Nexus 4 mü, S3 mü, Xperia SP mi ? ? ? (kararsızlıktan öldüm !!!)

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
telefonu(nexus 4) ilk eline alırsın fark edemezsin ama daha sonra bir arkadaşında diğer cihazlardan birini görürsün alırsın kurcalarsın için gider belkide gitmez.
LG G nin fiyatı İstanbul Bilişimde 1280 civarı birşeydi.Ve LG Türkiye garantili yani paralel ithalat değil.İstanbul Bilişim Samsung cihazları kendi garanti ediyor ama LG de durum farklı güvenebilirsin.Sorun yok.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

toplama pc den sonra toplama android de olur sana kalırsa.LG Optimus G bataryası sabit olmasa ve 2800 mah olsa biraz da kasası oval olsa işte hayalinde ki telefona en yakın cihaz:) ama senin işin zor.Sen çin e git orda bulursun ancak aradığını.
Aynen en çok g yakın bende fark ettim zaten o yüzden g önerdim çok haklısın ben bu gidişle discoverye devam :)

vetman9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
için gider derken pişman olursun manasında mı anlayamadım :)

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Bu 3 telefondan birini 10 gün içerisinde alacağım inşaallah.Fakat hekes birşey diyor kafam acayip karıştı.Kimi S3 kasar, kimi LG de bilmem ne problemi var, kimi xperialarda şu var diyor ve nedense çoğunluk bu 3 telefondan birini seçmeme itti beni.Telefondan beklentilerim;
-Aşırı oyun oynamam.Genelde tavla, satranç vb. oynarım, nadiren yüksek düzeyde oyun oynarım.
-İnternete de fazla girmem.Akşamları laptopta giriyorum.Gün içerisinde olağan dışı birşey birşey olursa nadiren girerim.
-Telefonun sesinin fazla çıkıp çıkmaması o kadar önemli değil.
-Kamerası önemli.
-Batarya süresi önemli.
-Ve en önemlisi, şu anki telefonum Nokia C6-01 ve donmalardan kasmalardan takılmalardan tek kelimeyle BIKTIM.

NOT:Eğer donma ve kasmalar olacaksa kamera ve batarya süresi benim için 2. plan.Yani bu durumda önceliğim donma ve kasmaması.C6-01 de olduğu gibi sinirlenip duvara fırlatmak istemiyorum telefonu.

Bu durumda 3'ünden hangisini önerirsiniz, nedenleriyle beraber açıklarsanız sevinirim.Ayrıca 3'ünü sıralamak gerekirse nasıl sıralarsınız ?
(Şöyle yazıya baktım da gerçekten kafam çok karışmış sizlerde şimdiden kusuruma bakmayın)

kasmasın diyorsan : nexus 4 ve xperia sp al bunlarda kasma durumu yok. S3 kasabiliyor.

kamera için : s3 ve xperia sp derim nexus 4 kamera berbat...

batarya süresi içinde en iyisi xperia sp sonra s3 sonra nexus 4...

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
için gider derken pişman olursun manasında mı anlayamadım :)
Ya şöyle bişi var bir ürünü çok beğenerek alırsın örneğin pazarda fazla dolaşmadan bir dükkandan ayakkabı aldın diyelim.Başka bir yerde daha güzelini görünce için cız eder keşke bunu alsaydım diye ve bunun sonu yoktur.Çünkü insan kendi aldığının artısına dikkat etmez o zaman almadığının artılarına gider dikkati ama her ürünün artısı olduğu gibi eksisi de var bunu unutmamak lasım.Atıyorum optimus g alırsın bir arkadaşında lumia 1020 görürsün için gider oda optimus gyi görünce içi gider halbuki değişsen cihazları o diycek ne güzel kameram vardı ama bununda marketi süper sen de diceksin ne güzel kamerası var ama marketi boş.Bu örnekler çoğaltılır senin için ne önemliyse ona öncelik veren cihazlara bak.Eğer güncelleme önemliyse zaten seçeneğin yok.Yok benim gibiysen buda olsun şuda olsun vs vs. discovery al en azından fazla para ödemezsin herkesin ihtiyacını karşılyabilecek telefon.

vetman9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya şöyle bişi var bir ürünü çok beğenerek alırsın örneğin pazarda fazla dolaşmadan bir dükkandan ayakkabı aldın diyelim.Başka bir yerde daha güzelini görünce için cız eder keşke bunu alsaydım diye ve bunun sonu yoktur.Çünkü insan kendi aldığının artısına dikkat etmez o zaman almadığının artılarına gider dikkati ama her ürünün artısı olduğu gibi eksisi de var bunu unutmamak lasım.Atıyorum optimus g alırsın bir arkadaşında lumia 1020 görürsün için gider oda optimus gyi görünce içi gider halbuki değişsen cihazları o diycek ne güzel kameram vardı ama bununda marketi süper sen de diceksin ne güzel kamerası var ama marketi boş.Bu örnekler çoğaltılır senin için ne önemliyse ona öncelik veren cihazlara bak.Eğer güncelleme önemliyse zaten seçeneğin yok.Yok benim gibiysen buda olsun şuda olsun vs vs. discovery al en azından fazla para ödemezsin herkesin ihtiyacını karşılyabilecek telefon.

tekrar merhabalar.bu gün baya bi gezdim nexus 4 ü opt g için çıktım fakat çoğu satıcı lg nin sorunlu oldugunu hiç getirtmediklerini problem oldugunda servislerin bakmadaığını söylediler.tek bir yerde rürkcll bayinde lg g ve nx 4 ü baya övdüler.artık kararsızlıktan öldüm ve parayı basıp s4 falan alayım dedim onlara baktım ilk defa çok hoşuma gitti diğer dükkanda htc one ı gösterdiler onunda tasarımına bayıldım.daha sonra s4 ve htc one ye o para verilmez lg opt g veya nex 4 yeterli dediler ve kararsızlıgım 2 katına çıktı artık gözümü kartıp bi s4 veya htc one alacağım fakat insanlar onlarıda begenmiyor o para çok diyor.bu durumda ne yapmalıyım???

C.A.

Asistan
Reaksiyon puanı
3
tekrar merhabalar.bu gün baya bi gezdim nexus 4 ü opt g için çıktım fakat çoğu satıcı lg nin sorunlu oldugunu hiç getirtmediklerini problem oldugunda servislerin bakmadaığını söylediler.tek bir yerde rürkcll bayinde lg g ve nx 4 ü baya övdüler.artık kararsızlıktan öldüm ve parayı basıp s4 falan alayım dedim onlara baktım ilk defa çok hoşuma gitti diğer dükkanda htc one ı gösterdiler onunda tasarımına bayıldım.daha sonra s4 ve htc one ye o para verilmez lg opt g veya nex 4 yeterli dediler ve kararsızlıgım 2 katına çıktı artık gözümü kartıp bi s4 veya htc one alacağım fakat insanlar onlarıda begenmiyor o para çok diyor.bu durumda ne yapmalıyım???

xperia sp al dedik dedik inanmadın bak ne oldu şimdi?

vetman9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia sp al dedik dedik inanmadın bak ne oldu şimdi?
genele vurduğumuz zaman sonyleri kötülediler hatta xperia z yi bile inceledim bugün sp yede baktım spnin ekran camı pek hoşuma gitmedi z de birraz fazla ısınma var galiba bakalım 1 hafta daha düşüneceğim en sonunda artık gözümü kapatıp alacağım birini

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
xperia sp ilk çıktığında çok ses getirdi ancak son zamanlarda duydugum ekran iyi değil ekran toz alıyor wifi az çekiyor gibi şikayetler var onun dışında baakınca fen bir telefon değil
s3 neredeyse herkesde olan bir android ancak onun da malzeme kalitesi ekran sağlamlığıyla ilgili şikayetler var hele ki plastik kasadan çok yakınıyor millet
nexus 4 aralarında en iyi donanıma sahip olan telefon diyebiliriz eğer lg ye güvenirsen malzeme kalitesi konusunda alınır bir telefon zaten yazılım nexus oldugundan guncelleme konusunda pek sıkıntı yaşamazsın
-kamera konusunda s3 ve sp yarışır nexus 4 geride kalıyor
-yazılım donanım en iyisi nexus 4 google güvencesi var ne de olsa
-sağlamlık ve malzeme kalitesi konusunda ise sp ve nexus yarışıyor s3 geride kalıyor
-arayüz dersen sade istersen nexus aynı zamanda akıcı da xperianın arayüzü en iyilerden s3 ise sormal samsung android
kamera istersen nexus alma sağlamlık istersen s3 alma ekranı çok iyi istersen de sp alma
karar senin kullanımına bağlı kolay gelsin :)

vetman9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
xperia sp ilk çıktığında çok ses getirdi ancak son zamanlarda duydugum ekran iyi değil ekran toz alıyor wifi az çekiyor gibi şikayetler var onun dışında baakınca fen bir telefon değil
s3 neredeyse herkesde olan bir android ancak onun da malzeme kalitesi ekran sağlamlığıyla ilgili şikayetler var hele ki plastik kasadan çok yakınıyor millet
nexus 4 aralarında en iyi donanıma sahip olan telefon diyebiliriz eğer lg ye güvenirsen malzeme kalitesi konusunda alınır bir telefon zaten yazılım nexus oldugundan guncelleme konusunda pek sıkıntı yaşamazsın
-kamera konusunda s3 ve sp yarışır nexus 4 geride kalıyor
-yazılım donanım en iyisi nexus 4 google güvencesi var ne de olsa
-sağlamlık ve malzeme kalitesi konusunda ise sp ve nexus yarışıyor s3 geride kalıyor
-arayüz dersen sade istersen nexus aynı zamanda akıcı da xperianın arayüzü en iyilerden s3 ise sormal samsung android
kamera istersen nexus alma sağlamlık istersen s3 alma ekranı çok iyi istersen de sp alma
karar senin kullanımına bağlı kolay gelsin :)
s3 teki malzeme kalitesi s4 te de aynı mı bir de htc one da s4 e rakip gösterdiler tasarımı çok hoş fakat kamera ve ısınma konusunda s4ten geri kaldıgını söylüyorlar onlarıda sıralamaya alırsak atıyorum s4 aldıgım da nexus4 yeterdi buna bu kadar para verdim dermiyim veya aynı sey htc one için dermiyim ?

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu durumda bekle bence acele etme eylülde yeni telefonlar tanıtılacak muhtemelen o tarihlerde nexus 5te tanıtılır hem ucuz hem özellikleri ve kamerası çok iyi olacakmış.Bence çok güzel telefonlar tanıtılacak hem parayı basıp alma gibi bir durumun olduğunu da öğrenmiş oldum belki çok güzel istediğin gibi bir telefon çıkar basarsın parayı alırsın.Aslında ben yeni telefon alacak herkese bunu söylüyorum 1 ay sonra birçok telefon tanıtılacak onları pahalı diye almasan bile en azından diğerlerinin fiyatı ucuzlar.Şu aralıkta telefon almak bence çok yanlış.

vetman9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu durumda bekle bence acele etme eylülde yeni telefonlar tanıtılacak muhtemelen o tarihlerde nexus 5te tanıtılır hem ucuz hem özellikleri ve kamerası çok iyi olacakmış.Bence çok güzel telefonlar tanıtılacak hem parayı basıp alma gibi bir durumun olduğunu da öğrenmiş oldum belki çok güzel istediğin gibi bir telefon çıkar basarsın parayı alırsın.Aslında ben yeni telefon alacak herkese bunu söylüyorum 1 ay sonra birçok telefon tanıtılacak onları pahalı diye almasan bile en azından diğerlerinin fiyatı ucuzlar.Şu aralıkta telefon almak bence çok yanlış.

işin açığı o parayı vererek en iyi telefon zaten alınır fakat nexus 4 veya opt g fiyatında bir telefon bana yetecekse o parayı vermeye kıyamıyorum.şu an için düşünürsek htc one ve s4 arasında jangisi daha iyi olur 2 . sorumda s4e para vereceğime nexus 4 alsam yeter mi keşke s4 alsaydım dermym?

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
işin açığı o parayı vererek en iyi telefon zaten alınır fakat nexus 4 veya opt g fiyatında bir telefon bana yetecekse o parayı vermeye kıyamıyorum.şu an için düşünürsek htc one ve s4 arasında jangisi daha iyi olur 2 . sorumda s4e para vereceğime nexus 4 alsam yeter mi keşke s4 alsaydım dermym?
Ben dün s4ün incelemesini izledim tolga abinin incelemesini içime sinmedi açıkçası telefon.Bu seviyedeki telefon çok ısınıyor ayrıca 2gb ram var telefonda zorla 500lere çıkıyor boş ram bu kötü bence htcde de aynı durum 2gb ram ama 500lerde boş bende general mobile discovery var o bile 550lere çıkıyor 1gb ram ile.S4 çok kalitesiz bir telefon gibi duruyor malzemesinden dolayı.Htc one hiç görmedim nasıl bişidir bilmem ama kamera konusunda bende emin değilim.Ben illa şimdi almam gerekiyorsa htc one yada s4 almadığım için pişman olmam ama yeni telefon tanıtımına 1 ay kalmışken tam istediğim gibi bir cihaz çıkarsa o zaman pişman olurum.Diyelim nexus 4 aldım 5 çok güzel çıkarsa pişman olurum.Şuanda piyasadaki tüm telefonların bariz eksileri var yani bir tane her yönden iyi telefon olsa zaten önermek kolay olur ama illa bişiden taviz vericeksin.Ben sp ve s3di direk ele derim bnm görüşüm bu uzun ömürlü olsun istiyorsan 2gb ramli telefonlara bak tamam 1 gb yetiyor ama sınırda.Yani ben gene optimus g öneriyorum.Nexus 4 için de arayüz kötü diyorlar sıkıntı etme indirirsin launcher telefon başka telefon gibi olur.Ben şuanda nova launcher kullanıyorum her sistemin icon paketleri yüklü canım istediğinde telefon htc one gibi istediğim zaman xperia hatta iphone bile var.Şuanda simgeler iphone kilit ekranı tamamen iphone duvar kağıdı oprimus g pro sanki discovery kullanmıyorum :)

ahmeterkann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nexus 4 kullanıyorum ve kesinlikle öneririm. 2 gün önce 4.3 geldi. Google geliştirdiği sürümlerin hepsini Nexus için geliştiriyor. Kaldı ki aynı donanıma sahip cihazlar günlük kullanımda 40 dereceyi bulurken Nexus 4 en zorlu kullanımda 45 derece oluyor. S3 falan hikaye. 4.3 ile kamerası da bayağı gelişti. S3 gerçekten hayal kırıklığı 1 GB Ram : Kullanılabilir : 200 MB Nexus 4 : 2 GB Ram : Kullanılabilir 1.7 GB karar senin.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bak resim ekliyorum bu kilit ekranı mesela ;

Bu da ana ekran ;

Gördüğün gibi telefon discovery ama hiç benzemiyor :)

vetman9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bak resim ekliyorum bu kilit ekranı mesela ;

Bu da ana ekran ;

Gördüğün gibi telefon discovery ama hiç benzemiyor :)

İşin açığı 2 telefon alacağız birini kendime birinide liseye giden kardeşime.Bu cumaya kardeşim Nexus 4 almaya karar verdi.Nexus 4 ü alacak bende biraz bakacağım hoşuma giderse bende ya optimus g ya da nexus 4 alacağım içime sinmezse nexus 5 i bekleyeceğim.

yalnız nexus 5 kesin eylül ayı içerisinde çıkacak mı ?

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kesinleşmiş bişi yok ancak 4 eylülde etkinlik var orda birçok şey tanıtılacak belki nexusta o zaman tanıtılır.Olmadı yıl sonuna kadar tanıtılır mutlaka.

vetman9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinleşmiş bişi yok ancak 4 eylülde etkinlik var orda birçok şey tanıtılacak belki nexusta o zaman tanıtılır.Olmadı yıl sonuna kadar tanıtılır mutlaka.

peki son olarak düşündüğümüz zaman benim yine arada aklım htc one ve s4 e kayıyor.eğer beklemeyecek olursam nexus 4 s4 optımus g htc one arasında bir tercih yapmam gerekirse hangisini alayım hatta xperia z yi de katarsak seçeneklere hangisini almalıyım.şu an sen alıyor olsan bunlardan hangisini seçerdin ve neden seçerdin diğerlerini neden seçmezdin ?

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
peki son olarak düşündüğümüz zaman benim yine arada aklım htc one ve s4 e kayıyor.eğer beklemeyecek olursam nexus 4 s4 optımus g htc one arasında bir tercih yapmam gerekirse hangisini alayım hatta xperia z yi de katarsak seçeneklere hangisini almalıyım.şu an sen alıyor olsan bunlardan hangisini seçerdin ve neden seçerdin diğerlerini neden seçmezdin ?
Ben htc one beğeniyorum çok güzel telefon imkanım olsa alırdım onu şimdilik eğer batarya süresi senin için çok önemli değilse htc one al derim.S4 hem malzemesi kötü hemde çok ısınıyor ısınan telefonlar olacak elbet ama bu kadar çok ısınan telefon almam.Xperia z hepsinden kötü 1.tasarımı olmamış telefon 5" ama sanırsın 6" cebe sığmıyor alttaki gereksiz boşluk bırakmış oraya zldeki gibi led koyabilirdi bide camdan yapılmış cam olunca da çabuk ısınıyor daha menüde gezeken telefon ısınmaya başlıyor.Bide tft ekranı görüş açısı zayıf biraz eğersen beyaz oluyo ekran.Sonuç olarak batarya optimu g,nexus 4,htc one gibi cihazlarda gömülü geliyor eğer yedek batarya taşımayacaksan htc one önerim.Yok ben taşıyacam dersen o zaman iş değişir optimus g pro öneririm yok 5.5" çok büyük gelir dersen bu durumda mecbur s4 alıcan.Herşeyden ayrı benim kişisel fikrim bu yılda android kullanıcam seneye büyük ihtimal lumia alırım muhtemelen de 1020 alırım.Kısaca beklemeyecek olsam htc one alırdım.

Aslında yazının başına tekrar baktım çok oyun oynamam demişsin o zaman lumia 925 veya beklersen lumia 1020 daha iyi seçim olur.Android olsun illaki dersen htc one.

vetman9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben htc one beğeniyorum çok güzel telefon imkanım olsa alırdım onu şimdilik eğer batarya süresi senin için çok önemli değilse htc one al derim.S4 hem malzemesi kötü hemde çok ısınıyor ısınan telefonlar olacak elbet ama bu kadar çok ısınan telefon almam.Xperia z hepsinden kötü 1.tasarımı olmamış telefon 5" ama sanırsın 6" cebe sığmıyor alttaki gereksiz boşluk bırakmış oraya zldeki gibi led koyabilirdi bide camdan yapılmış cam olunca da çabuk ısınıyor daha menüde gezeken telefon ısınmaya başlıyor.Bide tft ekranı görüş açısı zayıf biraz eğersen beyaz oluyo ekran.Sonuç olarak batarya optimu g,nexus 4,htc one gibi cihazlarda gömülü geliyor eğer yedek batarya taşımayacaksan htc one önerim.Yok ben taşıyacam dersen o zaman iş değişir optimus g pro öneririm yok 5.5" çok büyük gelir dersen bu durumda mecbur s4 alıcan.Herşeyden ayrı benim kişisel fikrim bu yılda android kullanıcam seneye büyük ihtimal lumia alırım muhtemelen de 1020 alırım.Kısaca beklemeyecek olsam htc one alırdım.

Aslında yazının başına tekrar baktım çok oyun oynamam demişsin o zaman lumia 925 veya beklersen lumia 1020 daha iyi seçim olur.Android olsun illaki dersen htc one.

YA BİR YANIM BEKLE DİYOR BİR YANIM YENİ ÇIKCAK TELEFONA GÜVENME DİYOR.ŞİMDİ BU BAHSETTİĞİMİZ TELEFONLAR KULLANILMIŞ BİLİNEN TELEFONLAR.DÜŞÜNÜyorumda beklesem bile ilk ben alacağım o yüzden gönlüm el vermiyor galia yine bu telefonlardan birini alacağım nasılsa hepsi teknoloji, 2 sene sonra hepsi aynı olacak.ama htc one batarya konusunda çok mu geride.akşam s4le kıyaslarken sdn incelemesinde fazla fark yok dediler.birde s4 ün kamerası hoşuma gidiyor.S4 htc one ye göre çok mu ısınıyor? htc one aliminyum oldugu için daha çok ısınması gerekmez mi ? Birde htc güncelleme konusun da S4ten geri mi kalır? htc one nın tasarımı çok hoşuma gitti görünüş olarak alsam kesin onu alırdım ama S4 sanki daha mı iyi bilemedim.(nx4/opt G/htc one/ s4)
1=Batarya da ?
2=KAmera da ?
3=Güncelleme de ?
4=Hız da ?
5=Isınma da ?
diye sonuçlandırısak senin yorumun ne olurdu?

Birde batarya/kamera/ısınma/hız olarak kriterleri baz alırsak sonuç ne olur ?

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
YA BİR YANIM BEKLE DİYOR BİR YANIM YENİ ÇIKCAK TELEFONA GÜVENME DİYOR.ŞİMDİ BU BAHSETTİĞİMİZ TELEFONLAR KULLANILMIŞ BİLİNEN TELEFONLAR.DÜŞÜNÜyorumda beklesem bile ilk ben alacağım o yüzden gönlüm el vermiyor galia yine bu telefonlardan birini alacağım nasılsa hepsi teknoloji, 2 sene sonra hepsi aynı olacak.ama htc one batarya konusunda çok mu geride.akşam s4le kıyaslarken sdn incelemesinde fazla fark yok dediler.birde s4 ün kamerası hoşuma gidiyor.S4 htc one ye göre çok mu ısınıyor? htc one aliminyum oldugu için daha çok ısınması gerekmez mi ? Birde htc güncelleme konusun da S4ten geri mi kalır? htc one nın tasarımı çok hoşuma gitti görünüş olarak alsam kesin onu alırdım ama S4 sanki daha mı iyi bilemedim.(nx4/opt G/htc one/ s4)
1=Batarya da ?
2=KAmera da ?
3=Güncelleme de ?
4=Hız da ?
5=Isınma da ?

Yaf batarya aynı olsa da s4te yanında batarya taşıyabilirsin htcde öyle bir seçenek yok onu kast ettim ben.2side ısınıyor ama htc one aleminyum kasa olduğu için dağılıyor kasaya fakat s4te üst taraf sıcaklıktan patlayacakmış gibi geliyor.Hız olarak 2inde de sıkıntı yok kamerada s4 sanki biraz daha önde ama onede de farklı kamera özellikleri var güncelleme konusu dediğim gibi hep karanlıkta ne olacağı bilinmez ne söylesem yalan olur.
Şunu izlemeni tavsiye ederim belki yardımcı olur ;
[video]http://www.teknoseyir.com/98537/samsung-galaxy-s4-mu-htc-one-mi/[/video]

ahmetnazim

Doçent
Reaksiyon puanı
0
1=Batarya da ?
2=KAmera da ?
3=Güncelleme de ?
4=Hız da ?
5=Isınma da ?

1-Batarya - S4, ama One da bir günü rahatlıkla çıkarıyor merak etme o yüzden
2-Kamera - Gündüz S4, düşük ışık altında ya da oda ışığı altında One, video çekiminde de keza One daha başarılı hdr mikrofonu ve OIS sayesinde sallantı olmadan video çekebiliyorsun.
3-Güncellemede HTC çok yol aldı eskiden Samsung daha iyiydi o yüzden şimdilik bir şey diyemeyiz 4.3 hangisine gelecek önce bakmak lazım ama en fazla 2 hafta fark olur aralarında kaldı ki HTC'nin yazılımları çok daha stabil
4-Hız - One tartışmasız piyasanın en hızlı, en seri, en akıcı telefonu.
5-Isınmada - S4 ile ilgili bilgim yok ama Samsung'lar hep çok ısınırdı One ise son 4.2.2 güncellemesi ile nerdeyse hiç ısınmıyor normal işlerde

Kısacası şu anda piyasadaki en iyi telefon One'dır. Nerdeyse tüm laptoplardan bile kaliteli ses veren hoperlörleri olsun hızı olsun en alınası telefon. Ha o kadar para vermem diyorsan eyvallah ama para sorun değil dersen başka telefona bakma bile derim. Hele gidip iPhone 5 alana diyecek bir şey bulamıyorum hem de 16gb alabiliyorlar aynı paraya.

vetman9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaf batarya aynı olsa da s4te yanında batarya taşıyabilirsin htcde öyle bir seçenek yok onu kast ettim ben.2side ısınıyor ama htc one aleminyum kasa olduğu için dağılıyor kasaya fakat s4te üst taraf sıcaklıktan patlayacakmış gibi geliyor.Hız olarak 2inde de sıkıntı yok kamerada s4 sanki biraz daha önde ama onede de farklı kamera özellikleri var güncelleme konusu dediğim gibi hep karanlıkta ne olacağı bilinmez ne söylesem yalan olur.
Şunu izlemeni tavsiye ederim belki yardımcı olur ;
[video]http://www.teknoseyir.com/98537/samsung-galaxy-s4-mu-htc-one-mi/[/video]

akşam izlemiştim onu zaten baya birşeyler oturdu beynimde.htc one veya s4 karşısında lg opt g veya nexus 4 alınır mı? yada alırsam o kadar farkı verdiğime değer mi peki ?

1-Batarya - S4, ama One da bir günü rahatlıkla çıkarıyor merak etme o yüzden
2-Kamera - Gündüz S4, düşük ışık altında ya da oda ışığı altında One, video çekiminde de keza One daha başarılı hdr mikrofonu ve OIS sayesinde sallantı olmadan video çekebiliyorsun.
3-Güncellemede HTC çok yol aldı eskiden Samsung daha iyiydi o yüzden şimdilik bir şey diyemeyiz 4.3 hangisine gelecek önce bakmak lazım ama en fazla 2 hafta fark olur aralarında kaldı ki HTC'nin yazılımları çok daha stabil
4-Hız - One tartışmasız piyasanın en hızlı, en seri, en akıcı telefonu.
5-Isınmada - S4 ile ilgili bilgim yok ama Samsung'lar hep çok ısınırdı One ise son 4.2.2 güncellemesi ile nerdeyse hiç ısınmıyor normal işlerde

Kısacası şu anda piyasadaki en iyi telefon One'dır. Nerdeyse tüm laptoplardan bile kaliteli ses veren hoperlörleri olsun hızı olsun en alınası telefon. Ha o kadar para vermem diyorsan eyvallah ama para sorun değil dersen başka telefona bakma bile derim. Hele gidip iPhone 5 alana diyecek bir şey bulamıyorum hem de 16gb alabiliyorlar aynı paraya.

yorumun çok hoşuma gitti teşekkür ederim.galiba one alacağım

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
akşam izlemiştim onu zaten baya birşeyler oturdu beynimde.htc one veya s4 karşısında lg opt g veya nexus 4 alınır mı? yada alırsam o kadar farkı verdiğime değer mi peki ?
Htc one al derim alabilme imkanın varsa nexus 4 ile aralarında dağlar kadar fark var verdiğin paraya değer tabiki.Ama anlamadığım bir nokta var madem fazla oyun oynamıyorsun neden illaki android cihaz wp8li lumia alsan daha iyi bence.

vetman9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Htc one al derim alabilme imkanın varsa nexus 4 ile aralarında dağlar kadar fark var verdiğin paraya değer tabiki.Ama anlamadığım bir nokta var madem fazla oyun oynamıyorsun neden illaki android cihaz wp8li lumia alsan daha iyi bence.

wp8 değişik geldi kullanım açısından androidi daha rahat kullanırım diye düşünüyorum.birde lumialara karşı bi ön yargım var o yüzden.gerçi kamera batarya ve hız konusunda isteklerime cevap verecekse lumia da olur ama androidlerin güncellemsi sanki dahada iyi.birde nokia artık yapamıyor diyorlar.lumialar çok hata vermiş.bu şekilde duyumları görünce sogudum.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
wp8 değişik geldi kullanım açısından androidi daha rahat kullanırım diye düşünüyorum.birde lumialara karşı bi ön yargım var o yüzden.gerçi kamera batarya ve hız konusunda isteklerime cevap verecekse lumia da olur ama androidlerin güncellemsi sanki dahada iyi.birde nokia artık yapamıyor diyorlar.lumialar çok hata vermiş.bu şekilde duyumları görünce sogudum.
Duyumlara bakacak olursan kötü google'a istediğin modeli yaz sorunları diye ekle dolu şikayet çıkar.Şimdi nokialar şöyle düşünki mağaza olayı yok nokia hem kamera hem müzik hem sağlamlık hem navigasyon hemde tasarım açısından diğer markalardan farkla önde.Wp8 in mağazasında fazla oyun yok genel olarak kullandığımız uygulamalar orda da mevcut yazının başına baktım fazla oyun oynamam demişsin ben olsam lumia 925 yada bekleyip 1020 alırdım.

vetman9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Duyumlara bakacak olursan kötü google'a istediğin modeli yaz sorunları diye ekle dolu şikayet çıkar.Şimdi nokialar şöyle düşünki mağaza olayı yok nokia hem kamera hem müzik hem sağlamlık hem navigasyon hemde tasarım açısından diğer markalardan farkla önde.Wp8 in mağazasında fazla oyun yok genel olarak kullandığımız uygulamalar orda da mevcut yazının başına baktım fazla oyun oynamam demişsin ben olsam lumia 925 yada bekleyip 1020 alırdım.

peki şuan ki lumialardan önerebilecğin var mı benim istediğin özelliklerde?

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
peki şuan ki lumialardan önerebilecğin var mı benim istediğin özelliklerde?
Anladığım kadarıyla simbian sana da kök söktürmüş benim gibi donmalara tahammülün kalmamış kamera da iyi olsun diyip oyun da fazla oynamadığını belirterek ben wp8 istiyorum demişsin resmen.Wp8de kasma olmaz sistem stabildir 2016ya kadar desteği var nokia alırsın kamerası güzeldir sadece batarya için bişi diyemem önereceğim modelde ülkemize yeni giriş yapan lumia 925 olur 1399 liradan giriş yapmış bence fiyatı uygun.Gene de sen bilirsin.