Neden Linux Kullanmıyorsunuz?

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Gnome masaüstü kullanıyorum. Subpixel ayarları varsayılan ayarları. Hiç değiştirmedim.

Hatta birisi için forumda subpixel ayarları tarif etmişti bir arkadaş. Benimkisi ile aynı ayarda idi tarif ettiği.

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Linux kullanmak koşmayı seven bir insana koşmayı yasaklamak gibi ---- benim görüşüm

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Hepsini geçtimde Firefox'ta varsayılan fontu Windows'daki firefox görünümü yapsam ona da razıyım ben. Windows fontları yüklü zaten Ubuntu'da. Windowstaki ayarların aynısını Linuxta da yaptım firefox için. Ama serif 'li görünümden kurtulamadım. Alta resim koyuyorum. Belirttiğim alanlar Windowsda serif 'siz font olarak görünüyor.

ekrangrntsy.png

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
Şimdi canım kardeşim
Bir tane cümle yazıp sonra da benim görüşüm diyip kaçmak olmaz
Burası Linux bölümü:D
Buradan çıkış yok:D
Madem ki yazdın açıkla nedenini, ben buraya insanlar linux iyi veya linux kötü şeklinde söyleyip gitsinler diye açmadım

---------- saat 21:43 eklendi ---------- önceki mesaj saat 21:36 eklenmişti ----------

N3CAT1 Ben opensuse'nin varsayılan fontlarını kullanıyorum, hiç windows fontu da yüklemedim ve bende orası serif değil
Benim firefox font ayarım
sans şerif 15
serif
sans serif
monoscape 15

ekrangrnts7.png

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
dos 5.0dan beridir microsoft ürünü kullandığım için linuxta ki en küçük problemde hemen windowsa kaçtığımı kabul etmek zorundayım ancak kesinlikle pardus kullanmak isterim. çok hoşuma gitti. özellikle kde4 gerçekten win7ye yakın bir görsellik sunuyor. tek engel age of empires ve diablo 2 dir :) bunları çalıştırabilsem gerisi önemli değil zaten.

Ben Age of Empires'ı Ubuntu altında oynuyorum. :)

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144

N3CAT1 Ben opensuse'nin varsayılan fontlarını kullanıyorum, hiç windows fontu da yüklemedim ve bende orası serif değil
Benim firefox font ayarım
sans şerif 15
serif
sans serif
monoscape 15

Aynı seninki gibi yaptım ayarları ama değişmedi. Sanırım varsayılan ayarı da bu şekilde geliyordu firefoxun. Şu serif'li fontu sevsem hiç dert etmicem ama hiç sevmiyorum serif'li fontu.

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
her dagitimda ayni olmayabilir

ozellikle arch ta bu sorunu bende cok yasadim

ama care bulamadim

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
O zaman normal sistemin font ayarlarından bir bak, kesin oradandır.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Sonuna kadar linuxa destek veriyorum senin sorduğun soruya bak :D
Windows: Az birşey zamanınızı ayırın.
Mac os: Biliyorum gösterişsiz gibi, Fakat kde kurmayı denediniz mi? :)

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
neden kullanasın?!
sizce sizi neden bu iş yerine almalıyız?! :D

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
mrb arkadaşlar linux a çok meraklı biri olarak yazıyorum linux kullanmıyorum masaüstü pc de ati ekran kartı var ve sürekli sorunlar çıkarıyor driver bulamıyorum "Jeaquares" arkadaşımında çok yardımı oldu ancan bir türlü stabil bir şekilde kullanamadım şimdi sırf linux kavrayabilmek için lenovo y500 model bir notebook aldım eğer donanımı izin verirse linux un bir sürümünü kullanmayı düşünüyorum eğer bu notebook donanımını destekleyip desteklemeyeceği hakkında bana bilgi verirseniz sevinirim.Eğer linux un ati driver desteği oluştuysa masaüstüne tekrar linux kurmak istiyorum.bu konularda yardımlarınızı bekliyorum.

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
mrb arkadaşlar linux a çok meraklı biri olarak yazıyorum linux kullanmıyorum masaüstü pc de ati ekran kartı var ve sürekli sorunlar çıkarıyor driver bulamıyorum "Jeaquares" arkadaşımında çok yardımı oldu ancan bir türlü stabil bir şekilde kullanamadım şimdi sırf linux kavrayabilmek için lenovo y500 model bir notebook aldım eğer donanımı izin verirse linux un bir sürümünü kullanmayı düşünüyorum eğer bu notebook donanımını destekleyip desteklemeyeceği hakkında bana bilgi verirseniz sevinirim.Eğer linux un ati driver desteği oluştuysa masaüstüne tekrar linux kurmak istiyorum.bu konularda yardımlarınızı bekliyorum.

Ekran kartı marka ve modeliniz nedir masaüstünde?

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ati x1550 ama o zamanlar yine senden yardım istemiştim msn üzerinden bulamamıştık.. :(

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Senin kartın çok sorunlu Linux dağıtımları altında ya. Ama istersen 10.04'ü bi' indir, çalışan CD olarak dene. Belki yeni çekirdek sürümü ile düzelmiştir sorunun.

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
çalışan cd olarak ne kadar anlayabilirim ki sorunun düzeldiğini peki bişey sorayım sana nvidia geforce 8600 gs modeli ekran kartında bu tür sorunlar oluyor mu?

realmanager

Profesör
Reaksiyon puanı
99
çalışan cd olarak anlamak zor en azından yeni kullanıcılar açısından
geforce 8600 gs sorunsuz
ati x1550 yeni kernelde var diye biliyorum, yanlış biliyor da olabilirim

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
NVIDIA'larda %98 sürücü desteği olur ama sürücüyü yüklemek problemli biraz.

Çalışan CD olarak da şöyle anlarsın: CD'yi taktığında kurmadan deneme seçeneğini seçersen efektleri çalıştırmayı deneyebilirsin.

eoktay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
peki arkadaşlar lenovo y 550 serilerinde durum nedir biliyormusunuz bide olurda laptop a kurarsam şöyle bir problemim olabilir bildiğiniz gibi lenovo lar lisans cd si yollamıyor hdd nin bir köşesinde recovery var ve açılışta o recovery i alabiliyoruz.ben o recovery kısmını kaybetmek istemiyorum her ne kadar işe yaramaz vista home premium olsada sonuçta parası ödenmiş bir işletim sistemi :)

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
peki arkadaşlar lenovo y 550 serilerinde durum nedir biliyormusunuz bide olurda laptop a kurarsam şöyle bir problemim olabilir bildiğiniz gibi lenovo lar lisans cd si yollamıyor hdd nin bir köşesinde recovery var ve açılışta o recovery i alabiliyoruz.ben o recovery kısmını kaybetmek istemiyorum her ne kadar işe yaramaz vista home premium olsada sonuçta parası ödenmiş bir işletim sistemi :)

Benim de öyle dizüstü bilgisayarım.

Onu kaybetmiyorsun. O ne oluyor, biliyor musun? Sabit diskinde kurulum sırasında Windows bölümü olarak görünüyor. Orayı ellemezsen problem yok. Daha sonra GRUB'a Windows girdisi olarak ekleniyor. GRUB'da onu seçtiğinde kurtarma kısmına ulaşabiliyorsun.

Yani sen normal şekilde o alan dışındaki kısma Ubuntu'yu kur. İstediğin zaman geri dönebiliyorsun.