Netbook'lardan Ne Kadar Memnunsunuz?

Ordo ab chaO

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Ufak boyutları ve hafiflikleriyle dikkat çeken netbook'lar kullanıcıların beklentilerini ne kadar karşılıyor? Sizlerin bu ürünlerden bekledikleriniz neler?

NPD Group adlı bir kamuoyu araştırma şirketinin netbook sahipleri ile ilgili yaptığı çalışma oldukça ilginç sonuçlar ortaya koydu. Araştırmada netbook sahiplerinin, diğer daha pahalı ve güçlü modellere sahip olanlara oranla, elindeki üründen daha çok şikayetçi oldukları sonucu çıktı.
600 kişilik bir grup üzerinde yapılan araştırmada netbook satın alanların sadece %58'i sahip oldukları üründen memnun kaldıklarını belirtti. Ayrıca katılımcıların %70'i yeni standart bir dizüstü bilgisayar satın almayı planladıklarını belirtti.
guy-messing-with-netbook-300x3001245847312.jpg

Netbook'lar sadece temel işlerinize yardımcı olabilirler

HABERİN DEVAMI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

sky_walker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
asus 1000h sahibiyim ve gayet memnunum. sanırım millet 4000 dolarlık vaiolarla kıyaslamaya kalkıyor.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Bence çok gereksiz birşey netbook her zaman söylüyorum. Netbook almak yerine üzerine bi 150$ - 200$ daha ekleyip orta düzey her işinizi görebilen paylaşımsız ekran kartlı en az 2gbram li çift çekirdekli notebooklar bulunabiliyor.

Örnek vereyim asus un intel atom lu 1gb ram li 600$ civarı netbookları varken
2gb ram li 512mb paylaşımsız 8400gs ekran kartı olan, 2.0 core 2 duo lu datron notebooklar var. Bence notebook daha iyi bir seçim olur.

antimatter

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bence çok gereksiz birşey netbook her zaman söylüyorum. Netbook almak yerine üzerine bi 150$ - 200$ daha ekleyip orta düzey her işinizi görebilen paylaşımsız ekran kartlı en az 2gbram li çift çekirdekli notebooklar bulunabiliyor.

Örnek vereyim asus un intel atom lu 1gb ram li 600$ civarı netbookları varken
2gb ram li 512mb paylaşımsız 8400gs ekran kartı olan, 2.0 core 2 duo lu datron notebooklar var. Bence notebook daha iyi bir seçim olur.
olay ekrankartı filan değil.. gerçek anlamda taşınabilir bişey olması..
yoksa dediğin gibi olsa notebooka ne gerek var, kur bi masaüstü sistemi daha ucuz daha performanslı :)

bayadres

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Sadece msn ve internet için bile düşünün derim:crying: Takılıp kaldığı programı kapatıp açtığım çok oluyor:cursing: Yavaş arkadaşlar anlıycağınız .Alabiliyorsanız en az core2duo lu 2.0 Ghz ve üzeri laptop alın.Ekran kartıda önemli,en az 256 MB olmalı (paylaşımsız).Bu sistem olsun değmeyelim keyfinize.:thumbup:

tmpuser

Profesör
Reaksiyon puanı
1
hep karasız kalmışımdır dizüstü ve masaüstü bilgisayar arasında

aradaki dengeyi şöyle kuracaksınız ya çok fazla para verip iyi bi dizüstü alacaksınız
yada az parayla standart performanslı bi masaüstü

ama yinede denge tam olarak sağlanamıyor çünkü dizüstülerde yükseltme yapmak bazen zor ve karmaşık ayrıca uzun saatler bilgisayar başında oturan için elverişsiz

O yüzden masaüstü yine bir adım öne çıkıyor benim gözümde

amaca göre değişir deniyor ya bu gercekten yerine oturan bi cümle yanında taşıman gerekiyosa dizüstü bu kadar basit

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Bende de ASUS 1000HE var Valla Kitap gibi hafifte Yanımda Taşıyorum .Performansıda son derece iyi . NetBook lar bence Taşınabilirlik Açısından Çok çok iyi Bir Düşüncedir . Evimde Masaüstü bilgisayarım var zaten . 3 Kg luk notebook ları gezdiremem valla . Gezdirilmiyoda zaten . Ama Netbook ları al eline istediğin yerde Çıkar . Son derece hafif

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Asus eeepc 900HA var bendede. Açıkcası memnun degilim. Bikere tuşları çok kücük oldugu için kullanımı zor oluyor ve performasnıda kötü. 2 ay önce bi kampanyadan kazanmıştım 1 ay güzel calıstı sonra siyah ekran cıkıp donmaya başladı 2 hafta öncede açılmamaya başladı en sonunda windows çöktü yolladım servise bekliyorum hala.

Birde şu var teknik serviside çok çok kötü 1 haftada anca ulaşabildim adamlara hiç ilgilenmiyolar.

sky_walker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir dizüstüden beklenileni netbooktan beklersen tabi yavaş dersin. ayrıca 3 kg den az olan tüm laptoplar 2000 eurodan başlıyor. 7inch netbooklar cok kucuk kabul ediyorum ama şimdi cıkanlar 10 inchten butuk olanlar gayet kullanılabilir. eger kullanamıyorsanız sorunu kendinizde arayın.

onurkorkmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung nc10 kullanıyorum
son derece kullanışlı çok memnunum
photoshop da kullanıyorum dreamweaver da gayet rahat bir şekilde tüm ihtiyaçlarıma cevap veriyor 8 saati bulan şarjıyla

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
bende bir asus 1000HA sahibiyim. aletin en güzel yanı 7 saati bulan şarz süresi. atom işlemcili olduğundan düşük ısınma sağlıyor. half-life,urban terror,midtown madness gibi eski oyunları akıcı bir şekilde oynıyabiliyorum. 1,5 kilo olduğundan taşıması da kolay. video müzik performansı da güzel.

ultra taşınaiblirlik arıyanların tercihi olabilir netbooklar pc performansı beklenemez.
bunu bilerek aldığınızda bu küçük aletin ne kadar faydalı olabildiğini görüp şaşırmanız elde değil

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bende Asus 1000HE kullanıyorum (şu anda netbooktan yazıyorum). Almanyada amelyat durumum nedeniyle uzun süre kalacağım için almıştım. Gayet güzel işimi görüyor. Netbooklardan yüksek beklentim yoktu zaten ona göre aldım bende. Sanırım bugün ayrıca Windows 7 (7264) kurup deneyeceğim :) Uygunsa buradan yarın sabah hemen Almanyada yapılan Win7 önsiparişlerden faydalanacağım, 50€ ya Windows 7 lisansı kaçmaz.

C D

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus N10JC. Performans ve taşınabilirlik açısından çok hoş bir alet. Fotoğraf işlerken bile bana fazla sorun çıkartmadı, tabi bir mac değil sonuçta Ayrıca taşınabilirliği de gayet iyi. Ben memnunum.