Nexus 6 Hakkında Her Şey!

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi
S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Nexus 6 Hakkında Her Şey!

Google uzun zamandır merakla beklenilen Nexus 6'yı duyurdu. Motorola'nın geliştirdiği yeni Android'in tüm teknik özellikleri ve detayları haberimizde.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Baya tuzlu gelir bu meret ama muhteşem olmuş

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Donanımsal detayları harika. Tasarımda güzel. Fiyatı uygun olur diye düşünüyorum, en azından 2000 TL'nin altında.

Not: Bu arada ekran Amoled.

AdıGeçenNexusçu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam anlamıyla kusursuz cihaz olabilecekken yine bir kusur olacak tabikide. O ekranla hiçbir cihaz ilgimi çekmiyor malesef. Daha uzun bir süre nexus4 ile yola devam.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Stereo hoparlör de var sanırım. Benim için telefonlardaki olmazsa olmaz özellik artık. Çok hoş bir cihaz olmuş. Fiyatı da uygun olur inşallah.

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Güzel cihaz.

1999 TL den girer piyasaya.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Bir şey sorucam bu cihaz gerçekten 10.1 mm kalınlığında değil dimi? Bilen biri yazsın

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9

Sony'e derdim ama yılın TAKOZU nexus 6 oldu. Bu ne kalınlık? :lol: :lol: :lol:

Kamera gene vasat büyük ihtimal, o ekrana 3220 mAh da yetmiyecek gene pil performansı kötü olucak. 1500 üstüde etmez. Nexus 4'e devamcıların umutları başka bahara kaldı. :(

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Sony'e derdim ama yılın TAKOZU nexus 6 oldu. Bu ne kalınlık? :lol: :lol: :lol:

Kamera gene vasat büyük ihtimal, o ekrana 3220 mAh da yetmiyecek gene pil performansı kötü olucak. 1500 üstüde etmez. Nexus 4'e devamcıların umutları başka bahara kaldı. :(
Xperia z3 7.3 mm değil miydi neresi takoz oluyor sen neyin kafasını yaşıyorsun vay arkadaş fanboulukta sınır tanımıyorsunuz daha neler duyacaz acaba.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Xperia z3 7.3 mm değil miydi neresi takoz oluyor sen neyin kafasını yaşıyorsun vay arkadaş fanboulukta sınır tanımıyorsunuz daha neler duyacaz acaba.

7.3mm kasaya 3100 mah pil ve IP68 sertifakası koyuyor ama takoz oluyor işte cihaz.

Asteriks

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Beklenen Nexus 6.
Kalınlığın 10.1 mm olması baya kötü olmuş. Telefon şık ama bu kalınlık bu sıklığı bozar.

Kamera daha iyi olabilirdi her Nexusda olduğu gibi yine vasat kamera.

Android 5'in ne kadar şarj tüketeceğini bilemeyiz ama sanki pil o ekrana düşük gelmiş gibi.

Ekranın baya büyük olmuş keşke 5.5 inç olsaydı. Bari Sony gibi donanımı düşürmeden mini modelini çıkarsalar

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
6 inç çok büyük değil mi :huh: Ben kesinlikle 5.5 inç üstü telefon almam.

ynsemre61

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bir şey sorucam bu cihaz gerçekten 10.1 mm kalınlığında değil dimi? Bilen biri yazsın
kenarlara doğru inceliyor belki htc one kullanmışsınızdır oda ince telefon değildir ama yası kasası sayesinde çok inceymiş hisiyatı oluşturuyordu bence bu konuda sıkıntısı olmaz bence o kadar küçük kasaya 5.9 inc yerleştirince bu normal birşey arkaya doğru büyümüş.

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
973e9b-x240-Gmd.jpg

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
çift flas mı yazıyor flas varsa telefonun neresinde bir ben mi göremedim flası :confused1:

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
O kadar baktım dikkatimi çekmedi güzel çalışmışlar :thumbup1:
google bence başarılı nexus konusunda eksik gördüğümüz yerler olsaydı zaten samsung'a kim bakardı...

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
5.96 inçlik ekrana "telefon" demem ben. Batarya gene vasat.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
10.1mm gerçekten kalın olmuş 2k çözünürlüklü panelinde s805 işlemcinin performansını nötrleyeceği ortada
Tabi bu batarya performansını da olumsuz etkileyecektir
Multimedya bakımından birtek stereo hoparlörleri beğendim umarım ses çıkış gücü ve kalitesi iyidir
Kameranın etrafındaki flaş tasarımı çok yerinde ve güzel olmuş
Bu arada sonylere takoz diyen arkadaşa sormak lazım 7.3mmlik xperia z3 yamulmuyorken ve 7.1mmlik iphone 6 plus neden yamuluyor
Z3 iphone 6+ dan daha küçük kasaya daha büyük pile, daha ince çerçevelere, stereo hoparlörlere sahipken , kamerası daha büyükken kamerasında neden çıkıntı yok ?
Z3 te 1/2.3'' sensör 7.3mm e sığarken İphonelarda apple neden 1/3.02'' küçücük sensörü kasasına sığdıramıyor
Demekki birileri mühendisliği beceremiyor :lol:
4.6'' z3 compact ile 4'' iphone 5s in aynı boyutlarda olması mühendisliğin ne kadar mühim olduğunun en güzel örneği sanırım
Kısacası İphonelardaki dev çerçeveleri görmeyipte Sonylere veya şu tanıtılan cihaza takoz demek oldukça komik :lol:

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
http://www.motorola.com/us/Nexus-6/nexus-6-motorola-us.html

Ürünle ilgili hemen bir kac detay vereyim :
-Çift Ön Hoparlör Mevcut
- Water Resist Mevcut
-Kamera odağı f/2.0 ois li ve ultra hd video kaydı yapabiliyor.
-Nfc var nano sim kullaniyor en düşük dahili hafiza 32 gb
-Mavi ve beyaz renkleri var telefon kablosuz şarjı destekliyor

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Benim anlamadığım olay bu telefon bizim ülkeye gelir mi acaba çünkü motorola ürünlerini bizim ülkede satışa sunmuyor diye biliyorum yoksa ben mi yanlış biliyorum :)

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Google kumar oynuyor. Nexus serisini oneplus one gibi eksiksiz ve ucuza piyasaya surselerdi kimse diger markalara bakmazdi. Nexus 6 olmamis. Fiyat , tasarim ve donanim acisindan hic olmamis.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sanırım aradığımı bulmuş olacağım. Tabi bi de fiyatı görmek lazım.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Kimse de dememiş ki "aga bu nedir?" diye.. 64 bit işletim sistemine 32 bit işlemci nasıl bir saçmalıktır? Telefonun gereksiz büyüklüğüne ve artan fiyatıyla f/p sınıfından çıkmasına değinmiyorum bile..

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kimse de dememiş ki "aga bu nedir?" diye.. 64 bit işletim sistemine 32 bit işlemci nasıl bir saçmalıktır? Telefonun gereksiz büyüklüğüne ve artan fiyatıyla f/p sınıfından çıkmasına değinmiyorum bile..
Bildigim kadariyla 64bit donanim ve os destegi sadece nexus 9'da var. Nexus 9 da kullanilan NVIDIA Tegra K1 yongasi 64bit mimarisine sahip . Nexus 6 da 64bitlik bir yonga yok. 64 bit destegi snapdragon 810 ile basliyor.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bildigim kadariyla 64bit donanim ve os destegi sadece nexus 9'da var. Nexus 9 da kullanilan NVIDIA Tegra K1 yongasi 64bit mimarisine sahip . Nexus 6 da 64bitlik bir yonga yok. 64 bit destegi snapdragon 810 ile basliyor.

İşte ben de onu diyorum. Madem yeni işletim sisteminde 64 bit desteği var diye her yerde reklamını yapıyorsun, o halde neden 64 bit desteği olan bir işlemciyi bekleyerek telefonunu o şekilde çıkarmadın? Bu ne perhiz, bu ne laha turşusu..

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
İşte ben de onu diyorum. Madem yeni işletim sisteminde 64 bit desteği var diye her yerde reklamını yapıyorsun, o halde neden 64 bit desteği olan bir işlemciyi bekleyerek telefonunu o şekilde çıkarmadın? Bu ne perhiz, bu ne laha turşusu..

Nexus 6 snapdragon 810 yongasiyla cikacakti. Teknoloji sitelerinde boyle yaziyor. Sanirim google firmasi rekabet yerine uyumu secti. Baktilar samsung sd805 ile cikti. Sd810 ile cikmayi erteleyelim demislerdir diye tahmin ediyorum. Oneplus one 2 2015 yili icinde cikarsa snapdragon 810 ile cikabilir diye dusunuyorum. En iyisini oneplus firmasi yapiyor. Rekabet iyidir. Kazandirir.

fatihhhh37

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Google'ın rekabet gibi bir derdi olsaydı en çok satan android telefon olurdu zaten.
Nexus lar genel olarak yeni çıkardıkları sürümü görmek amacıyla üretiliyor. Eksik, hata varsa hemen sürüm üstüne ufak bir kaç güncelleme işi bitiriyor. Sizde biliyorsunuz bunu zaten.