Nedir bu iPhone Nefreti?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,998
Konuyu açan arkadaş kuyuya taşı atmış kaçmış :D.Ben arkadaşın Türkçesinden demek istediği şeyi çok zor anladım ama burada kimse gelipte 2-3 yıl önceki Android telefon ile IOS kıyaslamasın bir zahmet.İsteyen istediğini alır kullanır tercih meselesidir fakat Apple son zamanlarda Android platformuna kıyasla geride kaldı bana göre.

Reaksiyon puanı
16,118
inceltmese 10000mAh pil bile sığardı ona...

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Parası varsa alır, havasınıda atar. Bu durumda yapabilecek bir şey bulunmuyor :)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Burası hür bir ülke. Herkes istediğinden nefret edebilir. Milletçe ortak nefret edilen ülkelerde kimse seçemez neyden nefred edeceğini.

Son düzenleyen moderatör:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,386
Bir sürü kişi dayanamadı dava açtı bile hatta Fransa'da bile bir kural varmış onların tüketici haklarında alınan ürün ilk aldığı gibi kalmalı hiçbir kayıp yaşatılmamalı diye

Reaksiyon puanı
16,118
biri iphone se 128gb hediye etse kullanmaz mısın?

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Samsung bir çok orta,yüksek seviye cihazlarına verdiği tema ve dpi ölçekleme desteğini Note 4'e vermedi. Kitkat dan sonraki her güncelleme şarj daha hızlı bitmeye başladı. Şu an Note 4 için güncelleme yok ki wpa2 fix güncellemesi gelmemiştir belki de.
Note 4 ve öncesi android lerin her güncellemesi kullanıcı aleyhine olmuştur.
Apple ise en eski cihazlarına bile güncellemeyi vermiştir her ne kadar stabiliteden puanları kaybetse de düzeltmelerle günü kurtarmıştır. Android de force close larından kurtulmuş stabilitesini iphone seviyesine yükseltmiştir.
Bataryası ölmek üzere olan iphoneların performansını kısma bir taktikmidir bilmiyorum ama Apple iphone ları ile anroid tarzı bir yola girmeye başladı. Yeni kobay cihaz İphone X den sonra önceki modelleri ios destek konusunda" tozlu raflara" kaldırırsa hiç şaşırmam.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Ben sevmiyorum niye çünkü bir kalasa çöp ön kameralı bir cihaza o kadar para vermem (X bir kenara)
Sayili cihaz değil ben iki tane saydim daha fazla cihaz sayilabilir ve emin olun bu cihazlar bakin 6dan ''daha sorunsuz" degil çok daha sorunsuz
İphone tasarımı çöpse sony tasarımı çöpün babasıdır bunuda sony önerdiğin için insanlara o yüzden söylüyorum yoksa genel olarak aynı noktadayız senle

M

Murat Burç

SDN Okuru
İphone tasarımı çöpse sony tasarımı çöpün babasıdır bunuda sony önerdiğin için insanlara o yüzden söylüyorum yoksa genel olarak aynı noktadayız senle
Sony'nin en pahalı cihazınin piyasada var olan en yüksek fiyati bile(3800 Tl( ki şişirme bir fiyat)) 7 Plus 32nim fiyatina ulaşamıyor. Hepsi burada falam isim içine katinca 7 Plus 3600-3700 iken XZP 2700 TL ve XZP kamerasi ile ekrani ile 7 Plus, 8 Plus dinlemez ezer geçer.
Apple 2700e 7 Plus satsın bu tasarim meselesini tekrar konuşalim

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Sony'nin en pahalı cihazınin piyasada var olan en yüksek fiyati bile(3800 Tl( ki şişirme bir fiyat)) 7 Plus 32nim fiyatina ulaşamıyor. Hepsi burada falam isim içine katinca 7 Plus 3600-3700 iken XZP 2700 TL ve XZP kamerasi ile ekrani ile 7 Plus, 8 Plus dinlemez ezer geçer.
Apple 2700e 7 Plus satsın bu tasarim meselesini tekrar konuşalim
Ben fiyattan bahsetmiyorum fiyat konusunda diğer tüm cihazlarla durum aynı dediğin gibi ben sadece tasarıma değindim.amerikan malları her zaman en pahalısı olmuştur ben iphoneların hepsinden pahalı olmasına şaşırmıyorum adamların olayı bu

Reaksiyon puanı
16,118
sony tasarımları özgün apple iphone tasarımları da özgün ve özeldir çirkin olan fiyatları ...
bence sony de iphone da güzeller.

nezih yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
fiyatlar gerçekten çok çirkin ama ülkemizde vergiler çok pahalı kimse el atamayacak maalesef bu duruma

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
çerçevesiz olmasına gerek yok bence...
Bence kesinlikle var hocam aynı boyutta iki cihazı eline aldığında görüyosun farkı bi tarafta ekranı komple kullanabilirken diğer tarafta belli bir kısmı kullanamamak çok kötü hissettiriyo özellikle video izlerken falan

Reaksiyon puanı
16,118
tutmayı kolaylaştırmak için altta üstte boşlukları bırakıyor sony yatay tutunca zamanla sony de full ekran yapıcak...

nezih yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bence kesinlikle var hocam aynı boyutta iki cihazı eline aldığında görüyosun farkı bi tarafta ekranı komple kullanabilirken diğer tarafta belli bir kısmı kullanamamak çok kötü hissettiriyo özellikle video izlerken falan
bu zevk meselesi kanaatimce

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Telefonda oyun oynamak hayat amacım olsaydı o zaman belki iphone alanları kıskanırdım alamıyorum diye ama kardeşimde var hiç merak edip elime bile almadım o iğrenç arayüzü görünce zaten direk sıkılıyorum hız hariç hiçbir artısı yok bugün murat 131 in hızı 300ü bulsa gidipte sırf 300 basıyor diye nasıl tercih etmeyip gidip volvo v40 alacaksam iphonu da sırf hızı için para bayılmaya gerek yok.Hayatım oyundan ibaret değil zira.

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
bu zevk meselesi kanaatimce
Tabi ki ama işin matematik boyutu ortada

---- Mesajlar birleştirildi ----

tutmayı kolaylaştırmak için altta üstte boşlukları bırakıyor sony yatay tutunca zamanla sony de full ekran yapıcak...
Bekliyoruz :)

Telefonda oyun oynamak hayat amacım olsaydı o zaman belki iphone alanları kıskanırdım alamıyorum diye ama kardeşimde var hiç merak edip elime bile almadım o iğrenç arayüzü görünce zaten direk sıkılıyorum hız hariç hiçbir artısı yok bugün murat 131 in hızı 300ü bulsa gidipte sırf 300 basıyor diye nasıl tercih etmeyip gidip volvo v40 alacaksam iphonu da sırf hızı için para bayılmaya gerek yok.Hayatım oyundan ibaret değil zira.
Sırf telefon çaldığında o meşhur iphone seslerini zil sesi yapıp etrafa duyurmak için bile alan tiplerde var malesef :)

Son düzenleme:

nezih yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Tabi ki ama işin matematik boyutu ortada

Bekliyoruz :)

Sırf telefon çaldığında o meşhur iphone seslerini zil sesi yapıp etrafa duyurmak için bile alan tiplerde var malesef :)
ama hayat gösterişten ibaret değil ne yazık ki ceblerini ne kadar zorladıklarının farkında değiller :)

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Konuyu açan arkadaş kuyuya taşı atmış kaçmış :D.Ben arkadaşın Türkçesinden demek istediği şeyi çok zor anladım ama burada kimse gelipte 2-3 yıl önceki Android telefon ile IOS kıyaslamasın bir zahmet.İsteyen istediğini alır kullanır tercih meselesidir fakat Apple son zamanlarda Android platformuna kıyasla geride kaldı bana göre.
Telefon ile hava atmaya çalışan acizdir. Hava için telefon alanları anlamak zor.
Çok eski ve çok ucuz bir Eksamsung kullanip fiyati amiral gemisi dolaylarinda gezinen iPhonelar ile trand liteyi hiz olarak karşılaştırmak zaten ayri bir mesele

Son olarak

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Ben bu insanlari anlayamiyorum .Sirf piyasadaki en pahali cihaz iphone diye artik alamadiklarindanmidir nedir çamur atma pesindeler.Ya Artik bana bu tur insanlar tksinc geliyor .su an bu yaziyi samaung trens lite ile yaziyirum ve inanin o kadar yavas ki on dakikadir yaziyorum yani.ulan daha samsungun kendi isletim sistemi yok elinkini kullaniyor gelmis iphona laf atiyorlar.nornalde bu tur insanlar iphona rezilder ama icten ic benim neden iphoneim yok der :) hiz bakimindanda her turlu iphone diylrum.benchmark felan belli zaten.soruylrum elde iphone goruncemi daha havali yoksa samsung mu?.bence her samsungcunun icinde bir iphone meraki vardir.ayrica son olarak iphone patlama haberleri yalandir.e sen bataryaya bataryaya eziyet edersen ..dicem o ki insan ulasamadigi iphone kotu dermis :)) rastgele
insanlar iphone alamadıklarından değil o kadar para vermenin çok gereksiz olacağından almıyorlar ve tavsiye etmiyorlar.Samsungun kendi işletim sistemi var ayrıca şu anda samsungun kendi servisleride oldukça fazla ve kaliteli.Apple en iyi yazılım şirketiyim benim işletim sistemim var diyeceğine ip 7 deki onca hatayı düzeltsin..Elde iphone görüncemiymiş samsung görüncemiymiş bu bile senin telefonu kullanma satın alma amacını gösteriyor.Ayrıca tasarımı ile iphoneu yerin dibine gömecek baba telefonlar var.Kısaca çok ve boş konuşmuşsun.

@lgsever tam senlik konu buyur
Valla abi ya zaten yazılı haftasındayım kafam bi dünya birde bunları görünce ayrı bir dert.

Kesinlikle katılmıyorum herkesin tasarım anlayışı farklıdır ki bence sıkıntı tasarım değil çerçeve sony bugün tasarımını değiştirse sonrada böyle sony mi olur diyeceksiniz

Son düzenleme:

hlp.emre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Benim bu akıllı telefon satın alımlarıyla alakalı görüşüm şu; Muhtemelen eğer Türkiye'de İPhone fiyatları Amerika'daki kadar uygun olsaydı bizde şuan Amerikan halkının çoğunluğu gibi İPhone tercih ediyor olacaktık. Tercih etmememizin tek sebebi bize pahalıya satılıyor olması(diye düşünüyorum ben). Yine android severler olurdu ama onlarda Google ve Samsung dışında bir cihaz tercih ederler miydi bilmiyorum.

Bir de yorum yaparken sanki hiç kimse ios ile android'in ayrı dünyalar olduklarını bilmiyormuş gibi konuşuyorlar. İkisinin de tercih edilebilecek yanları varken tercih edilemeyecek yanları da var. Bu yüzden kimisi ios tercih ediyor, kimisi de android. Herkesin öncelik sırası var. Mesela benim için bir telefon ne kadar donanımlı da olsa (ya da pahalı) onu tasarımını önemseyerek alırım.

Son düzenleme:

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Bu tartışmalar ne zaman son bulacak ki samsung ve apple ortak bi telefon çıkarsada herkes kurtulsa :D:D:D:D

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
sadece hava atmak için mi ıphone tercih ediliyor?
bende zamanında ıphone almak istedim ama fiyatını geçtim bir türlü ısınamadım.gerek arayüz gerekse menüler ,tasarım hiç hoşuma gitmedi.sadece sağlam gibi duruşu var.o da ne kadar doğru bilemem

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Haahha ben bu konumun bu kadar çok entry gelceğini tahmin etmiyordum ama öncelikle şunu söyleyebilirim .bu dediklerim “konuyu yazan arkadaş kaçtı “diyen çok bilmişlere;)konuya bu kadar gec cevap yazmamın sebebi hala yurtdısından gelecek olan iphone ximin gelmemsi sonucu idarelik aldıgım samsung trend lite olması. İphone 4 s olsaydı bile bu kadar gec cevap yazmazdım eminim .o kadar kötü bir telefonki samsung trend lite kasmalar sonucu sinirlerim bozuldu birseyde yazamadım (hani türkçe bilmiyomıda yazamamıs diyen çok bilmişler için )fakat gene söylüyorum ve eminim iphone 4s olsa hatta 4 olsa bile applecımın kendi işletim sistemi olan ios sayesinde kasma yasanmazdı ilk alındıgı gibi olurdu yani .ikinci olarak baktım konuya moderatörlerde gelmiş saygım sonsuz ne derlerse desinler .kerem enginarı izliyorum çokda seviyorum ve teknik bilgimin onun kadar iyi olmadıgı ortadafakat sunu söyleyebilir”im ona ve apple ı kötülemeye calısan akıllılara . Bu arada amacım telefon ile hava atmak değil di ki ( telefon öle sadece almk için alınmamalı incelemelerde bile diyorlar kılıf alma telefonu görsümler diye)sadece konuya diikkat çekmekti .ben genel olarak baktıgımda objektiftliği bürünüp iphoneun samsungdan daha lüks bir telefon oldugu , her telefondan daha fazla konusuldugu(shiftdelete ekibi hatta x için tören yaptılar nerdeyse 19bin tl felan filan önemsiz ama :) ) ve her daim segmentinde 1.oldugunı görebiliyorum .baska bisid emeye gerek yok incelemlerde felan benchmaek antutu.en basitinden bundan 5 sene sonra s7 kullanılamicak ama iphone 7 için aynı seyi demicem :) hadi kolay gelsin mındarcılae :)

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Herşey bir yana insanlar neden Iphone'dan nefret ediyor söyleyeyim.

Iphone sahiplerinin karşısındakine paranız yok Iphone alamıyorsunuz tavırlarından dolayı hem Iphone hem de kullananlarına karşı bu küstah tavırlarından dolayı ağır bir antipati oluşuyor.

İnsanların Iphone kullanmama tercihini fakirlik olarak nitelemek hem görgüsüzlük hem de saygısızlığın dibidir. Kimsenin Iphone kullanıcıları gibi marka takıntısı olmak zorunda değil.
Ki ayrıca değmeyecek bir telefona o kadar para vermeye ben şahsen havalı olmak değil de başka bir şey olmak diyorum o ayrı konu.

Adam araba almış ev almış, 5bin verip note 8almış, Iphone mu alamayacak. Yani hayır kimse sizin elinizde Iphone gördüğünde havalı falan olmuyorsunuz ya da samsung (ki samsung da beğendiğim bir marka değildir.) kullandığında kimsenin karizması falan çizilmiyor.

Bu tür insanlar Iphone kullanınca havalı olduğunu düşündükçe insani değerler olarak daha da küçülüyor daha da gülünç duruma düşüyorlar.

Ve bu görgüsüzlüklerini öyle bariz bir şekilde lanse etmekteler ki... Masaya o ısırık elma yukarı gelecek şekilde telefon koymalar konuşurken elin o kısmının kasten elmayı açık bırakması falan...

Yıl olmuş 2018, bugün lise çocuklarının elinde bile o telefon varken bu insanlar neyin kafasıyla hala Iphone kullanmanın havalı olduğunu düşünmekteler anlamamaktayım.

naruto13

Asistan
Reaksiyon puanı
29
insanlar iphone alamadıklarından değil o kadar para vermenin çok gereksiz olacağından almıyorlar ve tavsiye etmiyorlar.Samsungun kendi işletim sistemi var ayrıca şu anda samsungun kendi servisleride oldukça fazla ve kaliteli.Apple en iyi yazılım şirketiyim benim işletim sistemim var diyeceğine ip 7 deki onca hatayı düzeltsin..Elde iphone görüncemiymiş samsung görüncemiymiş bu bile senin telefonu kullanma satın alma amacını gösteriyor.Ayrıca tasarımı ile iphoneu yerin dibine gömecek baba telefonlar var.Kısaca çok ve boş konuşmuşsun.

Valla abi ya zaten yazılı haftasındayım kafam bi dünya birde bunları görünce ayrı bir dert.

Kesinlikle katılmıyorum herkesin tasarım anlayışı farklıdır ki bence sıkıntı tasarım değil çerçeve sony bugün tasarımını değiştirse sonrada böyle sony mi olur diyeceksiniz
Tm sen samsung alırsın niye bu kadar sinirlendin konuya girmezdin olur biter :))

Harbi insanları aşaıladıkları
Herşey bir yana insanlar neden Iphone'dan nefret ediyor söyleyeyim.

Iphone sahiplerinin karşısındakine paranız yok Iphone alamıyorsunuz tavırlarından dolayı hem Iphone hem de kullananlarına karşı bu küstah tavırlarından dolayı ağır bir antipati oluşuyor.

İnsanların Iphone kullanmama tercihini fakirlik olarak nitelemek hem görgüsüzlük hem de saygısızlığın dibidir. Kimsenin Iphone kullanıcıları gibi marka takıntısı olmak zorunda değil.
Ki ayrıca değmeyecek bir telefona o kadar para vermeye ben şahsen havalı olmak değil de başka bir şey olmak diyorum o ayrı konu.

Adam araba almış ev almış, 5bin verip note 8almış, Iphone mu alamayacak. Yani hayır kimse sizin elinizde Iphone gördüğünde havalı falan olmuyorsunuz ya da samsung (ki samsung da beğendiğim bir marka değildir.) kullandığında kimsenin karizması falan çizilmiyor.

Bu tür insanlar Iphone kullanınca havalı olduğunu düşündükçe insani değerler olarak daha da küçülüyor daha da gülünç duruma düşüyorlar.

Ve bu görgüsüzlüklerini öyle bariz bir şekilde lanse etmekteler ki... Masaya o ısırık elma yukarı gelecek şekilde telefon koymalar konuşurken elin o kısmının kasten elmayı açık bırakması falan...

Yıl olmuş 2018, bugün lise çocuklarının elinde bile o telefon varken bu insanlar neyin kafasıyla hala Iphone kullanmanın havalı olduğunu düşünmekteler anlamamaktayım.
harbi insanları aşaıladıkları için gömüyorsunuz ama asıl siz insanları aşaılamak için güç sarfediyosunjz.ben orda kendi düşüncemi dile getirdim .katılırsın katılmazsın olur biter .bir samsungcu iphone u gömünce sıkıntı olmuyoda biz iki kelam edincemi sıkıntımoluyor sevgili kardeşim?

Son düzenleme:

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Ben de J2 var ve memnunum.