Nokia N8'den Multitasking Videosu

alabula

Profesör
9 Mart 2008
3,814
40
0
Resmi olarak duyurulmuş ilk ve tek Symbian^3 işletim sistemine sahip akıllı telefon konumundaki Nokia N8'e dair yepyeni videolar ortaya çıkmaya devam ediyor. İşte onlardan biri!

Multitasking yani çoklu işlem yapabilme özelliği artık mobil işletim sistemleri için bir özellik değil, sınıf belirleyici bir ayrıntı konumunda. Symbian'ın uzun yıllardır tek hâkim olduğu piyasada artık çok güçlü rakipleri de var. Bu bağlamda Symbian geliştiricilerinin tepeden tırnağa yenilenme sürecinin önemli halkalarından biri olan Symbian^3 çok daha fonksiyonel ve etkileyici bir arayüz vaat ediyor. Mühendislik sürümleri hazırlanan ve bazı noktalara gönderilen Nokia N8, Symbian meraklıları için de bir hayli önemli.
Sistemin işleyişine ve cihaza dair her geçen gün yeni bir videonun yayınlandığı N8 için ortaya çıkan en yeni video da multitasking performansını ortaya koymak amacıyla hazırlanmış. Önizlemeler ile desteklenmiş arayüzde Nokia N8'in hiçbir kasıntı yaşamadan akıcı bir şekilde işlemleri yerine getirebildiği görülüyor.

[SDNTV]http://video.shiftdelete.net/y/e309e6dc401e724be15b3372efe83645.flv[/SDNTV]

:: Symbian^3'ün çoklu işlemler için kullandığı arayüzü nasıl buldunuz?
Yazan: Ahmet Gözütok
SDN - http://shiftdelete.net

kavrak

Profesör
11 Mayıs 2009
1,315
12
0
nokia nın akıllı telefonlarını beğenilmiyor. bunun fakında olan nokia durmadan çabalıyor ama bir sonuç elde edeceğini sanmıyorum.

bohongtw

Doçent
5 Haziran 2009
829
27
0
gordukce multitasking sistemlerin artisini icim gidiyor arkadas , biz bir minix kernel isletim sistemin de 2 is yapsin diye yazmaya ugrasirken anamiz agliyordu adamlar ucmus cosmus gidiyor ....

N3CAT1

Dekan
Emektar
20 Nisan 2008
6,608
144
243
Symbian v60 larda bile multitask vardı zaten. Şaşırılacak bir özellik değil ki :)

Adamların göstermek istediği zaten 15 uygulama açık olmasına rağmen performans kaybının olmaması. Yoksa ilk çıkan symbian versiyonlarında multitasking var zaten.

Bir de şu iphone 'nin böbürlene böbürlene multitasking özelliği ekliyoruz demesi hasta ediyor beni :)

engerex

Dekan
16 Ağustos 2008
7,676
26
228
Symbian diğer sistemelre göre daha az sistem istiyor ancak Nokia nın yeni modelleri artık bende bir etki yaratmıyor.

zuvay nidya

Doçent
23 Mart 2009
601
8
0
ya aslinda nokia gercekten de iyi bir marka iyi bir ürün,ancak biraz gic görünüse yani menü görünüslere ozen gösterseler,cok iyi olur cünkü insanlar biraz yenilik bekliyorlar.nokia hep aynis menü devam edip duruyor.buda can sikiyor.insanlar söyle oyunacak seylerden bekliyor ayni htc sense gibi birseylerden.aksi takitirde bu özentiler birlesince ozaman tadina doyulmaz,ben hep istemisimdir.nokia ile windows mobile isletim systemi,ama maalesef,nokia bir türlü yanasmiyor bu ortakliga,eger bunlar birlesirse ozaman sahane olur.aradan ozaman linux cekilmesi lazim...

JuGoLaTe

Asistan
2 Aralık 2008
413
1
0
symbian bu kadar olur zaten :))
contacts, calender diyor ya... :D
windows mobile da onlar task bile sayilmiyor(max 50 kb görünüyor) :D