Nerde kaldı adalet?

Bu konuyu okuyanlar

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sitenin forum bölümünde henüz yeni sayılırım, yetkisi bulunan arkadaşları çok fazla da tanımıyorum, bu yüzden eleştirimi fazla abartmadan, 1 aylık süreçteki beni rahatsız eden bazı gözlemlerimi paylaşmak istedim.

Belki de bu mesajımdan sonra bazı moderatörler yada yöneticiler gıcık olacaklar bana, ama adaletsizliği görüp, yazmayınca da adaletsizliğe ortak olmuş gibi hissedip, vicdanım rahat etmeyecekti...

Son günlerde siyasi konular oldu, ortam zaman zaman gerildi, şu oldu, bu oldu vs.
Mesajlarımız geç onaylanıyor diyen arkadaşlar oldu, herkesin işi gücü var dedik gülüp geçtik.
Ama dikkatimi çeken şu olayı da paylaşmadan edemedim.
Davos krizi konusunda 2 mesaj yazmıştım, bir gün sonra onaylandı, dün de "yahudi lobisinden görülmemiş tehdit" başlıklı bir haberi paylaştım (http://forum.shiftdelete.net/gundem-dunya-turkiye/70627-yahudi-lobisinden-gorulmemis-tehdit.html)
Paylaştığım haber bugün gündemini kaybedip, üzerine yüzlerce mesaj yazıldıktan sonra onaylandı.

Fakat, üç-beş farklı isimle kaydolup, siyasi konulardan başka konulara takılmayan, küfür hakaret dolu sözler sarfetmekten geri kalmayan, hakaret içeren mesajları raporlanmasına rağmen bizzat özel mesajla üst düzey yöneticilere şikayet edilene kadar siteden atılmayan üyelerin mesajları anında onaylanıyor.
Bilmiyorum bana mı garip geliyor, sitede bir gariplik mi var ama, benim düşünceme göre onaylamayı yapan arkadaşların belli görüşlere yakınlığı var ve toleransı daha geniş gibi...
Aradaki onaylama hızı farkının da bundan kaynaklandığını düşünmeye başladım şahsen.

Yanılıyor olabilirim.
İnşallah ta öyledir.
Sonuçta severek takip ettiğim bir sitede onay yetkisi bulunan kişilerin, binlerce masum insanı vahşice katleden yahudilerin aleyhine olan konularda acele etmediklerini düşünmek keyfimi kaçırıyor..
Böyle işte, belki bu mesajım da alt sıralara düşünceye kadar yayınlanmayacak ama, vicdanım rahat olsun istedim.

Saygılar...

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Çok paranoyak gördüm seni :)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Arkadaşlar öncelikle geçlikten şikayet etmeyiniz. O bölümdeki onaylamaları globaller yapıyor. Biz bütün forumun denetimini gerçekleştiriyoruz ve neredeyse mesajları okumaktan gözlerimiz kanlanıyor..

Bir başlık açılıyor ve bir sürü cevap geliyor, hepsini düzgünce okumak zorundayız. Diğer işlerimiz olduğundan dolayı da bazen gecikebiliyor..

Yanlı olarak hiçbir iş yapmıyoruz emin olabilirsiniz. Herkesin görüşüne saygımız var.

Şikayet edilen mesajların hepsini itina ile kontrol ediyoruz.

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok paranoyak gördüm seni :)
Ya ne bileyim, aslında ben de insanları zan altında bırakmak istemem ama, modlar online olduğu halde mesajlarım geç onaylanıp, belli görüştekilerde farklı durumlar görünce ister istemez paranoyak oluyor insan. Ha isterim ki tamamen tesadüf olsun, inşallah bir adaletsizlik söz konusu değildir de ben kuruntu yapıyorumdur.:)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Açıklama yaptık ya sevgili k46.. Hala inşallah öyle değildir demek ne demek?..

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Açıklama yaptık ya sevgili k46.. Hala inşallah öyle değildir demek ne demek?..
Mesajı sanırım aynı anda yazmışız, sizin mesajınız yoktu ben cevap yazarken, açıklamalar yeterli sorun yok. ;)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Teşekkür ederim anlayışın için K46

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
K46 sınırları zorlama kal yerinde ;)
Arkadaşım sorun yok dedim, buna rağmen hangi sınırından bahsediyorsun anlamış değilim?

Burada yapıcı olmak adına kötü söz söylemeden, kırıcı bir kelime kullanmadan, olgun bir insanın yapması gerektiği gibi bir eleştiri yaptım.
Bu yüzden hakettiğim davranış tehditse, takdirine bırakıyor, hiçbirşey demiyorum.

Not: Hiçbir artniyetim yok yanlış anlamayın lütfen sadece yapıcı olmaktır amacım, tekrar söylüyorum bu konuda yapılan açıklamalar benim açımdan yeterlidir, basit bir eleştiriden dolayı tehdit edilmek hoş değil, ben yapıcı olmak adına eleştiri yapmam gerektiğini düşündüm ve eleştirimi yaptım.

Saygılar.
İyi geceler.

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
O bahsettiğin üyeler senin gibi konuları gündem bölümüne açmayıp herkesi aptal yerine koyup siyasi konuları konu dışına açıyorlar.Maalesef o konular bir süre sonra sadece kilitleniyor.Bence tamamen silinmesi lazım ve açan kişinin derhal banlanması lazım.

CZC

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Herşey bıraktığımız gibi yaa, ne güzel..
"Sınırları zorlama, alırım façanı aşağı" durumlarını kasdediyorum..
Ve şakşukacıları..
Bu arada tanımasam da K46 yı tebrik ediyorum. Racon girişimlerine efendice cümlelerle cevap verdiği için..
Ama bence "silenzio" ;)

K46

Asistan
Reaksiyon puanı
0
O bahsettiğin üyeler senin gibi konuları gündem bölümüne açmayıp herkesi aptal yerine koyup siyasi konuları konu dışına açıyorlar.Maalesef o konular bir süre sonra sadece kilitleniyor.Bence tamamen silinmesi lazım ve açan kişinin derhal banlanması lazım.

Hımm, şimdi daha iyi anlıyorum, bahsettiğin bölümde onay gerekmediğinden onlarınki anında yayınlanıyor yani..

Bilgilendirme için teşekkürler.

TazzzY

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Sitenin forum bölümünde henüz yeni sayılırım, yetkisi bulunan arkadaşları çok fazla da tanımıyorum, bu yüzden eleştirimi fazla abartmadan, 1 aylık süreçteki beni rahatsız eden bazı gözlemlerimi paylaşmak istedim.

Belki de bu mesajımdan sonra bazı moderatörler yada yöneticiler gıcık olacaklar bana, ama adaletsizliği görüp, yazmayınca da adaletsizliğe ortak olmuş gibi hissedip, vicdanım rahat etmeyecekti...

Son günlerde siyasi konular oldu, ortam zaman zaman gerildi, şu oldu, bu oldu vs.
Mesajlarımız geç onaylanıyor diyen arkadaşlar oldu, herkesin işi gücü var dedik gülüp geçtik.
Ama dikkatimi çeken şu olayı da paylaşmadan edemedim.
Davos krizi konusunda 2 mesaj yazmıştım, bir gün sonra onaylandı, dün de "yahudi lobisinden görülmemiş tehdit" başlıklı bir haberi paylaştım (http://forum.shiftdelete.net/gundem-dunya-turkiye/70627-yahudi-lobisinden-gorulmemis-tehdit.html)
Paylaştığım haber bugün gündemini kaybedip, üzerine yüzlerce mesaj yazıldıktan sonra onaylandı.

Fakat, üç-beş farklı isimle kaydolup, siyasi konulardan başka konulara takılmayan, küfür hakaret dolu sözler sarfetmekten geri kalmayan, hakaret içeren mesajları raporlanmasına rağmen bizzat özel mesajla üst düzey yöneticilere şikayet edilene kadar siteden atılmayan üyelerin mesajları anında onaylanıyor.
Bilmiyorum bana mı garip geliyor, sitede bir gariplik mi var ama, benim düşünceme göre onaylamayı yapan arkadaşların belli görüşlere yakınlığı var ve toleransı daha geniş gibi...
Aradaki onaylama hızı farkının da bundan kaynaklandığını düşünmeye başladım şahsen.

Yanılıyor olabilirim.
İnşallah ta öyledir.
Sonuçta severek takip ettiğim bir sitede onay yetkisi bulunan kişilerin, binlerce masum insanı vahşice katleden yahudilerin aleyhine olan konularda acele etmediklerini düşünmek keyfimi kaçırıyor..
Böyle işte, belki bu mesajım da alt sıralara düşünceye kadar yayınlanmayacak ama, vicdanım rahat olsun istedim.

Saygılar...

Noktasına kadar katılıyorum bu onay işi kötü :icon_-1:

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Onay işi olmasa daha da kötü arkadaşlar.