Netlimitsiz 8Mb geçtim fakat...

Bu konuyu okuyanlar

beprofi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yakın zamAnda 8 mb netlimitsize geçtim fakat hattımda sürekli kopmalar oldu ve aradım sorunu söyledim sonra hızı 6mb e çektiler yine aynı sorun devam etti ve hızımı 4mb e düşürdüler.Gerekçe olarak da hattımın eski olduğunu ve telekoma olan mesafe fazla olduğunu söylediler.Mesafem yaklaşık olarak 2 km.Bu hattın eski olmasından kasıt ne olabilir.Ayrıca komşum kullanıyor ve çok memnun hızı 700-800 arasında download yapabiliyor.Yardımlarınınızı bekliyorum. Ekli dosyayı görüntüle 7912

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
İlk olarak bina içi tesisatınıza bir göz atın. Eğer bina eskiyse ya da kablo yıpranmışsa kaliteli bir kablo ile bina telekom kutusuna kadar yeni bir tesisat çekin sonra telekom'u arayın ve yeni bağlantınızı yapsınlar. Sorun çözülebilir eğer kablolarda problem varsa. Bir de komşunuza sorun kablo çekmiş mi ve ya herhangi bir şey yapmış mı?

black-hawk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İlk olarak bina içi tesisatınıza bir göz atın. Eğer bina eskiyse ya da kablo yıpranmışsa kaliteli bir kablo ile bina telekom kutusuna kadar yeni bir tesisat çekin sonra telekom'u arayın ve yeni bağlantınızı yapsınlar. Sorun çözülebilir eğer kablolarda problem varsa. Bir de komşunuza sorun kablo çekmiş mi ve ya herhangi bir şey yapmış mı?

Şimdi ben aynısnı diyecektim arkadaşın dediklerini uygula arkaşında aynı internet sağlayıcıyı kullanıyorsa kesinlikle bina ile alakalıdır.

H SİZER

Doçent
Reaksiyon puanı
4
modemi kapatıp on saniye bekle ve aç genelde kesinti modemden kaynaklanıyor sebebini bulamadım ama bende öyle

beprofi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim hattımda sürekli kopmalar oluyordu 1mb iken sonra tt net ten teknikerler gelip kablolarımı değiştirmişlerdi.Kopmalar kesilmişti fakat 8 e geçtim kopmalar devam etti şimdi 4 e kadar düşürdüler.

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Bende de aynı durum vardı. Kaç defa aradım, santrale gittim hızı bir düşürdüler bir yükselttiler dayanamadım santrale gittim ordaki elemana sövdüm, fırçayı çektim. Öbürgün aradılar hızınız düzeltilmiştir diye. AKK dışında şimdi 800-850 kb arasında download yapıyorum. Sende yapmalısın işe yarıyor :)

beprofi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En son çare o gözüküyor banada :D

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Demek sövmek hız ve kopma sorunlarını çözüyor haa..:D:D

talyum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Komşunuz 700-800 arasında download yapabiliyorsa TTnet sizi keklemiş. Çağrı Merkezi teknisyenleri ezbere konuşur. Kağıtta ne yazarsa fazlasını söyleyemez. komşunuzun 700-800 kb/s ile download yapması onun en az 7 Mbps'i görmesi demektir