Cimbom Kewell'a kavuşuyor !

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Ara transferde Lucas Neill, Jo ve Dos Santos gibi yıldızları renklerine bağlayan Galatasaray'a bir iyi haber de Harry Kewell'dan geldi. Avsutralyalı yıldızın şubat sonunda sahalara döneceği belirtildi.

Devre arası kampında sakatlanan yıldızın nisan ayına kadar sahalardan uzak kalacağı söyleniyordu.
Ancak au.FourFourtwo'da yer alan habere göre 31 yaşındaki futbolcunun dün Avutralyalı doktorlar tarafından yapılan kontrollerinde sakatlığının tahmin edilenden daha hızlı iyileştiği ve şubat sonunda sahalara dönebilecek durumda olduğu belirtildi.
Tottenham'dan Dos Santos'u kiralayan Galatasaray'ın bu gelişme üzerine sezon sonunda kontratı sona erecek Kewell'ı kadrosunda tuttuğu ve Shabani Nonda ile yollarını ayırdığı belirtildi.

Kaynak
www.internetspor.com

:clap:

bthnktn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir Beşiktaş lı olarak ben bile mutlu oldum :) Kewell harika bi oyuncu mükemmel bi insan

judgment666

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Eğer nonda sorun çıkarsaydı ve kewellin sözleşmesi fesh edilmek zorunda kalsaydı bakın işte kewell yaklaşık 2 buçuk ay yok sözleşmesi sezon sonunda biticek diyebilmek için sakatlığın abartıldığını nondanın gönderilmesinden sonra gerçek sakatlığın açıklandığını düşünüyorum..

eray045

Rektör
Reaksiyon puanı
250
zaten bu sağlık raporuna göre nonda gönderildi..
inş. çabuk toparlar kivöl :D

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Harry Harry Kewell :p

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Güzel bir haber, kaynak da güvenilir. :)

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
news_manset_resim_rz_Haldun-Ustunel02.jpg

"Kewell'ı göndermek bize yakışmazdı"

Haldun Üstünel, yeni transferler nedeniyle Harry Kewell'ın takımdan gönderilebileceği haberleri için, böyle bir durumun hiç gündemlerine gelmediğini söyledi.

Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Haldun Üstünel, Kewell'ın, taraflı tarafsız herkesin gönlüne taht kurmuş bir isim olduğunu belirtirken, ''Kewell'la, 4-6 hafta sürecek talihsiz bir sakatlıktan dolayı yolları ayırmamız, Galatasaray etiğine ve duruşuna kesinlikle yakışmazdı. Kewell'ın, Galatasaray'a kattığı değerler tartışılmaz. Onun gönderilme durumu hiçbir zaman gündemimizde olmadı'' dedi.

Avustralyalı oyuncunun sakatlığı ne kadar süre alırsa alsın, Galatasaray'dan ayrılışının, gelişi gibi olacağını anlatan Üstünel, ''Onunla sözleşmemiz sezon sonuna kadar devam ediyor. Başarılı bir ameliyat geçirmesini temenni ediyoruz.En kısa sürede, takıma olan büyük katkısını yeniden sergileyeceğine eminiz'' derken, takımdan gönderilen isim olan Nonda için ise ''Nonda'nın sözleşmesinin feshedilmesi konusunda almış olduğumuz karar, teknik heyetten aldığımız rapor doğrultusunda verilmiştir'' ifadelerini kullandı.

''ÇALIŞMALARIMIZIN ARKASINDA ÇOK BÜYÜK BİR EKİP VAR''
Haldun Üstünel, üst üste gerçekleştirilen transferlerde sürecin çor zorlu geçtiğini, isminin ön planda olduğu çalışmaları çok geniş bir ekibin yaptığını kaydetti.

Yaptıkları transferlerin arkasında gizli kahraman olarak görünen herkese teşekkür eden Üstünel, ''Çok büyük emek sarf ettiler. Galatasaray'a böyle genç arkadaşları kazandırdığımız için çok mutluyuz. Bu arkadaşlarımızı, takımda gösterecekleri yüksek performanstan sonra uzun süreler Galatasaray formasını giyerken izlemek istiyoruz. Katıldığımız her kupada ulaşmak istediğimiz şampiyonluk hedefine katkıda bulundukları zaman çok daha mutlu olacağız'' diye konuştu.

Transferlerin çok kısa süreçlerde gerçekleştirildiği şeklinde bir kanının hakim olduğuna vurgu yapan Üstünel, ''Çalışmalarımız, devre arasında yapılan girişimlerden ibaret değil.Transferlerin tamamen bana mal edilmesini de kabul edemiyorum.Bu çalışmaların bütün sorumluluğunu üzerime almış gibi görünmekten hoşlanmıyorum.Bu transferler geniş bir ekibin çalışmaları sonucunda ortaya çıktı.Bu büyük isimlerin Galatasaray'a gelmesi önemli değil.Bizim en büyük temennimiz, bu çalışmalarımızın bize başarı olarak geri dönmesi.Bizim için en önemli şey, takımımıza yeni katılan arkadaşlarımızın ortaya koyacağı performanstır'' diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak

Haldun Üstünel'inde dediği gibi Kewell'dan 4-6 hafta sürecek bir ayrılık yaşayacağız sadece o kadar... :)