Nonda kalıyor Kewell gidiyor!

yesil116

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Giovanni Dos Santos'un alınabilmesi için takımdan gönderileceği söylenen Shabani Nonda'nın kalacağı onun yerine kasığındaki sakatlık nedeniyle en ez 2 ay sahalardan uzak kalan Harry Kewell'ın gönderileceği öğrenildi.
Galatasaray, Lucas Neill ve Jo transferleri sonrası yabancı kontenjanını boşaltmak için Linderoth'un ardından Harry Kewell ile de yollarını ayırıyor.
Sarı-kırmızılı yönetimin sezon sonuna kadar kiraladığı Giovani Dos Santos'a yer açabilmek için, taraftarın en sevdiği isimlerin başında gelen, Arda Turan'ın dün, "Takımın yüzde 50'si gitti" diyerek övgüde bulunduğu Avustralyalı oyuncu tercih edildi. Bu kararda birçok sebep etkili oldu. İlki, yüksek maliyeti bulunan Kewell'ın üst üste gelen sakatlıkları idi. Baros da takım arkadaşı ile aynı tarihlerde sahalara dönecek olsa da, Kewell'ın sözleşmesinin sezon sonu bitmesi de göz önünde bulunduruldu. Ayrıca Tottenham'dan kiralanan Dos Santos'un, Kewell ile aynı mevkiide görev yapacak olması da ibrenin forvet olan Nonda ve Baros'u değil de Kewell'ı göstermesine sebep oldu. Galatasaray yönetimi, sezon sonu sonu sözleşmesi bitecek Avustralyalı oyuncu ile aralık ayından bu yana masaya oturmuyordu. Kewell'ın hafta başında İstanbul'a gelen menajeri ile de yöneticiler görüşmemişti. Dün gelişmeler üzerine İngiltere'ye giden Kewell doktoruna kontrol olacak ve kulübe sakatlığı ile ilgili bilgi verecek. Ancak yönetim Kewell'ın raporunu beklemeden kararını aldı.

Bencede en iyisi bu olacak.Kwell ın kronik sakatlığı zaten biliniyor sözleşme imzalamaya da yanaşmıyor e birde 2 ay zaten yok...

kaynak

WebMedia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yanlış tercih. Kewell kalmalı,Nonda gitmeliydi...

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Son maçta da görüldü ki artık taraftar da Nonda'yı istemiyor. Kewell sakat olsa bile kalacağını düşünüyorum.

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
Kötü haber! :(

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
nonda gibi bir futbolcunun değerini iyi bilmiyorsunuz sonra nonda gibi bu futbolcuyu çok arıyacaksınız sonra söylemedi demeyin, hemde üstelik gol kralı, adam baskılar yüzünden zaten iyi futbol oynayamıyor, ozaman fenerbahçeye satın nondayı.

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Başladılar sallamaya.

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
O kadar gol kaçırdı üstüne dün Penaltı kaçırdı bi forvettt bu kadar mı kötü olur yaw nonda gitmeli asıl..

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
nonda gibi bir futbolcunun değerini iyi bilmiyorsunuz sonra nonda gibi bu futbolcuyu çok arıyacaksınız sonra söylemedi demeyin, hemde üstelik gol kralı, adam baskılar yüzünden zaten iyi futbol oynayamıyor, ozaman fenerbahçeye satın nondayı.

Gerçekten istediğine hiç bir şekilde inanmıyorum.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275

Üstüne para bile veririz :mrgreen: Nondayı alırsanız çift forvete dönersiniz Guiza Nonda iyi ikili olur Rekor kırarlar heralde gol Kaçırma rekoru :mrgreen:

firefox4ever

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Nonda çok iyi futbolcu ama nonda mı kewell mı diye sorsalar kewell derim

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Kewell 'ı satamazlar izin vermem ! :D yalan haberdir yalan

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Zannetmiyorum Kewel ın gideceğini.Linderoth 2 senedir yatıyor göndermediler Kewel 2 ay oynamayacak diye göndermezler.Gönderirlerse eğer büyük hata.Gidecek ilk yabancı Nonda ikincisi kalecimiz.

drsakal

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Kewell sözleşme uzatmak istemezse tabi gidicek olan isim o. Yönetim futbolcu nazıyla uğraşacak değil ya. Bir aydır yeni sözleşme imzalasın diye taraftar dahil herkes çaba gösteriyo. Canerin formuyla birlikte zaten sol tarafın yeterince alternatifi oluştu.
Kalmak isterse kapımız herzaman açık. Yok ben gidicem derse adamı takımda tutup yıl sonunda bedelsiz gideceği takıma hazır göndermenin mantığı ne...

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Kewell kalmak istiyosa yönetim istemiyosa isyan çıkar gider Floryayı basarım valla sakatda olsa duracak takımda Kewell
o kadar :D

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
vallahi ben istiyorum fenerbahçede görmek isterim nondayı.

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
Bir Futbolcudan Daha Fazlası

Harry Kewell
'ın durumu ciddi. Perşembe günü ülkesine dönüyor ve büyük ihtimalle operasyon geçirecek. Bıçak altına yatması 2-3 ay onu sahalardan uzak tutacak ki, döndüğünde maç kondisyonu kazanması epey zaman alacaktır. Hamburg'daki finale yetişir muhtemelen;)Peki bu durum, Kewell'ın sözleşmesini fesh etmek için yeterli mi? İlginçtir, Galatasaray Yönetimi sözleşmeyi uzatmak istediğinde Kewell, yıllık 2 milyon Euro olan kazancını 1.5 milyona düşürmek istemezken bugün buralara kadar geldik. Kontratı 4 ay sonra bitecek olan ve 3 ay takımdan ayrı kalması beklenen bir futbolcunun kontratını fesh etmek çok mantıklı.
Evet çok mantıklı, ama orada bir futbolcudan bahsediyoruz. Oysa burada konumuz Kewell. Yani bir futbolcudan daha fazlası. Bir örnek, bir sembol, hatta bir pazarlama harikası. Ben Galatasaray'ın Kewell konusunda herhangi bir tasarrufa gideceğine zerre inanmıyorum. Taraftar da müsterih olsun. Sadece birkaç ay Kewell kendini özletecek, hepsi bu.

judgment666

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Şimdiden dönüceğini günü sabırsızlıkla bekliyoruz..

tayfun092

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam tersi olması lazım ya . Nonda'nın su takımda 1 dk durmaması gerekiyor .

judgment666

Asistan
Reaksiyon puanı
1
onda bunda şundadır, şunda bunda ondadır, biri bu takımdan giderse, onun adı nondadır...

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Bir Futbolcudan Daha Fazlası

Harry Kewell
'ın durumu ciddi. Perşembe günü ülkesine dönüyor ve büyük ihtimalle operasyon geçirecek. Bıçak altına yatması 2-3 ay onu sahalardan uzak tutacak ki, döndüğünde maç kondisyonu kazanması epey zaman alacaktır. Hamburg'daki finale yetişir muhtemelen;)Peki bu durum, Kewell'ın sözleşmesini fesh etmek için yeterli mi? İlginçtir, Galatasaray Yönetimi sözleşmeyi uzatmak istediğinde Kewell, yıllık 2 milyon Euro olan kazancını 1.5 milyona düşürmek istemezken bugün buralara kadar geldik. Kontratı 4 ay sonra bitecek olan ve 3 ay takımdan ayrı kalması beklenen bir futbolcunun kontratını fesh etmek çok mantıklı.
Evet çok mantıklı, ama orada bir futbolcudan bahsediyoruz. Oysa burada konumuz Kewell. Yani bir futbolcudan daha fazlası. Bir örnek, bir sembol, hatta bir pazarlama harikası. Ben Galatasaray'ın Kewell konusunda herhangi bir tasarrufa gideceğine zerre inanmıyorum. Taraftar da müsterih olsun. Sadece birkaç ay Kewell kendini özletecek, hepsi bu.

Bunun üzerine yorum olmaz sanırım. +100

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
kalbim kalsın diyor , beynim gitsin :huh:

PRoMeTuS

Profesör
Reaksiyon puanı
5
kalbim kalsın diyor , beynim gitsin :huh:

:clap:

Gelecek sene için anlaşılsın kewell ile bu senelik yabancı kontenjanı için konuşulsun sanırsam yarım dönemlik bir ayrılık kötü olmaz..Bir bakıma yarım dönemlik sözleşmesi durdurulcak..

Ama nonda iyi bir yedek olur ancak. Mustafa paktemek mi ne olnu alsınlar birde şu leodan kurtulsunlar başka ihsan etmem :D
Yoksa kewell GSli olsun olmasın herkesin sevdiği bir futbolcu..