Note 5 mi İphone 6 mı

Bu konuyu okuyanlar

Burhantrx22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar karar veremedim Samsungda hoşuma gidiyor iphonede
Benim için ön planda olan sağlamlık yani telefon erkanın üstüne düştüğü zaman daha az hasar alacak veya capraz vs. düşdüğünde daha az hasar alacak telefon lazım bana.
WP kullancısıyım şuanda Android'i bırakalı 2 sene oldu. Şey diyolar ağırlaşıyo yavaşlıyo ama iphone de öyle bişi yok androide 1-2 ayda bir format atarsın iosa atmassın gibi laflar duydum sizce ne almalıyım? Birde bi ihtimal Htc one m9+ ?

L

Loooooollll

SDN Okuru
M9+ dusunmeyin. İphone 6s olsa neyse ama 6 bir onceki jenerasyon kaliyor bence z5 ile note5 arasinda dusunun ( sony arayuzu daha stabildir)

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Kesinlikle Note 5 . Zaten Note 5 6S in rakibi ve gayet ustun .

Tek dezavantaji 6(S) daha cok guncelleme alir.

Kasıntı yok arkadasim kullaniyor .

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Bu arada her 2 telefonda kirilabilir kirilmayan telefon yoktur. O agirlasiyo diyen arkadaslarinda kusura bakmada cahil onyargili . Cunku samsungu yerin dibine en cok sokan benim ama note 5 gayet guzel bir telefon .

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhabalar,

Oncelikle samsung un note 5 modeline onyargi ile yaklasmankza gerek yok. Cunku samsung note 4 modelinden bu yana zamanla yavaama, kasma gibi konulari asti.

İki urunu kiyaslarken zaten aralarindaki farklar bariz. Biri ios biri android, biri 4.7" biri 5.7".

Sistem olarak tabikide daha stabil oldugu icin ios oneririm. Uzun sure gecikmeden guncelleme alirsiniz.

Ama samsung note 5 inde kendine gore avantajlari var. Donanim konusunda islemci ve ram bakiminda ip6 dan daha iyi bir cihaz. Ekran olarak gerek cozunurluk olsun gerek renkler olsun gerek guc tuketimi olsun ip6 dan daha iyi. Kamera konusunda gerek on kamera gerek ana kamera olsun kesinlikle ip6 nin onunde.

İp6 bu gibi islemci kamera ekran konularinda basarili kotu demiyorum ama ikisini kiyasladigimizda note 5 onun bir adim onunde.

Kisacasi siz ben teknik ozellikleri iyi bir cihaz olsun derseniz note 5 alin. Yok bana ip6.nin ozellikleri yetiyor daha cok stabilite ve uzun sure guncelleme destegi.almak istiyorum derseniz ip6 alin.

Bu arada ikisinin ortak noktasi olan fiyat bandinda bu fiyata ip'un 16 gblik note 5 in 32gb lik varyasyonuna sahip oluyorsunuz.

Burhantrx22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
verdiğiniz fikirler için çok teşekkür ederim.Görkem; sannada ayrı teşekkür ederim 16 gb yetermi bilemiyorum şuan Wp kullanıcısıyım dedim Telefonda Sd card var 16 gb ama boş? ama mağazadada pek birşey de yok.Samsung Note olmasaydı kalemi not özelliği falan hiç düşünmezdim ki bugune kadar samsung sevmedim ama Note 5 bayağ bayağ tavsiye ettiler ama Andoidin genel lafı kasar kelimesi çok tırmalıyor kafaya bayağ bi takılıyor. Birde iphonenin kasası yamuluyo falan söylentiler duydum ne kadar doğru?Note 5 in bayağ özellikşeleri var direkt kalemi cıkartıp not alıyosun falan ki bu bana bayağ bi yarar. hep telefonu cıkarıp klavyeden yazmaktansa direkt kağıt kalem gibi yaz gitsin iyi bi özellik ama işte kasma söylentileri.işin Özü Yorum yapan ve yapacak olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
verdiğiniz fikirler için çok teşekkür ederim.Görkem; sannada ayrı teşekkür ederim 16 gb yetermi bilemiyorum şuan Wp kullanıcısıyım dedim Telefonda Sd card var 16 gb ama boş? ama mağazadada pek birşey de yok.Samsung Note olmasaydı kalemi not özelliği falan hiç düşünmezdim ki bugune kadar samsung sevmedim ama Note 5 bayağ bayağ tavsiye ettiler ama Andoidin genel lafı kasar kelimesi çok tırmalıyor kafaya bayağ bi takılıyor. Birde iphonenin kasası yamuluyo falan söylentiler duydum ne kadar doğru?Note 5 in bayağ özellikşeleri var direkt kalemi cıkartıp not alıyosun falan ki bu bana bayağ bi yarar. hep telefonu cıkarıp klavyeden yazmaktansa direkt kağıt kalem gibi yaz gitsin iyi bi özellik ama işte kasma söylentileri.işin Özü Yorum yapan ve yapacak olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Kesinlikle kasmiyor bu soru isaretini kafanizdan silebilirsiniz .

Burhantrx22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle kasmiyor bu soru isaretini kafanizdan silebilirsiniz .
Teşekkür ederim zaten kesin fikrimi verdim Note 5 daha fazla kıyaslama araştırması yaparsam kafam iyicene karışacak Note 5 güzel bayağ bi fıstık gibi özellikleri var :)

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar karar veremedim Samsungda hoşuma gidiyor iphonede
Benim için ön planda olan sağlamlık yani telefon erkanın üstüne düştüğü zaman daha az hasar alacak veya capraz vs. düşdüğünde daha az hasar alacak telefon lazım bana.
WP kullancısıyım şuanda Android'i bırakalı 2 sene oldu. Şey diyolar ağırlaşıyo yavaşlıyo ama iphone de öyle bişi yok androide 1-2 ayda bir format atarsın iosa atmassın gibi laflar duydum sizce ne almalıyım? Birde bi ihtimal Htc one m9+ ?
sağlamlık konusunda note 5 daha iyi yavaşlama konusu note 4 den beri yok gayet stabil çalışıyorlar artık eskisi gibi değil şahsen note 5 tavsiye ederim...

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Sen simdi windows phone da magazan bos oldugu icin 16 gb hafiza sana yetiyor. Ama abdroide gecersen ohoo her istegin icin bir uygulama var. Cok iyi grafiklere sahip oyunlarin cogu ucretsiz. Hele note 5 gibo.bor canavar alirsan oyun oynamayida seviyorsan buyuk ekranda super bir oyun keyfi sunuyor. Hatta dur biraz daha abartalim :) smart tv in varsa telefondaki goruntuyu tv ye yansit oyle oyun oyna :)

Seyyah123

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Parana göre kardeşim paran yetiyosa 6s 64gb al kurtul yetmiyosa note 5 i çekeceksin stabilite konusunda pek sıkıntı yaşamazsın yakın telefonlar ayfonda pil not ta güncelleme sorunu yaşarsın. Tabi bunları aşmak çok da zor değil...

mmayda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim ıphone tavsiye ederim.6 o kadar değil ama 6s daha iyi donanımsal olarak 6 dan daha iyi.biliyorsun ıphone da güncelleme gelecek mi derdi olmaz.samsung eskisi gibi değil artık boşver samsung u.gerçi sağlamlık olarak birşey diyemem apple samsung un gerisinde olabilir