Norveç Siteleri IE6'ya Savaş Açtı

filtrekahve

Doçent
Emektar
Reaksiyon puanı
0
Norveç'in önde gelen siteleri tarafından başlatılan "ziyaretçi, Internet Explorer 6 kullanıyorsun, bir an önce değiştir" kampanyası yayılarak sürüyor.

Microsoft'un Internet Explorer 8'i son hali için yoluna devam ederken bilgisayarında IE6'yı kullanan çok sayıda insan bulunuyor. Ancak özellikle yeni nesil siteleri görüntülemede sorun çıkması Norveç'te IE6 karşıtı bir kampanya başlamasına neden oldu.

ie61235141112.jpg

Kampanyaya katılan sitelere IE6 ile girerseniz yukarıdaki gibi bir uyarıyla karşılaşıyorsunuz.

Finn.no adresindeki site tarafından başlatılan kampanya kısa sürede Norveç genelinde yayılırken İsveç, Endonezya ve Avustralya'daki bazı siteler de dahil oldu. Tarayıcı olarak IE6'yı kullanan ziyaretçiler kampanyadaki siteleri ziyaret etmek istediklerinde "sayın ziyaretçi, Internet Explorer kullandığınız için sitemizi düzgün görüntüleyemezsiniz. Ya tarayıcınızı Internet Explorer 7'ye yükseltin ya da Firefox, Safari veya Norveç merkezli olan Opera'yı kullanın" uyarısı çıkıyor. Kampanya bu kadar ilgi görünce Microsoft Norveç'ten Alvaberg Isabella, konuyla ilgili olarak müşterilerini Internet Explorer 7 kullanmaları için teşvik ettiklerini açıkladı. IE6, ilk olarak 2001 yılında ortaya çıkmıştı.

Yazan: Melih Çelik
SDN - http://shiftdelete.net

utku5959

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tabiki Mozilla Firefox... hiçbir şeye değişmem :)

pala64

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani, yıllardır opera kullanıyorum. biz biribirimiz seviyoruz.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
saçmalık bence bizim okulun öğrenci işleri sistemine yaptıkları gibi, gören de CIA sitesine giriyoruz sanacak doğru dürüst modül yazamıyorlar.

bemektar26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mozillada böyle bi sorun varmı... Tabikide yok :D

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Opera gibisi var mı yaa! Diğerlerini kullanınca kendimi boşlukta hissediyorum.

Tsunmys

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Çok iyi. Adamlar kendi yazılımlarını kullanmaya teşvik ettiriyorlar. Bu arada tabiki Firefox :)

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Chrome u kullandım bir süre, sarmadı, belki sonra tekrar deneriz.:)
Operacılar da az değilmiş ;) :icon_:

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Habere yorum yapmak istiyorum, "benim tarayıcım een güzeeeel" gibi alakasız yorum yazmak değil...

Bu aslında açılan bir savaş değil, doğru yönlendirmedir. i.e 6 çok eskidi ve tabiki artık her kodu tarayamıyor. Bu yüzden de bu uyarıyı yapmayı uygun görmüşler. Gayet mantıklı.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
web mastırlara takla attırmann ne alemi var ie7 gıcksanız 10 yakn alternatif var ama bana sorarsanız yılladr firefox kullanıyorum.tilkiden vazgeçmem

Cacav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Internet Explorer gibisi varmı yahu... Tek başına ne kadar tarayıcı varsa hepsine bedel mübarek.. Meyve veren ağacı taşlarlar sonuç olarak. Ne firefox, ne opera, ne safari ne de chrome kullanıp en iyisi diye yazanlara inanmıyorum. Sırf farklıyım ben, asiyim, isyankarım ülenn ayağına böyle diyorsunuz ama hepinizin bilgisayarında sonuçta explorer yüklü ve aslında kullanıyorsunuz... Kimseyi kandırmayın...

suleyman242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyide Zaten micrososft tarafından windows kullanıcıların pc sine yükleniyo zaten exploreri kaldırmıyorum ama firefox kullanıyom

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
yok kardeşim bu defa kesin kanaate vardım :) SDN konu hortlatma haftasını kutluyoruz :D firefox forever :lol: