"NFS Hot Pursuit 2010" İlk İzlenimlerim

Bu konuyu okuyanlar

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56

Merhabalar
Bu defa da NFS Hot Pursuit 2010 oyunuyla karşınızdayım:)
Büyük bir heves ve uzun uğraşlar sonucu oyunu elime geçirdim ve hemen oynadım.

İşte ilk izlenimlerim:

Oyunu ilk açışta yaklaşık 3 dk lüzumsuz video ve görsellerle zaman geçirdikten sonra oyunu oynamaya başlıyoruz:)

Artılar:
+Oyunun grafikleri gerçekten çok güzel.
+Yeni eklenen arabalar büyüleyici diyebilirim.
+Yeni oyun moduna göre isterseniz yarışçı (Racer) isterseniz polis olarak oyuna devam ediyorsunuz. İsterseniz ikisini birden devam ettiriyorsunuz.
+Yarışlar, yollar ve arabaları kullanmak gerçekçiliğe iyice yaklaştırılmış.
+Araba modellemeleri de oldukça başarılı.
+Kaza yaptığınızda araya giren çarpışma videoları çok güzel.
+Yaptığınız kazalar yarışa ya da arabanıza zarar vermiyor.
+Özellikle polis olduğunuzda çıkan yarışlar oldukça yeni.

Ve Eksiler:
-Oyunu gerçeğe yaklaştıracağız diye iyice yarışların tadı kaçmış.
-Yarışları ilk sırada bitirmek te zorlaşmış.
-Yarışlara başlarken uzun uzun bekliyorsunuz.
-Yarış yaparken kısa yolları kullanmanız için ne gerekiyorsa yapmışlar…mesela kısa yoldan gitmek Bounty kazandırıyor…bazen de zaman yetmiyor ve kısa yollara girmeniz şart oluyor. Ama kısa yola saptığınızda yol toprak olduğu için arabayı kullanmak zorlaşıyor ve araba fazla hızlanmıyor.
-Offline olarak oynayabiliyorsunuz ancak online oynamanızı daha çok istiyorlar gibi bir his oluştu bende.
-Her yarışa girerken oyunun size verdiği arabalardan birini seçmeniz gerekiyor.
-Arabalar nedense üstü açık olarak geliyor.
-Kendi arabanızı oluşturmanıza imkan verilmiyor. Arabanız doğal haliyle geliyor ve tek eklenen şey NİTRO.
-Bir süre sonra sıkılıyorsunuz ve pek oynamak istemiyorsunuz….ben 10 yarıştan sonra kapattım.

Kısacası:
Bu oyun da beklentime karşılık vermedi. NFS2, Most Wanted, Carbon oynarken aldığım lezzeti maalesef alamadım. Eğer siz de benim gibi NFS2, Most Wanted, Carbon gibi oyunları seviyorsanız onları oynamaya devam edin…bu oyun pek tat vermiyor :D

Oyunun yapımcıları neden sık sık oyun çıkarıyorlar şimdi anladım. Oyunun tutmayacağını anlamışlar sanırım. Ne satarsak kâr diye düşünüyorlar galiba:D
Onlara bir çift sözüm var: oyunları neden gerçekçiliğe yaklaştırmaya çalışıyorsunuz ki? Biz oyun oynamak için bilgisayar başına geçiyoruz. Yarış simülasyonu kullanmak için değil. Gerçek yarış yapmak istesek arabamızı alıp yollara çıkarız. Grafiklerin geliştirilmesi güzel ama yarışların gerçeğe yaklaşması hoşuma gitmedi.

NOT: Gene geç kaldığımın farkındayım:D Ama ben daha yeni oynadım:)

Oyun sizce nasıldı?

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Oyun arcade isteğimi yeteri kadar tatmin etti memnunum :D

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
Oyuna bakış açımız farklı, ben gerçeğe yaklaştıkça seviyorum (oynanış zarar görmediği sürece), sen gerçeğe yaklaşmasına gerek yok demişsin. :) Ben de son 1haftadır oynama imkanı buldum, arabaların sahibi oluyor olmamamız dışında bir sıkıntı yok gayet güzel olmuş bence... :)

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
Geç kaldın :)

NFS serisi çöküşçe yinede belli bir seviyenin altına düşmedi.(5 üzerinden 4 seviyesinin altına)
Underground 2 tarzı oyun istiyorum.

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Geç kaldın :)

NFS serisi çöküşçe yinede belli bir seviyenin altına düşmedi.(5 üzerinden 4 seviyesinin altına)
Underground 2 tarzı oyun istiyorum.

Geç kaldığımın farkındayım demiştim:D
evet maalesef çöküşe geçti NFS....özellikle Prostreet çıktı tadı kaçtı...Blur bile daha heyecanlı ya:D
ben de NFS2 yada Most Wanted gibi oyun istiyorum:)

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Bakalım the run geliyor yeni oyun. 2. Bir undercover faciası olmaz inşallah bu oyundan ümitliyim özellikle modifiye çeşitliliği konusunda.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
bence iğrençti, direk sildim.

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
The Run bakalım nasıl olacak...videoda pek bir şey belli olmadı ama inşallah modifiyeye izin verir

Persona Grata

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Sadece 10 dakika katlanabildim. NFS kan kaybetmeye devam ediyor.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Bunun nfs ile ilgisi yok sizinle ilgisi var kimisi bu oyuna harika deyip grandturismo gibi bir oyunu kötülerken kimiside bu oyunu beğenmiyor. Yani sizin oyun tarzınıza uymuyorsa bu firmanın oyunu kötü yaptığı anlamına gelmez.

ALMİ

Müdavim
Reaksiyon puanı
60
Arcade oyunları simülasyonlardan daha çok severim.Ancak arcade oyunlar arasında bile iyi sayılmaz dikkat et herkes U2 veya Most Wanted gibi bir oyun istiyor...

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
U2 ve most wanted ayrı bir oyun bu oyun onların devamı niteliğinde gelseydi haklısın ama bu oyun hp serisinin devamı olarak geldi ve olması gereken gibi oldu. Daha önceki seriyi oynayan bilir üzerine daha fazla eğlence katılmış olarak geri geldi.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
@samilcan haklı olabilirsin ben most wanted dan sonra buna geçmeyi düşününce afalladım zaten fazla oyun oynamam ama bu oyun benim isteklerimi hiç ama hiç karşılamıyor sadece onu söyleyeyim.

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
bu oyuna sinir oldum ve tekrar Most Wanted kurdum onu oynuyorum:)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bakıyorum herkes most wanted hastası. Mia'dan ötürü mü acep? :tt1:

i29843_mia-3.jpg