Nokia Zararda

Yavuz Şahin-1

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Dünyanın en büyük cep teflonu sağlayıcısı Nokia'nın 2009 yılının ikinci çeyreğinde ki kar oranı yüzde 66 oranında düşüş gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde N900 akıllı telefonunu piyasaya süren firma piyasada liderliğini devam ettirmesine rağmen geçtiğimiz günlerde yılın ilk yarısına göre karız yüzde 66 düşüş gösterdi. Nokia'nın son on aylık satış rakamlarına baktığımızda 10 milyon adet akıllı telefon sattığını görüyoruz. Bunun 2 milyon adedini son üç ay içersinde N97 modelini satarak gerçekleştirdi. Nokia'nın amacı son üç aylık periyoda 10 milyon adet N97 satmaktı. Bunu gerçekleştiremeyen firma 2009 yılını üçüncü ve dördüncü çeyreğinden umutlu.
nokian9001252306854.jpg
N97 satışları giderek artıyor. Bunun yanı sıra 5800 XpressMusic telefonunun satışları da oldukça iyi giden firmanın N900'ün de üç aylık periyot da en az 2 milyon satacağını umut ediyor. Tek model satışlarında Apple iPhone ile liderliğini sürdürse de Nokia toplu satışlarda yüde 40 ile pazar lideri durumunda.

:: N97 hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.

Yazan: Yavuz Şahin
SDN - http://shiftdelete.net

kryyltkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Nokia zarardaymış... Beter olsunlar beter yıllarca iğrenç pazarlama stratejileriyle bizi kandırdılar resmen 2 ay önce çıkmış bir telefonu aldığının 1 ay sonrasında yani topu topu 3 aylık bir süre sonrasında o telefonunun yeni modelinin çıkıp elindeki telefonunun beş para etmemesi nasıl bir duygu bunu bir ben bilirim.

Abdurahman

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Nokia zarardaymış... Beter olsunlar beter yıllarca iğrenç pazarlama stratejileriyle bizi kandırdılar resmen 2 ay önce çıkmış bir telefonu aldığının 1 ay sonrasında yani topu topu 3 aylık bir süre sonrasında o telefonunun yeni modelinin çıkıp elindeki telefonunun beş para etmemesi nasıl bir duygu bunu bir ben bilirim.
katılıyorum :hammer:

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Nokia zarardaymış. Kardan zararda ama. Eskisi gibi kar edememiş hepsi bu.

Arkadaşlar şikayet ettiğiniz konu bütün teknolojik ürünler için geçerli değil mi? süre 3 ay 5 ay. yenilenen teknolojiyi yakalamak imkansız. Aldığımız tüm ürünlerde buna benzer durumlarla karşılaşabilyioruz. Bence Nokia'ya bu yüzden kızmayın.

cenk_kusje

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Nokia zarardaymış. Kardan zararda ama. Eskisi gibi kar edememiş hepsi bu.

Arkadaşlar şikayet ettiğiniz konu bütün teknolojik ürünler için geçerli değil mi? süre 3 ay 5 ay. yenilenen teknolojiyi yakalamak imkansız. Aldığımız tüm ürünlerde buna benzer durumlarla karşılaşabilyioruz. Bence Nokia'ya bu yüzden kızmayın.
öyle diyorsunda bu nokialarda daha beter.geçen sene bin ytl verip aldıgın bir telefon simdi şuan 100 lira bile etmiyor:cursing:

an80x86

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Kesinlikle katılıyorum, kapağın rengini değiştir yeni version, düğme ekle/kaldır yeni version. Neredeyse 1-2 sene de bir yazılım ancak update ediliyor o da yeni version telefon oluyor. Biraz sömürülmüş gibi hissediyorum kendimi :(

İnternet

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Noki a nın zararda olmasının bir çok sebebi var ama bana göreyse çok pahalıya satması.
N97 çok güzel bir telefon almak isterdim ama pahalı.