Nedir bu iPhone Nefreti?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
16,118
bende gt-s5360 var memnunum:

Son düzenleyen moderatör:

nayino

Asistan
Reaksiyon puanı
46
hımm demek ıphone nin havası varmış.bende hemen bir tane ıphone x alıp kıslara hava atıyım :D

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Tm sen samsung alırsın niye bu kadar sinirlendin konuya girmezdin olur biter :))

---- Mesajlar birleştirildi ----

Harbi insanları aşaıladıkları

harbi insanları aşaıladıkları için gömüyorsunuz ama asıl siz insanları aşaılamak için güç sarfediyosunjz.ben orda kendi düşüncemi dile getirdim .katılırsın katılmazsın olur biter .bir samsungcu iphone u gömünce sıkıntı olmuyoda biz iki kelam edincemi sıkıntımoluyor sevgili kardeşim?

Nedir bu Iphone nefreti diye sormuşsun ben de kendi görüşümce cevabını verdim. Sen böyle yapıyorsun demedim, ha yapıyorsan kendi üzerine de alınabilirsin tabi. Dediğim gibi bu benim insanların neden nefret ettiği ile ilgili kendi görüşümdü. Sen kendi görüşünü söyleyince sıkıntı olmuyor da ben söyleyince mi oldu "sevgili kardeşim" ?

taha111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6000tlye telefon alıyosun safaridrn bi tane dosya indirrmiyosun neymiş güvenli oluyomuş böyle yıl oldu 2018 o zaman internetede girmesin dahada güvenli olur, 458ppi ekran çözünürlüğü var bak note 8e 4000 tl 521ppi ekran var, eskiden iphone hızlı, stabil vs derdiler şimdi note 8 daha ucuz daha hızlı.. ohooo

Son düzenleyen moderatör:

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Türkiye'den elektronik cihaz alıp (telefon, bilgisayar vb.) hava atmak bana çok saçma geliyor. "Amerika'da 1k dolar olan telefona ben 6k para verdim bak ne kadar havalıyım." demek salaklıktır ve aptallıktır. Bakın para vermekten bahsetmiyorum hava atmaktan bahsediyorum (buna yurt dışından almak da dahil). Neden birim olarak düşünüp fiyatını yüksek bulmuyorlar anlamıyorum. "Ulan 5k fazla para veriyorsun bunun nesi mantıklı?!" diye kimse söylenmiyor. "Çok pahalıya satılıyor/satıyorlar" diye yakınıyor. Tamam çok pahalıya satılıyor satılıyor da, şuan Türkiye'de İPhone x'un 1k TL'ye satıldığını düşün. Dersin ki "Parasını hakediyor valla!". Ama olur mu adam 6k para vermiş onun acısını nasıl çıkaracak! Elinde İPhone x'u tutup millete otobüs duraklarında hava atarak tabiki de. Garsonluk yaptığım kafeye adam geldi koydu masaya İPhone x'u. Tabiki ters koydu ki x olduğu belli olsun diye. Almış dındırıktan bi kılıf. Bana kampanyalı menümüzün olup olmadığını soruyor. Şimdi sen neden hava atıyosun????? Bakın kıskandığım da düşünülmesin. Ben Xiaomi hastası biriyim. Evlendiğimde evi Xiaomi ürünleriyle doldurucam kısmetse, sakın yanlış anlaşılmasın.

The_Company

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yıllarca android kullanmış birisiyim sononda iOS e geçtim 5 Ay gibi bir süredir kullanıyorum fark açıkça ortada android cihazlar evet güzel gibi görülebiliyor ama daha ilk yılını doldurmadan çöp vaziyetine ulaşıyor yavaşlamalar donmalar aksamalar hat safhaya ulaşıyor ınsanların sevmemesının sebebı ıse çok pahalı gribi yıllardır süre gelen bır kanı oluşmuş olması

Reaksiyon puanı
16,118
kullanmadığın uygulamaları kapatırsan hiç donmuyor android tarihi eser gt-s5360 var sorun yok.

The_Company

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ya uygulamaların hepsını kullanıyorsam o ne olacak kı kapat yada kapatma sureklı donma sorunu yaşatıyor

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Nedir bu Iphone nefreti diye sormuşsun ben de kendi görüşümce cevabını verdim. Sen böyle yapıyorsun demedim, ha yapıyorsan kendi üzerine de alınabilirsin tabi. Dediğim gibi bu benim insanların neden nefret ettiği ile ilgili kendi görüşümdü. Sen kendi görüşünü söyleyince sıkıntı olmuyor da ben söyleyince mi oldu "sevgili kardeşim" ?
Bilader sen bu konudan rahatsız oldun demi ? He o zaman tıklamazsan konuya o kada

Bilader sen beenmediğin iphonu lmzsın olur biter niye kastın ki fazla duygusal ilişki kurmusun samsun la:)) murat reis biz mod felan deiliz ezmene grk ykn idare et çok şey bilmeyebiliriz sadece samsun arada kullanan biri olarak söyledim . Ayrıca arkadaşlar neden bu kadae gerildiniz ki ben kişisel bişinsölemedim yani eksilerinide mi söylemeliyim paso pohpohlayalımmın?

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
benim hiçbir markaya antipatim yok ama apple dayatması diye birşey var arkadaş.
apple ı itici yapan tüketicilerini dinlememesi,at gözlüğü takması,akıllı telefonda devrimi yapan apple,yıllarca rakipsiz olan apple dı sanırım bundan geliyordu kendini beğenmişliği.
kimi insanların apple ı sevmemesinin nedeni budur kanımca,

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Arkadaşlar birbirinizi kıracak cümlelere gerek yok herkes istediği telefonu kullanabilir kimi sevmesede alıştığı telefonu sevmekte. Yıllardır iphone kullanıyorum ama samsung veya diğerleri Türkiye bütçesine göre daha ulaşılabilir ve gayette iyidir. Ama alışkanlık oldu ios öyle gitti. Bende şuan X isterdim ama gücüm yetmiyor bu kötü bir durum. Her ikiside kendini kanıtlamış markalar. Sorunlar illaki olacak sorunsuz cihaz çıkarmazlar bu bütün markaların yeniyi dayatma politikasıdır. Samsung Güney Kore ürünü severim Koreyi iphone ABD yerin dibine batsın ama maalesef işte alışkanlık :confused: iPhone pahalı ama şöyle bir durum var değiştirmek istersen her ikisinde de ödeyeceğin fark çok farklı değil piyasası ölmüyor appleında güzel yanı. Velhasıl herkes eleştirebilir tabi ama lütfen hepimiz bireyiz birbirmizi kırmanın anlamı yok. Biz ne dersek diyelim samsung ve apple dünyanın en çok kullanılan markaları herkes samsung herkes apple kullanamaz değil mi.

yuzugullu

Asistan
Reaksiyon puanı
35
elde iphone goruncemi daha havali yoksa samsung mu demen ve 500 tl lik telefonla 4000 tl lik telefonu kıyaslaman bence bu işten pek anlamadığın anlamına geliyor

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Benim J2 ile Ayfon 6 nın fotograf kalitesi aynı. Ayfon fotograflarının boyutu daha büyük. Küçük ekranda boy farkı görülmediği için bunun bir önemi kalmıyor. J2 daha hafif ve taşıması daha rahat. Tek elle rahatlıkla kullanabiliyorum. Sizi de J2 almaya ikna edeceğim.

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
iPhone'u iPhone yapan şey iOS'tur. İçine Android koy kimse almaz. iPhone'a para veren iOS için para veriyor. Ben açıkçası iOS'u çok beğenmiyorum. Bundan 6-7 yıl önce sorsaydınız iOS daha iyi derdim ama malesef Android çok yol katetti. Masaüstünde nasıl Ubuntu seviyorsam telefonda da Androidi seviyorum çünkü her ikisini de Linux güç veriyor ve açık kaynak.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Ben her zaman fiyata bakarım. İçindeki pek umrumda değil. Çalışsın yeter. J2 de bence süper. Diğer J (üst) modellerinde ısınma olduğunu fark ettim. Benimkinde hiç öyle bir şey olmuyor. İyi ve hesaplı bir telefon arayanlara tavsiye ederim. Yeğenlerimin Ayfonları var, sokakta telefon ellerinde, telefona bakarak dolşıyorlar.

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Iphone 4,4S,5 ve son olarak 7 Plus kullanıyorum bu saatten sonra da ıPhone'den başka bir telefon kullanmayı düşünmüyorum. Telefon istediğimi veriyor bir telefonda işim neyse onu veriyor. Androidde herşey çok dağınık büssürü şey orasından burasından çıkıyor uygulamalardan durduruldu hatası vs. ayrıca şunu farkettim instagram'dan Story attığınız da S8 bile olsa görüntü bozukluluğu ve storylerdeki takılmalar oluyor. Iphone bu konuda daha iyi.

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Iphone 4,4S,5 ve son olarak 7 Plus kullanıyorum bu saatten sonra da ıPhone'den başka bir telefon kullanmayı düşünmüyorum. Telefon istediğimi veriyor bir telefonda işim neyse onu veriyor. Androidde herşey çok dağınık büssürü şey orasından burasından çıkıyor uygulamalardan durduruldu hatası vs. ayrıca şunu farkettim instagram'dan Story attığınız da S8 bile olsa görüntü bozukluluğu ve storylerdeki takılmalar oluyor. Iphone bu konuda daha iyi.

Katılıyorum

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Şimdi apple zamanı değil bunu görmek zor değil apple eskiden teknoloji üretirken diğer firmalar ondan örnek alıp kendisine eklerken şimdi apple örnek alıyor diğer firmaları 1 0 maçta öndeydi ama şimdi 2 1 geride tek farkı hızlı olması oda aşırı bir fark değil bugün android alanlarda sorunsuz kullanabiliyor cihazı hem teknoloji geride hemde bu kadar gereksiz pahalıyken almanın hiçbir mantığı yok bana göre android kullanmak ile pc kullanmak benzerdir aynı pc işi bilen birinde kasmazken başkasında kasar androidte öyledir kullanıma göre değişir.Hele çevremde iphone kullanan insanların tavırları teknolojiden zerre anlamamaları üstüne her reklamda sanki ilk onlar yapmış gibi anlatmaları kullananlarında inanmaları resmen cahillik ve komedi sırf bu yüzden bile nefret etmek yetiyor.

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
İphone almak neden gösteriş sayılıyor anlamıyorum birde bi telefona 6bin tl verenin aklından şüphe ederim diyenler var kardeşim parasını sen mi veriyorsun adam kendine bütçesine güvenmiştir ki almıştır size mi düşüyor bunun hesabını yapmak ?

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
İphone almak neden gösteriş sayılıyor anlamıyorum birde bi telefona 6bin tl verenin aklından şüphe ederim diyenler var kardeşim parasını sen mi veriyorsun adam kendine bütçesine güvenmiştir ki almıştır size mi düşüyor bunun hesabını yapmak ?
Aynen üstelik diğer ülkelerde o kadar değerli değilken bizimkiler fiyatını satın aldıkça kendileri yükseltiyorlar pahalı alırkende övünüyorlar nasıl bir mantık bu
Alın izleyin

Kaynak: https://youtu.be/PV8_Iucry9Q

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
5.000 $ 20.000 tl yapar. Siz Ayfon 20.000 tl olursa ne yaparsınız?

Reaksiyon puanı
16,118
Linea alır kullanır artan parayı benzine gömer...

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Bu muhabbet böyle uzar gider alan menmun almayan menmun....

Kırmızı_iPhone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adamaların zaten asgari maaşı 8000$ iPhone u rahatlıkla alıyorlar ben iphone u ucuz die aldım (iPhone 3G)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Alıntı:
"
Kentucky de resmi asgari ucret saati $5.50. Diger eyaletlerde asgari ucretin farkli oldugunu sanmam. Ama ise baslamak demek ille de asgari ucret demek degil, baslangic ucreti heryerde farkli.
"
Bu 5.5 dolar da Brütt'tür (Vergiler düşmeden hali)

Orijinal:
Amerika' da Asgari Ücret Ne Kadar?

Haftada 40 saat çalışılsa 220 dolar yapar. Ayda 880 dolar eder.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Aklıma gelen çok önemli bir sebebi daha yazayım apple son zamanlarda çok yüzsüz olmaya başladı lansmanlarda öyle anlatıyorlar ki sanki ilk onlar bulmuş yahu kardeşim o teknoloji yıllardır var zaten hem geç getiriyorsun hemde utanmadan sanki ilk sen getirmişsin çok bişey yapmışsın gibi ballandıra ballandıra anlatıyorsun.Efendim çok uğraştık özel malzemeden yapılmış simsiyah iphone yaptık ama kılıfa kullanın aman ne büyük olay bu sadece bir örnek daha niceleri var.Zerre çekici yanı yok onu da geçtim artık nefret ediyorum görünce tiksinti geliyor.

TeknoBoss32

Profesör
Reaksiyon puanı
494
800 tl lik samsung orta segment 2013 cihazını kullanıp 3000 tl lik iphone geçip iphone daha iyi deniliyor.