Nokia 5230 Duyuruldu

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Nokia, yeni bir dokunmatik ekranlı mobil cihazı duyurdu. Symbian işletim sistemine sahip olacak cihaza dair ilk detayları yazımızda açıklıyoruz.

Nokia, giriş seviyesindeki dokunmatik ekranlı mobil cihazların, şu anki popülaritesinin farkına varmış olacak ki; bu alana yönelik yeni bir dokunmatik ekranlı modelini duyurdu. Müzik odaklı bir cihaz olmasına karşın Xpress Music etiketini taşımayan Nokia 5230, Ovi servisleri ile tam uyumlu çalışması itibariyle dikkat çekiyor.
Nokia'nın 5800XM ve N97'de de kullandığı Symbian S60 5.sürüm işletim sistemini taşıyan cihaz, widgetlar ile zenginleştirilebilen, 3.2" boyutunda rezistif bir dokunmatik ekrana sahip olacak. 2MP kamera ve standart bir 3.5 mm ses çıkış yuvasına sahip olacak olan 5230, A-GPS özelliği ile üst seviye cihazlarla yarışır özellikler taşıyor.
Nokia_5230_haber_21251263124.png

Nokia 5230'un kablosuz ağ desteği ne yazık ki bulunmuyor.
Ön yüklü olarak Ovi Store istemcisi ve Ovi Maps 3'ün yanı sıra MySpace, Facebook gibi sosyal ağlara yönelik widgetlar ile birlikte gelecek. HSDPA desteği de bulunacak olan cihaz yerel bağlantılarda Bluetooth 2.0 ve yüksek hızlı USB 2.0 arabirimlerini kullanacak.
Nokia_5230_haber_11251263098.png
Giriş seviyesinde bir mobil cihaz olarak, yılın dördüncü çeyreğinde piyasaya çıkmaya hazırlanan Nokia 5230, buna karşın güçlü bağlanabilirlik özellikleri ve Symbian S60 5.sürüm işletim sistemiyle rakiplerine korku salıyor.
:: Yüksek meblağlar ödemeden böylesine fonksiyonlu bir cihazı satın almayı düşünür müsünüz?
Yazan: Ahmet Gözütok
SDN - http://shiftdelete.net

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
nokia böle giderse batacak haberi yok

-ya paranı ya canını yada özellikleri alırım
-kalitesiz malzeme (hep plastik)
-aşırı uçuk fiyatlar yada 3yıllık özellikler

nokia yeni telefon yapmıyorki kimse anlayamadımı hala
aman kalsın nokia dan dokunmatik (bastırmatik ) telefon alınmaz

hellbutcher000

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kamerası 2.0 düşük çözünürlük flash yok, symbian olması çok güzel olmuş a-gps de çok güzel bir uygulama . ucuz olabileceğini düşünüyorum (umarım :)) gerçekten fiyatı 250 350 arasında olsa alınası bi telefon gibi duruyor yani :)

ryu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nokia çift hat pazarına girmediği sürece ne kadar kürek çekerse çeksin.