Nokia lumia 1020 vs htc one x+

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Arkadaşlar ikisi arasında kaldım. Kamerası , performansı iyi olsun ekranı iyiolsun ve müzik kalitesi iyi olsun. Kasma donma olmasın. Yani bem çok zorlamyan birisiyim ama çok fazla takılmasın işte. Tek bir tercih yazarsanız benim için daha kolay olur. :)

Teşekkürler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Eklemeyi unutmuşum. Bunların yanındada pil var tabii. Pilde dayansın. Ama 1 gün ama 1.5 gün. Zaten en fazla okadar olur.

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Senin için en iyisi lumia gözüküyor. Dediklerin one+ da pek olmayan şeyler.

Android hiç bir cihazda Kasma donma olmasın diyemezsin. S3 kullanıyorum en baba telefon olarak tanıtıldı
sonuç ortada.

Yok nova luncher kur yok onu kur bunu kur widgetleri sil gene de birşey fark etmiyor.

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Lumia 1020 :D

Bu arada htc one windows phone için de çıkacak onuda bekleyebilirsin

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Lumia 1020 :D

Bu arada htc one windows phone için de çıkacak onuda bekleyebilirsin
hadi canım nezaman veya haberi bana link olarak atabilirmisin. Merak ettim şimdi.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
ONE kamera olsun performans olsun gayet kaliteli bir telefon. Müzik kalitesi tartışılmaz en iyisi. Hiç kastığını donduğunu vs görmedim karşılaşmadım. S4 vs ONE multitasking videosu izle anlarsın. He tek kaybettiği nokta pil. Pek dayanmıyor.. 1 günü çıkardığını söyleyemem. Arkadaşta var. Çabuk bitiyor şarjı. Gerçi internet parlaklık herşey fullken. E o kadar para veriyosun 3310 gibi kullanmanın ne alemi var ama dimi..

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Ama tegra store bana fena gelmiyor değil yani.

ONE kamera olsun performans olsun gayet kaliteli bir telefon. Müzik kalitesi tartışılmaz en iyisi. Hiç kastığını donduğunu vs görmedim karşılaşmadım. S4 vs ONE multitasking videosu izle anlarsın. He tek kaybettiği nokta pil. Pek dayanmıyor.. 1 günü çıkardığını söyleyemem. Arkadaşta var. Çabuk bitiyor şarjı. Gerçi internet parlaklık herşey fullken. E o kadar para veriyosun 3310 gibi kullanmanın ne alemi var ama dimi..
Peki kamera performansı nasıl sizce. Gece çekimi ortada 1020 den sonra en iyisi peki gündüz veya ters ışıkta veya diğer ortamda kamera nasıl ayrıca çok mu fazla ısınıyormuş. Öyleduydumda.

mstfhll2012

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Android te kasmayan stabil olan Htc lerdir. Nexus kadar seri çalışıyor. Android olduğunu anlayamazsınız bile çünkü Arayuzu normalden farklı ve çok çok rahat çalışıyor. One x plus ta bile android 4.2 ve sense 5 yüklü iken 510 mb boş ram kalıyor kaldı ki bende Whatsapp viber wechat fifa most wanted gibi programlar yüklü yaklaşık olarak 53 tane uygulama yüklü durum ortada windows güzel ama mağazası yeni ve bence Arayuzu cok abartı

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Kamerası ultrapixel. Aslında 13 mp ama 4 mpymiş anlamadım bu olayıda. Kamerası gayet kaliteli ışıksız ortamlardada. En azından benim fikrim bu.Sadece fazla yakınlaştıramıyorsunuz bence. Tabi bi iphone 5 değil kamerası(arkadaşın önceki telip iphone 5tide ondan böyle dedim) Kasası alüminyum. Kolay çizilebilir bi yapısı var.Ve evet kasası alüminyum olduğundan dolayı sanırım gerçekten üşüdüğünüz zaman elinizi falan ısıtabilir. Çok ısınıyor. Baya çok... oha yanıyor resmen diyebilirsiniz. Tabi bi sorun çıkarmadı şimdiye kadar.

Kilit tuşu sinirimi bozdu biraz. Basılı kalmış gibi sanki. Bastırmanız gerek açmanız için öyle tak diye dokunmanla basılan kolay bi tuş değil. Telefonu bi mağaza elinize alın inceleyin. Farkedeceksiniz kilit tuşunun sinir bozuculuğunu. Sakat bişey yakında bozulur bence o tuş.Beats audio açıkkenki ses farkı gerçekten mucize gibi. Mükemmel. Şarj ve ısınma sorunu dışında bence alınacak en iyi telefon iphoneden sonra.Test programlarında falan s4 isterse 10 kat fazla puan alsın. İkisinide kullandım yeterince.

One daha stabil daha hızlı daha performanslı ve bence daha güzel. Touchwiz arayüzü hem güzel değil hemde çok ağır baya ağır. Sense öyle değil.

Ha arkadaşa da katılıyorum. Sense ram yese bile yediğini hissettirmiyor. Gayet hızlı ve stabil. Bende wildfire s var. Rom root vs de yaptım. 418 mb ramin 100-150 arası boş. 300 kadar kullanıyor tel. Tabi stock haldeyken 50ye kadar düşebilir ama hiç sorun çıkarmadı şuana kadar.Sense arayüzü gerçekten hızlı. Ha bide. Samsung s3-mini, s4-mini telefonlarda menüye tıkla widgetlere tıkla. Ne kadar geç geldiğine dikkat et.
Üzgünüm hiç lumia kullanmadım ama eksiklerinin çok olduğunu duydum.(marketinden bahsetmiyorum konusu açılmıştı burada.)

K /\ /\ N

Profesör
Reaksiyon puanı
83
Ama arkadaşlar birde şöyle bakın. Ben telefonu çok zor şartlar altında sınamam. Yani aynı anda en fazla 2 oyun veya uygulama ve tarayıcı açık olur. Yani üç etti çok extrem şartlarda açık olur 4 ve fazlası. Gönlümde yatan one x+ hala mı one veya lumia 1020 dersiniz.

Yani ram konusunda hala sıkıntı yaşarmıyım dersiniz one x+ ta.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
One x+ Alınmaz bu saatten sonra. 1GB ram yeterli olmaz zaten işlemcisinden hiç hayır gelmez.