Note 4 vs. S6

Bu konuyu okuyanlar

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Daha önce bu iki telefon arasında başlıklar açılmış ama internette çoğu yerde de araştırmama rağmen istediğim cevabı bulamadım. 1 ay içerisinde telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum ve 1800 lira civarında gözüme güzel görünen bu iki telefon var fakat ikisinin de artısı eksisi ayrı. Aşağı yukarı bütün incelemelerini izlemişimdir ikisinin de ama hala pil ömrü konusunda net bi bilgi yok. Özellikle bu iki telefonu kullananlar pil günlük kullanımda kaç saat ekran süresi sunuyor ve android sürümünüz nedir bu konu hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. Bir arkadaşımda s6 edge var yazın başında almıştı geçen sene ve şarjının su gibi akıp gittiğini söylüyordu sonra güncelleme alınca düzeldi falan dedi ama ne kadar bilmiyorum. eğer 5-6 saat kadar ekran süresi verebiliyorsa s6 alacağım. Aldığımda ilk iş gereksiz uygulamaları devredışı bırakıyorum o şekilde s6 ve note 4 ne kadar ekran süresi verebilir acaba?

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Daha önce bu iki telefon arasında başlıklar açılmış ama internette çoğu yerde de araştırmama rağmen istediğim cevabı bulamadım. 1 ay içerisinde telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum ve 1800 lira civarında gözüme güzel görünen bu iki telefon var fakat ikisinin de artısı eksisi ayrı. Aşağı yukarı bütün incelemelerini izlemişimdir ikisinin de ama hala pil ömrü konusunda net bi bilgi yok. Özellikle bu iki telefonu kullananlar pil günlük kullanımda kaç saat ekran süresi sunuyor ve android sürümünüz nedir bu konu hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. Bir arkadaşımda s6 edge var yazın başında almıştı geçen sene ve şarjının su gibi akıp gittiğini söylüyordu sonra güncelleme alınca düzeldi falan dedi ama ne kadar bilmiyorum. eğer 5-6 saat kadar ekran süresi verebiliyorsa s6 alacağım. Aldığımda ilk iş gereksiz uygulamaları devredışı bırakıyorum o şekilde s6 ve note 4 ne kadar ekran süresi verebilir acaba?
Note şimdi 4-5 anca verir s6 o saati vermez hiç oyalanmadan git note 4 al direk

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
note 4 pil süresi olarak çok daha iyi s6 o kadar iyi süre vermez...

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
S6 alınmaz bataryası çok problemli cihaz...İthalatçı garantili alırım diyosan note 5 e bakabilirsin...

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Aynen kardeşim unuttum söyleyeyim 0nu hepsiburadan garantili hemde bence paran varsa hemen al derim

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S6 alınmaz bataryası çok problemli cihaz...İthalatçı garantili alırım diyosan note 5 e bakabilirsin...

note 5 ile arasında pek fark göremedim ayrıca note 4teki arkanın cam olmaması bana biraz artı gibi geliyor çünkü cam olunca kılıfla kullanmak zorunda hissediyorum. samsung'a da hala güvenebilmiş değilim ithalatçı garantili alırız elimizde patlar falan sonra :)

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
note 5 ile arasında pek fark göremedim ayrıca note 4teki arkanın cam olmaması bana biraz artı gibi geliyor çünkü cam olunca kılıfla kullanmak zorunda hissediyorum. samsung'a da hala güvenebilmiş değilim ithalatçı garantili alırız elimizde patlar falan sonra :)
o zaman telefon alacaksan biraz bekle derim çünkü dolar arttı telefonlarda 100 tl ve 200 tl artış oldu daha da yükselme ihtimali var

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Samsung kendi garantisi de pek bişeye benzemiyor aslında...Orda bile bir sürü şikayet var hatta bazı kişilerin ithalatçıların daha hızlı servis sağladığını da söylüyor...Tabi her ithalatçı değil...

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Bi videoda evo garantili lg g4 almış birini görmüştüm ve sorunu olunca nasıl ilgilendiğini de paylaşmıştı youtube da...

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798

Merhaba, Note 4 ile internet, oyun ve telefon görüşmesi karışık kullanımda 4 saat 50 dakika ekran süresi alıyorum, bu süre aslında sizin kullanım alışkanlıklarınıza bağlı.

Eğer büyük ekran sorun olmazsa kalem,çıkarılabilir batarya ve sd kart takılma özelliklerinden dolayı ben note tercih ettim ve memnunum cihazdan.

Cam tasarım çok güzel şık ama iphone 4 ün elimden düştüğünde arkalı önlü kırılmıştı bundan dolayı z serisi veya başka arkalı önlü cam telefonlara çekingen yaklaşıyorum.

İthalatcı firma ile telefonda görüşerek bilgi alabilirsiniz garanti hakkında, yanılmıyorsam hepsiburada.com da sol alt kısımda firma bilgileri yazıyor oradan ulaşabilirsiniz

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, Note 4 ile internet, oyun ve telefon görüşmesi karışık kullanımda 4 saat 50 dakika ekran süresi alıyorum, bu süre aslında sizin kullanım alışkanlıklarınıza bağlı.

Eğer büyük ekran sorun olmazsa kalem,çıkarılabilir batarya ve sd kart takılma özelliklerinden dolayı ben note tercih ettim ve memnunum cihazdan.

Cam tasarım çok güzel şık ama iphone 4 ün elimden düştüğünde arkalı önlü kırılmıştı bundan dolayı z serisi veya başka arkalı önlü cam telefonlara çekingen yaklaşıyorum.

İthalatcı firma ile telefonda görüşerek bilgi alabilirsiniz garanti hakkında, yanılmıyorsam hepsiburada.com da sol alt kısımda firma bilgileri yazıyor oradan ulaşabilirsiniz

4 saat 50 dakika yine iyi bir ekran süresi o boyutta ekran ve 2k çözünürlük için. Bende şuan z3 compact var o yüzden uzun kullanmaya alıştım telefonu ondan takılıyorum bu ekran süresi olayına. Tabi bir de arkası da cam olduğu için hep kılıfla kullandım ama böyle de telefon çok çirkin geliyor bana ondan ben de sizin gibi arkası cam olan telefonu artık istemiyorum. Ek olarak şeyi sormak istiyorum bu hepsiburada'da ithalatçı garantili note 4'ün yorumlarına baktığımda işte whatsapp, facebook falan yüklü geldi ve rootlu geliyor tarzı şeyler söylenmiş. Bu konuda bilginiz var mı? Benim açımdan daha iyi rootlu gelmesi işime gelir.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
4 saat 50 dakika yine iyi bir ekran süresi o boyutta ekran ve 2k çözünürlük için. Bende şuan z3 compact var o yüzden uzun kullanmaya alıştım telefonu ondan takılıyorum bu ekran süresi olayına. Tabi bir de arkası da cam olduğu için hep kılıfla kullandım ama böyle de telefon çok çirkin geliyor bana ondan ben de sizin gibi arkası cam olan telefonu artık istemiyorum. Ek olarak şeyi sormak istiyorum bu hepsiburada'da ithalatçı garantili note 4'ün yorumlarına baktığımda işte whatsapp, facebook falan yüklü geldi ve rootlu geliyor tarzı şeyler söylenmiş. Bu konuda bilginiz var mı? Benim açımdan daha iyi rootlu gelmesi işime gelir.

FaceBook, whatsapp bende de kurulu geldi teknosa dan aldım. Ama kullanmadığınız uygulamaları devredışı bırakabilirsiniz.

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
FaceBook, whatsapp bende de kurulu geldi teknosa dan aldım. Ama kullanmadığınız uygulamaları devredışı bırakabilirsiniz.

Rootlu gelip gelmediği hakkında bir bilginiz var mı?

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Iki telefon arasinda bariz farklar var. Yani birbirlerine yakin olduklari soylenemez.

Eger pil suresi iyi olsun, daha buyuk ekranli bir cihazim olsun, s-pen'i olsun diyorsaniz samsung note 4 alin. Islemcisini note 4'e gore daha guclu olsun, kamerasi bir tık daha iyi olsun,kasa malzeme kalitesi daha iyi olsun diyorsaniz o zaman s6 alin.

Anladigim kadariyla sarj konusu sizin dikkat ettiginiz bir nokta. Samsung s6 bu konuda iyi degil. Ama geriye kalan her konuda note 4'den daha iyi. Yani ben bir powerbank alirim yolda sarjim biterse bu sekilde cozerim diyorsaniz s6 alin. Ama yook sarji iyi gitsin diyorsaniz kesinlikle note 4 e yonelin s6ya gore cok daha iyi hu konuda.

Samsung note 4 ulkemizde android 5.1.1 kullaniyor. Polanyada 6.0.2 kullniyor. Isterseniz odin ile yukleyebilirsiniz ama gerek yok bence ota'ya gelmesini bekleyin.

Samsung s6 yanlis hatirlamiyorsam android 6.0.2 kullaniyor diye hatirliyorum.

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba,

Iki telefon arasinda bariz farklar var. Yani birbirlerine yakin olduklari soylenemez.

Eger pil suresi iyi olsun, daha buyuk ekranli bir cihazim olsun, s-pen'i olsun diyorsaniz samsung note 4 alin. Islemcisini note 4'e gore daha guclu olsun, kamerasi bir tık daha iyi olsun,kasa malzeme kalitesi daha iyi olsun diyorsaniz o zaman s6 alin.

Anladigim kadariyla sarj konusu sizin dikkat ettiginiz bir nokta. Samsung s6 bu konuda iyi degil. Ama geriye kalan her konuda note 4'den daha iyi. Yani ben bir powerbank alirim yolda sarjim biterse bu sekilde cozerim diyorsaniz s6 alin. Ama yook sarji iyi gitsin diyorsaniz kesinlikle note 4 e yonelin s6ya gore cok daha iyi hu konuda.

Samsung note 4 ulkemizde android 5.1.1 kullaniyor. Polanyada 6.0.2 kullniyor. Isterseniz odin ile yukleyebilirsiniz ama gerek yok bence ota'ya gelmesini bekleyin.

Samsung s6 yanlis hatirlamiyorsam android 6.0.2 kullaniyor diye hatirliyorum.

Peki bu s6'nın batarya konusu yazılımla mı ilgili yoksa gerçekten kapasitesinin az olmasıyla mı? Sanırım ikisiyle de ilgili ama mesela root atıp gereksiz uygulamaları silsek telefonu daha az yoran bi rom kursak falan ekran pil konusunda bariz bir fark görebilir miyiz? Etrafınızda var mı hiç rootlayıp ayar çekip telefonunu daha uzun süre kullanan? Bende z3 compact var bilirsiniz zaten 2600 mah batarya var sanırım s6 ile hemen hemen aynı. Kitkat sürümü varken 1.5 gün kullanırdım. Lollipop geldi 1e düştü. Marshmallow ile zaten stamina modu da gidince akşamı zor görür olduk tabi bunda pilin 1 senedir doldur boşalttan dolayı yorulması da vardır ama s6 sırf 2k ekran ile 4 saat bile sunamıyorsa gerçekten alınacak gibi değil.

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Sen s6 yı hala kafandan atmadın mı :) En güzeli note 5 bence...

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Abi ne bileyim s6 çok aklımı çeliyor ya :D Elimde 2200-2300 gibi bir para var note 4 veya s6 alıp yanına aksesuar vs. alayım falan diye düşünüyorum. Note 5 bence de güzel ama ben o plastik kasa olayını seviyorum. Youtube'dan baktım n4 ve n5 karşılaştırmasına sadece kamerada bi tık önde, biraz daha hızlı ve tasarım yeni. Başka güzelliği varsa sen söyle de bilelim :D Güncellemesi falan pek umrumda değil zaten 1 seneye rootlarım kafama göre takılırım muhtemelen :)

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Bende plastik sevmediğim için 5 al demiştim ve kamerasının diyaframı daha iyi ön kamerası daha iyi tasarımı güzel ama sen plastik seviyosan orasını bilemem note 4 de kötü değil ama aksesuarı zamanla da alabilirsin almışken daha yeni telefon olan 5i almanı öneririm...1 GB kadarcıkta rami fazla...

0749

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ne kadarı kullanımda oluyor ramin bir bilginiz var mı? 4 gb ramin 3ü bi şey yapmadan kullanılacaksa uzak durmakta fayda var :D

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Valla o kadarını bilmiyorum ama note 5 kullananlar kulübüne sorabilirsin...Çok fazla değildir o kadar yaa...

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Peki bu s6'nın batarya konusu yazılımla mı ilgili yoksa gerçekten kapasitesinin az olmasıyla mı? Sanırım ikisiyle de ilgili ama mesela root atıp gereksiz uygulamaları silsek telefonu daha az yoran bi rom kursak falan ekran pil konusunda bariz bir fark görebilir miyiz? Etrafınızda var mı hiç rootlayıp ayar çekip telefonunu daha uzun süre kullanan? Bende z3 compact var bilirsiniz zaten 2600 mah batarya var sanırım s6 ile hemen hemen aynı. Kitkat sürümü varken 1.5 gün kullanırdım. Lollipop geldi 1e düştü. Marshmallow ile zaten stamina modu da gidince akşamı zor görür olduk tabi bunda pilin 1 senedir doldur boşalttan dolayı yorulması da vardır ama s6 sırf 2k ekran ile 4 saat bile sunamıyorsa gerçekten alınacak gibi değil.

Pil suresinin uzun veya kisa olmasinin bircok sebebi vardir. Uzerindeki android surumu, pil kapasitesi, pilin saglik durumu, ekran boyutu, ekran cozunurlugu, ekran parlakligi, o an arkaplanda calisan uygulamalar,islemcinin guc tuketimi konusundaki basari durumu... gibi bu liste uzar gider. Yani bunlardan herhangibirinde olusan bir degisiklikte bile pil suresi hemen degisir. Ama samsung s7 ailesine kadar oyle upuzun pil sureleri sunmadi zaten tepe modellerinde. Tabiki firma her modelde eksik olan noktalari iyilestiriyor. Samsung s6 modelinin pil suresinin boyle kisa olmasinin sebepleri ise ekran cozunurlugunun her ne kadar super amoled olsada 2k olmasi, pil kapasitesinin az olmasi, oldukca sistemde yer kaplayan touchwiz arayuzu gibi sebeplee baslica nedeneler. O yuzden yeni android surunleri ile iyilestirmelee olabilir ama bu iyilestirmeler devasa seviyelerde olmaz. Tabi yeni gelecek surumlerde pil suresi daha da dusedebilir bunu kullanmadan bilemeyiz.

Cihazi root'layipta gerekli uygulama duzenlemesi ile pil suresinde elbette iyilestirmeler saglayabilirsiniz. Fakat bu iyilestirmeler cok cok buyuk farklar seviyelerinde olmaz. Cok bariz farki guc tukeyimi dusuk olan bir custom rom ile yapabilirsiniz. Ama bu islere garamti suresi bitmeden girilmesini tavsiye etmiyorum.

Sonuc olarak performans, kamera,kasa malzeme kalitesi icin s6 guzel bir urun ama pil suresi telefonun tek ve buyuk bir eksik yani.