Haber GTA 6'nın günümüzde geçmeyeceğini işaret eden Rockstar iş ilanı!

Bu konuyu okuyanlar

Martin Archimbaud

SU630 faşisti
Kategori Mod.
Katılım
13 Ağustos 2019
Mesajlar
3,245
Çözümler
3
Reaksiyon puanı
3,448
Puanları
113
GTA-6-Cikis-Zamani-icin-Microsofttan-da-Bir-Iddia-1140x641.jpg


Rockstar iş ilanı yeni GTA 6 detayları içeriyor gibi görünüyor. Elbette herhangi bir oyun adı verilmiş değil, ama sıradaki oyun için bütünüyle geliştirilme aşamasına geçilmiş olması ve GTA 5 ve RDR 2 için desteğin en aza indirilmesi de akıllara başka bir ihtimal getirmiyor.

Uzun zamandır bir şekilde oyun dünyasının gündemine gelmeyi başaran GTA 6 hakkında, Eylül ayında yaşanan büyük skandal haricinde pek bir resmi bilgi yok. Bütünüyle iddialara, sızıntılara ve söylentilere dayalı bilgiler var. Bunlar henüz teyit edilmediği için, heyecanımızı dizginlemek durumundayız. Ama GTA 5 ile sağlanan başarının ve üstüne Red Dead Redemption 2 oyunundaki detay çılgınlığının ardından, Rockstar Games ekibinin bunları geçerek yeni bir standart hedeflediği aşikar olduğu için de ister istemez beklentiler epey yüksek oluyor.

Take-Two Interactive tarafından gerçekleştirilen son finansal konferansta Üst Yönetici Strauss Zelnick tarafından söylenenler ile oyun dünyası GTA 6 için 2024 yılının son çeyreği ile 2025 yılının ilk çeyreği arasının hedeflendiği şeklinde bir düşünceye kapılmıştı.

Rockstar İş İlanı Yeni GTA 6 Detayları Mı İçeriyor?
Yakın bir zaman önce Rockstar Games tarafından verilen bir iş ilanı ise muhtemelen yeni GTA oyunu ile ilgili başka bir ipucu sunuyor. Şirketin Toronto şehrindeki stüdyosu için verilen yeni iş ilanında, Karakter Montaj Sanatçısı pozisyonu için uygun bir aday veya adaylar aranıyormuş. Detaylara göre uygun adayın, oyunun geçtiği döneme özgü kültür ve demografi hakkında bilgili olması ve o döneme özgü modaya ve sokak stiline anlayış geçirmesi bekleniyor. Görünüşe göre, eğer bu detaylar GTA 6 ile ilgiliyse, bahsi geçen oyun günümüzde geçmeyecek.

Detaylarda ayrıca, aday geliştiricinin oyunun açık dünyasını dolu dolu hale getirmesi de bekleniyor. Yani hikayenin geçeceği ortama uygun çeşit çeşit yapay zeka karakterleri modellemesi isteniyor. Elbette bu karakterlerin döneme uygun farklı giyimleri de olacaktır.
 
Üst