoşuma giden özelliği ses sisteminin çok güzel olması. ilk aldığımda baba filmi ile denemiştim don carlione nin kedisinin mırıltısını 2 diş ses düzeyinde duyabiliyorsunuz ancak özelliği kapatınca sonuna kadar aç mırıltı sesi gelmiyor. bilgisayarda hiç ısınma olmuyor değil şöyleki oturup gta 4 ü 3 saat oynarsan o bilgisayar her halükarda ısınır. ancak çabuk ısınmıyor ayrıca kasasının alüminyum oluşu ısıyı dağıtması açısından çok ama çok faydalı. bilgisayarı uzun süre açmamış olayım kışın dizimin üstüne koyamıyor kasası çok soğuk geliyor çok ciddiyim. elimi mouse padinin kenarına koyamıyorum. bu arada mouse padin etrafında falanda hiç ısınma olmuyor ısınmalar sizi rahatsız etmiyor mouse padinin büyük olması benim için büyük bir artı ve diğer laptopların mausu küçük gelir oluyor.mulitouch özelliğine bayıldım. bilgisayar içinde gelen programlara da bayıldım. örneğin boot optimizer programı var, batarya ömrünü optimum etmenize yardımcı program var, ctrl+shift+r ye basınca post-it lerin gelmesi gibi türlü güzellikleri olan programları bulunmakta. beni her türlü mutlu etti çok ama çok memnunum.
Artıları: dolby hometheater (ses sistemi), 8 gb ram 1 tb depo, dokunmatik kısayollar ....
Eksileri : wifi adaptörü
(3kişiden 1 kişi yoruma katıldı )
4
Eklenme Tarihi 30.03.2013
SARVEN DAĞ İSTANBUL
Bu fiyata bu ürünü kaçırmayın...
Arkadaşlar ürünü aldığımda biraz tereddütlerim vardı. kullandıktan sonra iyki almışım dedim kendi kendime.Ürünün çift ekran kartlı oluşu oyunlarda yüksek performans sağlıyo. Isınma sorunu yok Amdlere karşı önyargılı olan arkadaşlar hiç tereddüt etmeyin alın. ürünün kapağı metal kaplama, plastik olmadığından şık bir görünüm katmış. Bana göre tek eksiği klavye tasarımının ve tuşlarının kötü olması...
Artıları: Fan temizleme,ses sistemi,çift ekran kartlı oluşu,ısınma sorunu yok
Eksileri : klavye tasarımı kötü
3
Eklenme Tarihi 21.02.2013
AHMET YILMAZ İZMİR
z585
2 ay oldu alalı iyi bir cihaz akran kartı 7670 yerıne 7690 olsaydı daha iyi olurdu bırde win8 yerıne win7 olsaydı super olurdu.
Artıları: 4 cekırdek
Eksileri : ssd
(4kişiden 3 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 10.02.2013
ALI SAMED BULUT AMASYA
Mükemmel
Alalı iki hafta oldu süper performans , yüksek grafikli oyunlar yükledim herhangi bir sıkıntı yaşamadım.ısınma problemi yok, ses yok.. Kablosuz bağlantısı bana zayıf geldi. Ama her haliyle 10 numara. Bu fiyata daha iyisi bulunmaz heralde. Almanızı şiddetle tavsiye ederim
Artıları: Isınma problemi yok , yüksek performans ,
Eksileri : Wi-Fi , Pil ömrü
(3kişiden 3 kişi yoruma katıldı )
4
Eklenme Tarihi 05.02.2013
EYÜP KARAAĞAÇ AMASYA
bence yeterli
arkadaşlar ben alalı 5 ay oldu .. ben bilgisayar programcılgı okumaktayım . bilgisayarı cok kasıyorum ama hiç kısılma olmuyyor . gayet güzel fakat wifi güzü biraz zayıf
5
Eklenme Tarihi 20.01.2013
AHMET AYHAN AKSARAY
oyun performansı güzel iyi ki almışım
Uzun süredir takip ediyordum bugün son kalan ürünü aldım gayet performanslı bir makina oyun oynayan biri olarak son çıkan oyunlarda denedim rahat oynatıyor toplam ekran kartı 6 gb gayet güzel.
Artıları: hard disk ekran kartı
Eksileri : win8
(4kişiden 4 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 13.01.2013
YUSUF ÇAĞRI OĞUZ ANKARA
Hem de 2 tane aldım :D
Ürünü dün aldım, bi ablama bi de kendime. %25 indirim olduğu için 1440'a geldi fiyatı çok süper bir fiyat. ürün 4 çekirdek işlemcili ve gerçek 4 çekirdek olduğu için çok süper. diğer özellikleri zaten süper. 1 gündür pcyi açık bıraktım, acaba çalışırken ısınma fan sorunu olacak mı diye bi sıkıntı yaşamadım. ses dahi duymadım. ayrıca yük altında çalıştırdım ama pcde takılma yaşamadım. çok hoşuma gitti. oyun denemedim, o yüzden oyunlarda performansı nedir bilmiyorum. bunun dışında dış malzemesi de oldukça güzel, bi tek cd kısmı keşke dışarıya çıkan şekilde olmasaydı dedim ama bunu bi eksiklik olarak görmüyorum. tavsiye eder misiniz derseniz? tavsiye etmekle kalmadım, bi de ablama aldım :D
Artıları: Boşuna Paranı Sokağa Atma
Eksileri : Bir eksik görmüyorum
(3kişiden 3 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 13.01.2013
RECEP YAYLACI ANKARA
Bu fiyata çok süper bir laptop.
Ürünü aralık ayında bir arkadaşım için aldık, AMD işlemci için tereddütlerimiz vardı fakat ısınma problemi yaşamıyorsunuz. Donanım da süper, bu fiyata çok süper bir laptop.
Artıları: Isınma sorunu yok, Ram hızı yüksek 1600;
Eksileri : Wireles zayıf
(4kişiden 4 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 03.01.2013
KAAN GENÇ İSTANBUL
Bu fiyata en iyisi
Yılbaşı kampanyası ile bu hafta aldım ve çok menunum iyikide aldım intel işlemcili modellere de baktım bu cihaz hepsinden daha iyi ve fiyatı daha uygun 4 çekirdekli ve 6 gb ekran kartı var 8gb ram ile şu an oynayamadığım oyun yok. düşünenlere tavsiye ederim.
Artıları: 6 GB EKRAN KARTI VE 4 ÇEKİRDEK BU FİYATA YOK
(2kişiden 0 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 03.01.2013
EREN İSTANBUL
amd çok iyi ...
geçen hafta arkadaşımla birlikte aldık ilk önce AMD mi intel mi derken satış danışmanı arkadaşımız yönderdirmesi ile aldım çok memnunum...gerçek 4 çekirdeğe sahip,turbo teknolojisiyle 2.8 GHz maksimum değere ulaşıyor ...
Artıları: gerçek 4 çekirdeğe sahip, çok hızlı
(2kişiden 2 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 31.12.2012
SERKAN İSTANBUL
TAVSİYE EDERİM
harika bir laptop kullandıgımdan beri bir sorun yaratmadı bütün oyunları rahatça kaldıra bilir.benimkinde şu an pes 2013 crysis 2 yi oynuyorum süper fan mükemmel ısınma yaşatmıyor.hiç kesilme yok zaten i 5 yada i 7 lerde bir sorun yaşamazsınız.3210 işlemci mükemmel yorumlardaki bir arkadaşa katılmıyorum üsteki göstergeler gayet iyi çalışıyor fan temizleme özelligi olsun sessiz çalışma olsun zaten sezsizde biraz kalın gelebilir ama bu performanslara göre bu özellik yanında sıfır kalır.bu laptopu öneririm yada yeni dell çıktı ona bakın derim herkeze iyi seneler...
Artıları: ses,oyun,performans,usb girişlerin fazla olması güzel
Eksileri : biraz kalın ama oda nazarı olsun artık
3
Eklenme Tarihi 23.12.2012
BILGEHAN YILDIRIM DENİZLİ
üşüyoruz...
fan temizleme modu sürekli aktif gibi çalışıyor. bu da evdeki vantilatörden fazla ses çıkarmasına neden oluyor. dolayısıyla ısınma sorunu olmuyor. hatta öyle ki üşüyorum.klavye üzerindeki dokunmatik tuşlar çalışmıyor.(fan ve kamera ile ilgili olanlar) windows deneyimi dizini puanlarında grafik 4.9 çıkıyor ki normalde 6 üzeri olması gerekiyor. şu haliyle tavsiye edemiyorum. bu sorunlar çözülebilirse gözünüz kapalı alın derim.
Artıları: ısınma yok
Eksileri : ses çok
(5kişiden 0 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 19.12.2012
EJDER GÜVEN MARDİN
Full Özellik
Kesinlikle 10 üzerinden 8 alacak bir laptop windows deneyim dizini puanı olarak ekran kartı 6.7 alıyor daha ne olsun diğer özelliklerini saymaya gerek yok bile ses harika dolby teknoloji.
5
Eklenme Tarihi 19.12.2012
ANTALYA
hem ucuz hem guncel
vatan comdan ilk siparisim. 16 aralikta siparis verdim 18 aralikta elime ulasti. bilgisayar goruntu olarak cok saglam duruyo. gicirdayan esneyen bi parcasi yok. ayrica donanim ve yazilim olarak en guncel enstrumanlarla dolu. tek alisamadigim yani toucpadi ona da kullandikca alisirim sanirim...
Artıları: isinma yok, hizli
Eksileri : tuslar biraz dar gibi
5
Eklenme Tarihi 25.11.2012
ERAY YILDIRIM BURSA
almanızı şiddet ile öneririm
a 10 4 çekirdekli işlemcide aldığı güç ile harikalar yaratıyor 8 gb ddr3 1600 mhz hızında ram mevcut 2 gb ddr3 128 bit ekran kardı 4 mb cache bellek 1 tb harddisk 1369 ... benım yorumum kaçırmayınız
Artıları: Aliminyum Gövdesi Ultra Soğukluk Sağlıyor Ses Sistemi 5+1 e Bedel :)
Eksileri : eksisi var diyen yalan söyler
(5kişiden 5 kişi yoruma katıldı )
5
Eklenme Tarihi 18.11.2012
EMRE CAN KOCAELİ
Lenova Z580
Ürünü kullanalı 2 hafta oluyor. Kesinlikle fiyatına göre çok iyi bir makina. Tabi aldıktan sonrada kullanıcının dikkat etmesi gereken hususlar var. Cihazda ısınma problemi yok ama yinede bi sogutucunuz olsun. Tabiki birde orjinal AntiVirüs programı önerim. Kaspersky. Düşünenler kesinlikle almalı fiyatına göre cok iyii.
(5kişiden 5 kişi yoruma katıldı )
4
Eklenme Tarihi 15.11.2012
FATİH ÜRETMEN SAKARYA
YENİ TEKONOLOJİİİİ
ARKADARLAR KULLANIMI ÇOK RAHAT WİN 8 BİRAZ KARIŞIK GİBİ GÖZÜKÜYOR AMA TAM Bİ ANDOİT TELEFON MESÜSÜ GİBİ KARMAŞIK AMA KEYİFLİ BEN ALDIM MEMNUNUM TAVSİYE EDERİM SON TEKNOLOJİ SONUÇTAA :)
Artıları: KULLLANIMI ÇOK RAHAT
(11kişiden 10 kişi yoruma katıldı )
http://www.vatanbilgisayar.com/productdetails.aspx?I_ID=62768
v2-62768.jpg

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>sony vaio al..Hiç bir konuda sorun yaşamazsın..
>>Geçenlerde h.sonu indiriminde vatanda çok uygun bir i5 li vardı..
>>Takribi fiyatı da 1700 tl civarıydı...

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Lenovo'ya pek sıcak bakmıyorum Asus,Toshiba iyi dediler ben de onlardan bakıyorum 1600 lira bütçeyle asus,toshiba var mı bu özelliklerde ?

Bence sıcak bakmalısın.

Bende toshiba var, zamanının en iyi modellerindendi. Ama gel gör ki alev alev yanıyor. O kadar çok ısınıyor ki klavyesi ile oyun oynayamıyorum, ısınıp kapanmasın diye altına fan koyup wireless klavye ile takılıyorum :) Şimdi dönüp bakıyorumki sandığım kadar üst sınıf bır marka değilmiş ve ürünleri piyasaya göre kesinlikçe çok pahalı!!!!!

Asus ise iyi bir marka fakat son zamanlarda lenova, samsung gibi markalar karşısında kan kaybetti ve fiyat cazibesini yitirdi. Çok fazla ısınmıyor ama kuzenime geçen sene asus i7 aldık, aldığı ilk günden itibaren herşeyi sorunlu çıktı, garantiden yenisini bekliyor artık, dayanamadı.

Lenova ise şuanda piyasanın en iyi ürünlerini en uygun fiyata sunan markalardan biridir. Çok mu kalitelidir diye soracak olursan, diğerlerinden farkı yok. Bu işler şans işidir.

*

2 hafta önce samsung notebook aldım ve acayip memnunum, ultrabook inceliğinde çok uygun fiyata, üst seviye ekran kartlı bir model ve çalıştığını bile anlamadığım kadar sessiz. Bazen kulağımı dayıyorum çalıştığından emin olmak için o derece, cep telefonu kadar sessiz diyebilirim :)