Neden iPhone tercih ediliyor?

Bu konuyu okuyanlar

Kutto

Asistan
Reaksiyon puanı
121
İşletim sistemi ve akıcılığını seviyorum.Xiaomi kullanıcısıyım,ha param olsa iPhone kullanır mıyım ? Sonuna kadar.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
İphone telefonların ve kullanıcıların sevilmemesinin tek nedeni çok pahalı olması. Hani zengin adam kullansın neyse ama kendine anca yeten insan iphone telefonu ne yapmak için alıyor? Android neyine yetmedi de iphone alıyorsun? Ben bunu anlamıyorum. İphon telefonları bu kadar iyi yapan özelliklerin %80 ini kullanmıyorsun zaten. Android telefonlar fiyatına göre değerlendirirsek iphone telefonları çoğu alanda tokatlıyorken gelip 2000TL fazla vermek akılı bir insanın yapacağı iş değil. Uzun süre dayanıyor diyenleri de anlamıyorum. Benim samsung wonder telefonum 7 yıl aktif kullanıma rağmen iş görüyordu. Düşürüp kırmış olmasam daha da gideceği vardı. Hele yeni android telefonlar iyice gelişti artık. Kimsenin telefon 2-3 yılda öldü dediğini duymadım son zamanlarda.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İphone X sanki 10 senelik bir telefon mu aşağı yukarı 2 3 senelik telefon nasıl kalmıycak?
Satışta değil cihaz? Satışta olmayan 3 yıllık bir telefon niye burda tartışma konusus oluyor?
iPhone 11 Pro ve Mi10 var piyasada. Arada da o fiyatlara çıkan birinin ne kadar dert edeceği şüpheli bir fark var.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Kısa cevabı:
Telefonun arkasında elma olduğu için.

Uzun cevabı:
Nedeni kolayca taşınabilen, geniş kapsama alanlı, kablosuz telekomünikasyon sistemini kullanan bir iletişim ve multimedya aygıtı olan,aynı zamanda sesli mesaj,sesli ve yazılı görüşme. görüntülü görüşme, görüntülü mesaj, müzikçalar, video oyunları, internet,veri transferi ve ofis uygulamaları gibi tüm diğer bilgisayar işlevlerini kullanıcısına ulaştırabilen,Paypal gibi çevrimiçi hesapları kullanarak internet bankacılığı hizmetinden yararlanabilen, sms aracılığıyla, satın alınan mal ve hizmetlerin ücretlerinin ödenmesi amacıyla kullanılabilen,Türkiye'de ilk görüşmesi 23 Şubat 1994 günü gerçekleştirilen cihazın,kullanıcıya görüntü veren parçanın bulunduğu tarafı değil de onun diğer tarafında eski Türkçede al(kırmızı) olduğu için “alma” olarak bilinen,ilk olarak Kuzey Anadolu'da, Güney Kafkaslar, Rusya'nın güneybatısında kalan bölgeler ve Orta Asya (Kazakistan'ın doğusu) dolaylarında ortaya çıktığı sanılan,Isaac Newton’a yerçekiminin var olduğu fikrini veren bu meyvenin bulunmasıdır.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
İphone 11 pro ile Mi10 kıyaslandığında da yine Mi daha iyi
Mi 8gb ram iphone 4 gb
Video Kamera Çözünürlüğü Mi:108mp iphone:12mp
Mi : 4320p (Ultra HD) 8K İphone:2160p
Mi batarya: 4780 mAh İphone 11 pro : 3969 mAh
Aradaki fiyat farkı 6bin TL Mi 8k iphone 11 pro 14k
RAM önemsiz.
8K videoyu adam gibi EİS çalışarak. Yüksek bitrate ile çekebiliyor mu?
iPhone 11 Pro ile arada 3000 TL fark var. Batarya da biraz geri iPhone 11 Pro
Ben o parayı uygulama optimizasyonu için veririm.
Kaldı ki iPhone 12 Pro serisi çıkacak

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Mi 8gb ram iphone 4 gb
İphone ios dan dolayı ram e ihtiyaç duymuyor.Kameranın kalitesini mp değil,sensör büyüklüğü ve kalitesi,lens kalitesi ve yazılım belirler.Mp eğer 50 yada 100 metre uzağı çekeceksen önemli ama yakın çekimde mp in bir önemi yok.8k video olayı henüz oturmadı.Keşke firmalar 8k yerine 4K 60 fps de yazılımla bütün lensleri kullanma imkanı sunsalardı.Kağıt üzerindeki verilere bakıp düz mantık kurmamanı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Fiyat farkını görmezden gelerek nasıl karşılaştırma yapıyorsunuz anlamıyorum. 3000TL fark sanki çok az. Aynı fiyata sahip ürünler ile iphone karşılaştırın da o zaman göreyim performansı.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Şimdi aklıma geldi de telefon ekranları da aynı boyutta değil. Mi 10 6.67" iken iphone 11 pro 5.8". Bu pilin dayanma süresini oldukça etkiler. Böyle önemli detayları atlayıp sonuca bakmak da ne bilm.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
En verimsiz telefon 4800 mAh olsa ne olur?
4800 mAh bataryası olup en verimsiz telefondan tabii ki daha iyi olur. Android cihazlar artık o kadar da verimsiz değil
Mi10 çok verimsiz bir telefon diyemem. Testte sadece oyun oynasa batarya ömründe iphoneu geçecektir diye düşünüyorum.

Android cihazlara verimsiz demedim. Resimden öyle bir sonuç çıkardıysan çok yanlış düşünüyorsun. Ben,sadece kağıt üstündeki bilgileri ele alanlara küçük bir gönderme yaptım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi aklıma geldi de telefon ekranları da aynı boyutta değil. Mi 10 6.67" iken iphone 11 pro 5.8". Bu pilin dayanma süresini oldukça etkiler. Böyle önemli detayları atlayıp sonuca bakmak da ne bilm.
Testteki telefon 6,5 inçlik pro max değil mi?

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Mi10 çok verimsiz bir telefon diyemem. Testte sadece oyun oynasa batarya ömründe iphoneu geçecektir diye düşünüyorum.

Android cihazlara verimsiz demedim. Resimden öyle bir sonuç çıkardıysan çok yanlış düşünüyorsun. Ben,sadece kağıt üstündeki bilgileri ele alanlara küçük bir gönderme yaptım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Testteki telefon 6,5 inçlik pro max değil mi?
Yazıda iphone 11 pro yazıyordu ondan öyle dedim. Meğer video 11 pro max imiş. Ama bu daha kötü. Fiyat farkı daha da artıyor. Bu fiyat farkıyla diğer telefonlardan iyi olması şaşırtıcı değil olması gereken bir durum oluyor.

Reaksiyon puanı
8,024
Malzeme kalitesi , kamerası , yazılımı ve tabii ki uzun ömürlü performans , satış sonrası desteği , garantisi vs vs.

Bence 6000-7000TL bandına bütçe geliyorsa iPhone'den başka cihaz almam şahsen.

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,369
Hepsi ayfonum var diye hava atmak için alan Apple fanboyları.

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,733
iOS ekosistemi üzerinde olması başlıca sebebidir, ayrıca marka takıntısı durumu da buna sebep olarak görülebilir.

Reaksiyon puanı
6,381

Hayır tabii ki, android cihazlar verimsiz dediniz demedim. IOS cihazlar da daha verimli, doğru ama internette ki bir çok testte doğru değil (sadece batarya testleri). Ekran ayarları bir çoğunda belirtilmiyor. Hangisinin ne kadar sürede şarj olduğu belirtilmiyor. Sadece verdiği süreye bakılıyor. Iphone 11 de çok sevildi kutusundan çıkan adaptörle 3 saatte şarj olduğunu söylemediler.

ARCANDY

Profesör
Reaksiyon puanı
2,748
Çoğu kişinin kullanış amacı gösteriş, bazıları teknikden dolayı alıyor.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Hayır tabii ki, android cihazlar verimsiz dediniz demedim. IOS cihazlar da daha verimli, doğru ama internette ki bir çok testte doğru değil. Ekran ayarları bir çoğunda belirtilmiyor. Hangisinin ne kadar sürede şarj olduğu belirtilmiyor. Sadece verdiği süreye bakılıyor. Iphone 11 de çok sevildi kutusundan çıkan adaptörle 3 saatte şarj olduğunu söylemediler.
Batarya ömrü testleri ve şarj olma testleri genelde ayrı oluyor. Düz 11’in bataryası müthiş diyemem. Pro serisi genelde daha iyi batarya ömrüne sahip.

Şahsen batarya dolma süresi pro serisi için bile yetersiz. 18w bu zamanlarda çok hızlı değil. Düz 11’in adaptöründen bahsetmeyeceğim bile...

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Gerçek anlamda kaliteli, çok büyük ve aşırı uyumlu çalışan ekosistem ve kendinden emin. Yani bütün diğer markalar yeni çıkan özelliği sadece yapmış olmak içim yapıyor ama Apple geç gelse de herhangi bir şeyde onu yaparsa tam yapıyor. Ayrıca Apple inovatif yani çift kamera sistemimi ve çentiği ilk çıkaranlardan. Yani ileri görüşlü bu işin nereye gideceğini tahmin edebiliyorlar. Daha çok fazla sebep var benim Apple’ı beğendiğim. Zaten Apple dünyanın en büyük şirketi her taraftan.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Merhabalar bildiğiniz üzere Türkiye'de ve dünyada İPhone cep telefonları fazlasıyla popüler. Kullanıcılar cep telefonu almadan önce 'ya parayı basıp iPhone mu alsam?' sorusunu kendisine sorabiliyor. Bu olay neden gerçekleşiyor? iPhone neden bu kadar popüler? Görüşlerinizi bekliyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 111252
1. İşlemci performansı
2. Video performansı
3. 5 yıl güncelleme desteği
4. iOS
5. İkinci el piyasası
6. Sosyal medyada fotoğraf veya video kalitesinden kalite azalması nerdeyse yok
7. Malzeme kalitesi

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
İphone alan kitle türleri:

1. Asla tam potansiyelini kullanamayacağı halde sadece hava atacağını "sanarak" İphone alan kitle.

2. Kamera ve özellikle video performansına ihtiyacı olan kişi.( Özellikle fenomenler)

3. Akıcı ve temiz arayüz, üstüne de uzun süre güncelleme alacak kaliteli bir cihaz isteyenler.

4. Bütün cihazları Apple ürünü olduğu için ekosistem dışına çıkmak istemeyenler.
Ben 3.sıradakiyim

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Mi 8gb ram iphone 4 gb
8k video gereksiz. iPhone 11 Pro nun 4k60fps de video kalitesi çok daha iyi. 4k60fps de OİS+EİS HDR ı çalıştırıyor iPhone 11 Pro. İşlemci 11 Pro da daha iyi. iOS fazla rama ihtiyaç duymuyor.Mi 10 Kağıt üstünde üstün gözükebilir ama gerçek kullanımda iPhone 11 Pro çok daha iyi bir cihaz.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Piyasa değeri yine biz tarafından yukarıda tutuluyor. Şahsen alabilirsem, satışında daha az zarar yapacağım için olacak baş sebep.
Sonrası tasarımı ve işletim sistemi.

Satış politikalarını yerinde bulmuyor olsam da bu politikalar sayesinde de fiyatlar düşmüyor. Satış sonrası servisleri de akabinde.