Neden Iphone kullanmamalıyız

Bu konuyu okuyanlar

ATO-01

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
43
Evet, bu yazıda size bunun nedenlerini en açık şekilde anlatacağım.

1-Gereksiz pahalı

insanlar sırf lüks olsun diye alıyor, o paraya o telefonlar değmez

2-Batarya

Şarjı çok hızlı biter, ben kendimden biliyorum kendi kendine uçak modundayken şarjı bitiyor

3-Tamir fiyatları

Eğer Iphone telefonunuz bozulursa, geçmiş olsun, tamir fiyatları gerçekten pahalı Android telefonlara göre

Mesela bakın az önce baktım, Iphone 11 iç ekran tamiri 1300 TL, onun yerine 2.el samsung telefon almak daha doğru olur

Almayın, aldırtmayın! Sırf kamerası iyi diye o kadar pahalı olması çok gereksiz, ayrıca eğer ''hiç ıphone telefonu yok diye kıskanıyor'' diyen olursa, hayatımda 3 defa Iphone telefon kullandım, haberiniz olsun :)

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,046
Birde neden geçiş yapmalıyız konusuna bakalım.

Haydi bakalim!
Merhbalar,

İnsanlar kendi beklentilerini karşılayacak tercihler yapmalı, Şahsen Samsung da kullandım.
Beklentilerimi fazlasıyla karşılayacak cihazı tercih ettim İphone 14 Pro Max 1 TB modelini kullanıyorum.
İyi ki geçmişim diyorum.

İyi Forumlar...

Son düzenleme:

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
İPhone pahalı değil bizim paramız değersiz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben 4 sene Xiaomi Mİ9T kullandım beni idare etti ama İPhone benim beklentilerimi daha çok karşılıyor bu yüzden İPhone tercih ediyorum.

İnsanlar kendi beklentilerini karşılayacak tercihler yapmalı, Şahsen Samsung da kullandım.
Beklentilerimi fazlasıyla karşılayacak cihazı tercih ettim İphone 14 Pro Max 1 TB modelini kullanıyorum.
İyi ki geçmişim diyorum.
14 Pro benim beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor iyi ki geçmişim diyorum. İhtiyacım vardı zaten hocam
Telefonu değiştirme vaktim geldi geçiyordu bile

Son düzenleme:

xYavuz

Ölüm 15 adımlık uzakTa
Reaksiyon puanı
1,247

1-Gereksiz pahalı

2-Batarya

Şarjı çok hızlı biter, ben kendimden biliyorum kendi kendine uçak modundayken şarjı bitiyor

3-Tamir fiyatları

Eğer Iphone telefonunuz bozulursa, geçmiş olsun, tamir fiyatları gerçekten pahalı Android telefonlara göre

Mesela bakın az önce baktım, Iphone 11 iç ekran tamiri 1300 TL, onun yerine 2.el samsung telefon almak daha doğru olur

Almayın, aldırtmayın! Sırf kamerası iyi diye o kadar pahalı olması çok gereksiz, ayrıca eğer ''hiç ıphone telefonu yok diye kıskanıyor'' diyen olursa, hayatımda 3 defa Iphone telefon kullandım, haberiniz olsun :)
kardeşim hayatında kaç tane iphone kullandın önce bi onu söylesen olur mu?! veya kaç defa eline aldığını

paroxismus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81

1-Gereksiz pahalı

2-Batarya

3-Tamir fiyatları

Hiç düşünmediğimiz noktalara değinmişsin, bu ciddi argüman beni kendime getirdi. İlk iş iPhone ile video izleyen hanımı tokatladım ve elinden aldım. Bir Apple fanboy olarak başta lanet olası iPhonelar olmak üzere tüm Apple ürünlerini satıp ikinci el Samsung alacağım. Yaşasın ikinci el Samsunglar.

xYavuz

Ölüm 15 adımlık uzakTa
Reaksiyon puanı
1,247

1-Gereksiz pahalı

2-Batarya

3-Tamir fiyatları

1- iphone biraz pahalı olabilir ama çok fazla pahalı değil günümüzde uçuk fiyatlarda olması vergilerin yüksek olması ve dövüz kuruyla alakalı yd iphone 1 fiyatları 22 233 bandında o kaliteye değer

2- iphone 7,8 lerle Xiaomi 12t pro, samsung s23 vb kıyaslıyorsun iphone 13 ten sonra batarya devrimi gibi birşey oldu

3- ekran tamir fiyatı 1300 tl falan değil sadece dış dokunmatik camı 2000 tl orjinal olan parçası bu da kalitesinden dolayıdır

Hiç düşünmediğimiz noktalara değinmişsin, bu ciddi argüman beni kendime getirdi. İlk iş iPhone ile video izleyen hanımı tokatladım ve elinden aldım. Bir Apple fanboy olarak başta lanet olası iPhonelar olmak üzere tüm Apple ürünlerini satıp ikinci el Samsung alacağım. Yaşasın ikinci el Samsunglar.
ustam ciddi değilsin demi seni biliyorum çünkü

paroxismus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
1- iphone biraz pahalı olabilir ama çok fazla pahalı değil günümüzde uçuk fiyatlarda olması vergilerin yüksek olması ve dövüz kuruyla alakalı yd iphone 1 fiyatları 22 233 bandında o kaliteye değer

2- iphone 7,8 lerle Xiaomi 12t pro, samsung s23 vb kıyaslıyorsun iphone 13 ten sonra batarya devrimi gibi birşey oldu

3- ekran tamir fiyatı 1300 tl falan değil sadece dış dokunmatik camı 2000 tl orjinal olan parçası bu da kalitesinden dolayıdır

Konuya uygun trollükte cevap verdim :tearsofjoy:

xYavuz

Ölüm 15 adımlık uzakTa
Reaksiyon puanı
1,247

1- Tek kelime ile harika bir ekosistem,
2- Sade ve şık tasarım,
3- Uzun kullanım ömrü,
4- Kusursuz bir serilik, ekran kalitesi

1- Tek kelime ile harika bir ekosistem,
2- Sade ve şık tasarım,
3- Uzun kullanım ömrü,
4- Kusursuz bir serilik, ekran kalitesi
daha sayalım mı?

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Ben Samsung’dan iPhone’ye geçtim

Mesela eskiden iPhone 7 Plus kullandım ve iyi değildi Samsung S10 plus almıştım…
Sebeplerim vardı…

Ancak şimdi iPhone 14’üm var ve mükemmel BŞR telefon olmuş bir defa kalite para veriyorum kalite alıyorum

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Bende İphone geçtim, Android amiral gemi fiyatları aşırı pahalı artık, bu kadar para verdikten sonra Apple cihaz almak daha mantıklı. Üstelik 2.el hem fiyat ve satış kolaylığı daha yüksek. Servis desteği de iyi, şarj da iyi gidiyor. Bence bu kadar gömmene gerek yoktu :)

®Shift®

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,814

1-Gereksiz pahalı

2-Batarya

3-Tamir fiyatları

Sene 2018den bahsediyorsun harhalde :rolleyes:

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
754
Hayatımda 3 defa ıphone kullandım (Iphone 6s plus, Iphone 11, Iphone 5) ve aktif olarak Iphone kullanıyorum, anladığım kadarıyla bu konu çok zoruna gitmiş o yüzden sorun değil ;)

Senin kullandığın model sayısından kat kat fazla model geçti elimden. Anlayabiliyorum anlatmana gerek yok ;)

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,765

1-Gereksiz pahalı

2-Batarya

3-Tamir fiyatları

Bu yorum biraz kişisele benziyor. Apple ürünü kullanıyorum ben de (iPhone dışında), ben memnunum açıkçası. Bir de Mac'i olan kimseler Apple ekosistemi olduğu için de iPhone alıyor olabilirler.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
754
İşte paranla övünecek seviyedesin, anlayabiliyorum anlatmana gerek yok ?

Burada parayla ilgili hiç bir şey geçmedi ama, sık telefon değiştirmeyi para statüsü olarak görüyorsan seni para konusunda çok ezmişler. Biz uğraşmasak bari ;)

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,117
İPhone pahalı değil bizim paramız değersiz

Ben 4 sene Xiaomi Mİ9T kullandım beni idare etti ama İPhone benim beklentilerimi daha çok karşılıyor bu yüzden İPhone tercih ediyorum.

14 Pro benim beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor iyi ki geçmişim diyorum. İhtiyacım vardı zaten hocam
Telefonu değiştirme vaktim geldi geçiyordu bile
Hocam sen gidip iphonenin en üst telefonlarından birini alıp ios iyi android kötü diyemezsin ki çünkü xiaomi redmi note 9 gibi alt segmentten amiral gemisine geçtin. Sen birde S23 Ultra kullan :D

Paranın olmadığını anladık sorun değil ?
Parasızlık bilgisizlik mi demek oluyor ? Kişi bir eleştiride bulunmuş ve parasızsın anladık demişsin. Ülkemizde apple özel fiyatlandırma yapmıyor. Ancak biz çok daha iyi bir samsung almak yerine apple alıyoruz :D Türkiyede bu tamamen saçmalık çünkü sen orada aynı fiyatta olan telefonu yarı fiyatına alabilecekken gidiyorsun iki katı para veriyorsun. Amerikada iphone mi yoksa samsung mu tartışması olur çünkü fiyatları yakın. Ancak ülkemizde devasalar farklar mevcut. Onun dışında apple ios sayesinde birçok özellikten kısıyor ve daha az maliyetle daha pahalıya satıyor bu su götürmez bir gerçek. Apple cihazlar birçok avantaj sunuyor ancak bu avantajlar sıradan halkın kullanabileceği avantajlar değil içerik üreticilerinin iş yapanların kullanacağı avantajlar. Ülkemizde insanlar teknolojisi için mi alıyor sanıyorsun tamamen gösteriş olsun bak benim iphonem var diyebilmek için alıyor. Hakkıyla kullanan kişi sayısı çok çok az.

Son düzenleme:

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685
Hocam sen gidip iphonenin en üst telefonlarından birini alıp ios iyi android kötü diyemezsin ki çünkü xiaomi redmi note 9 gibi alt segmentten amiral gemisine geçtin. Sen birde S23 Ultra kullan :D

Parasızlık bilgisizlik mi demek oluyor ? Kişi bir eleştiride bulunmuş ve parasızsın anladık demişsin. Ülkemizde apple özel fiyatlandırma yapmıyor. Ancak biz çok daha iyi bir samsung almak yerine apple alıyoruz :D Türkiyede bu tamamen saçmalık çünkü sen orada aynı fiyatta olan telefonu yarı fiyatına alabilecekken gidiyorsun iki katı para veriyorsun. Amerikada iphone mi yoksa samsung mu tartışması olur çünkü fiyatları yakın. Ancak ülkemizde devasalar farklar mevcut. Onun dışında apple ios sayesinde birçok özellikten kısıyor ve daha az maliyetle daha pahalıya satıyor bu su götürmez bir gerçek. Apple cihazlar birçok avantaj sunuyor ancak bu avantajlar sıradan halkın kullanabileceği avantajlar değil içerik üreticilerinin iş yapanların kullanacağı avantajlar. Ülkemizde insanlar teknolojisi için mi alıyor sanıyorsun tamamen gösteriş olsun bak benim iphonem var diyebilmek için alıyor. Hakkıyla kullanan kişi sayısı çok çok az.
S22’den İphone14’e geçtim iyi ki geçmişim

kerem183719

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

1-Gereksiz pahalı

2-Batarya

3-Tamir fiyatları

Orjinal ekran takmak zorunda degilsin yan sanayi fiyatlari 300 tlden başliyor ayrica 2.el alacagin 1300 tllik samsung telefonun ekrani kirilirsa 2000 tl odemek zorundasin bunu bil, bataryasi asla hizli bitmiyor tamamen gunu cikaracak seviyede tasarliyor apple, pahali da degil cikis fiyatlari hep 700 dolar civari adamlar her yil ayni fiyattan urun cikariyorlar

Orjinal ekran takmak zorunda degilsin yan sanayi fiyatlari 300 tlden başliyor ayrica 2.el alacagin 1300 tllik samsung telefonun ekrani kirilirsa 2000 tl odemek zorundasin bunu bil, bataryasi asla hizli bitmiyor tamamen gunu cikaracak seviyede tasarliyor apple, pahali da degil cikis fiyatlari hep 700 dolar civari adamlar her yil ayni fiyattan urun cikariyorlar
Bu arada gunluk olarak normal kullanan biri icin iphone 14 ile iphone 7 ayni cihaz ikisi de ayni surumu kullaniyor , apple her telefonunu ozel urettigi icin hepsinin kamerasi iyi bataryasi iyi akiciligi zaten super yani 7 kullanan bir insan 14e gecemedigi icin uzulmuyor cunku hicbir ozellikten mahrum degil

Reaksiyon puanı
7,985

1-Gereksiz pahalı

2-Batarya

3-Tamir fiyatları

1- Gereksiz pahalı değil. Her sene çıkarttığı telefonlar döneminin en güçlü donanımıyla çıkış yapıyor. Ek olarak yazılımın stabilitesi ve Apple ekosistemi avantajları da var.

2- Telefon 2 gün uçak modundaydı hiç ellemedim elime aldığımda %2 şarjı gitmişti. Kendinden bilme sebebin sahte batarya kullanmak olabilir.

3- Tamir fiyatı tüm cihazların onarımı pahalı. Sen Samsung S20'nin iç ekranının 500TL falan olduğunu mu sanıyorsun?

Kullandığın 3 iphonenin de dönemin cihazı olmadığı eski cihazlar olduğu apaçık ortada. Güncel iPhone kullanan hiç kimse bu yorumları yapmaz. Evet eleştirir ama bunları yazmaz. Ya da kısa süre denemek için kullandın çamur atmaya yer arıyorsun. Komedi yemin ediyorum.

kerem183719

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
1- Gereksiz pahalı değil. Her sene çıkarttığı telefonlar döneminin en güçlü donanımıyla çıkış yapıyor. Ek olarak yazılımın stabilitesi ve Apple ekosistemi avantajları da var.

2- Telefon 2 gün uçak modundaydı hiç ellemedim elime aldığımda %2 şarjı gitmişti. Kendinden bilme sebebin sahte batarya kullanmak olabilir.

3- Tamir fiyatı tüm cihazların onarımı pahalı. Sen Samsung S20'nin iç ekranının 500TL falan olduğunu mu sanıyorsun?

Kullandığın 3 iphonenin de dönemin cihazı olmadığı eski cihazlar olduğu apaçık ortada. Güncel iPhone kullanan hiç kimse bu yorumları yapmaz. Evet eleştirir ama bunları yazmaz. Ya da kısa süre denemek için kullandın çamur atmaya yer arıyorsun. Komedi yemin ediyorum.
Hocam donemin cihazi olmasa nolur 6s kullandim gayet iyiydi hala şimdi de 2025 ekadar kullanmak icin se 2016 aldim kendime ondan da gayet memnun kalacagimi dusunuyorum

Reaksiyon puanı
7,985
Hocam donemin cihazi olmasa nolur 6s kullandim gayet iyiydi hala şimdi de 2025 ekadar kullanmak icin se 2016 aldim kendime ondan da gayet memnun kalacagimi dusunuyorum
Batarya anlamında eski cihazlar kötü iPhone'da. SE 2016 performans olarak sizi üzmez ama pil olarak kaliteli bir pil takmanız gerekebilir.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
982
Neden iPhone almalısın?
  • Satın alım sonrası sağlanılan destek: Garanti kapsamında yapılan işlemlerde güler yüzlü çalışanlar ile tamamiyle çözüm odaklı süreç ilerletir ve bir çok şekilde gün içerisinde sorununu bedelsiz(kullanıcı hatası olmadığı sürece) çözerler. Tamir fiyatları ise Apple üst kesime cihaz ürettiği için fiyatları yüksek gelebilir. Aynı fiyatlandırma Android üreticilerin üst modellerindede benzerlik göstermektedir.
  • En İyi Donanım: Apple, yeni çıkan cihazlarına her zaman piyasadaki üst kriterleri belirleyen parçaları koyar. Koyulan parçalar iOS tarafından yazılım desteği bitmesine rağmen günümüzdeki orta-üst kesime hitap eden android cihazlara bedeldir. (bknz: iPhone 8 & 8 Plus)
  • iOS: Yazılım, telefonun konulan donanımın tam potansiyelini belirleyecek en önemli unsurdur. Sadece CPU veya GPU gibi bileşenlerin yanı sıra kamera, SoC, 3. parti uygulamalar(App Store üzerinden indirebilinen) ve benzer etki alanlarıyla verimli bir şekilde çalışarak tartışmasız en iyi akıllı telefon yazılımı olmuştur.
  • Pil: Tartışmasız bir şekilde Apple, XS serisi ile batarya sorununu ortadan kaldırmıştır. iPhone 3GS'den itibaren tüm cihazları gerek çıktığı dönem gerek çıktıktan sonra uzun süre kullanma deneyimi bulmuş biri olarak bunu net bir şekilde söyleyebiliyorum. Günümüz cihazları arasında iPhone 12 ve 13 mini modelleri ve iPhone 14 Pro'nun 120hz ve AOD ekranı yüzünden tam gün pil süresi alamayan kullanıcılar vardır. Bu durum telefonun vaadi ile parası arasında ilişkilendirilmiş olup bilinçi alıcının tercihi ile belirlenmiş bir durum olduğu için olumsuz bir durum oluşturmamaktadır.
  • Ekosistem: Yıllardır Mac, Watch ve AirPods gibi cihazlarla kullanım deneyimimi en üst seviyeye taşıyor. Bu durum tamamiyle kullanıma bağlı olarak çok daha detaylandırılacağı için ek bir yorum yapmama gerek yok.
Bunlar gibi sayamıyacağım bir çok etken var. Peki Androidlerin hiç mi artısı yok? Evet, var. Android cihazlar kullanıcıya daha fazla kişiselleştirme ve her bütçeye uygun cihazlar ürettiği için bir çok kullanıcı içinde önemli bir opsiyon oluyor. Aynı zamanda üreticiler firmalar piyasada olmayan yeni yenilikler veya büyük vaadleri olan oem donanımları telefonuna entegre ederek belli alanlarda gövde gösterisi yapıyor. Bu durum hitap eden kitlesinide memnun ediyor.

Özet geçmek gerekirse imkan doğrultusunda hem Android hem iOS tarafını deneyimlemek en önemli etken oluyor. Deneyim ve tecrübe doğrultusunda kişi kendisine uygun cihazı almalı.

Reaksiyon puanı
951

Ben hiç kullanmadım ama katılıyorum.İphone hakkında sizden çok şey öğrendim zaten.Çevremde kullanıp da memnun olmayan görmedim tam tersine herkes hastası oluyor.
Ben s20 fe 256 gb kullanıyorum çok güzel özellikleri var evet çok daha fazla özelleştirilme var ama sizin de konularda bahsettiğiniz gibi ne 120hz kullanabiliyorsun ne bişi pil tasarrufu ile kullanmama rağmen günü anca çıkarıyor 120 hz ile düşünemiyorum en sevdiğim özelliği olan aod u açtın mı yarım günü çıkarır anca.
Kamerası güzel çekse de cidden sosyal medyada çok kötü oluyor diyorum bunu ben mi çektim.
Üstüne telefon bilgisayarı sadece şarj olarak görüyor servis bakalım düzeltebilir mi göreceğiz.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565

Hocam dikkatini cekerim ben Redmi Note 9'dan gecmedim Mi9T'den gectim yani orta segment bir cihazdan gectim ayrıca ben asla Redmi almam ve önermem. Redmi Note 9 da orta segment aslında ama günümüzde cok yetersiz kalıyor. S23 Ultra hoşuma giden bir cihaz ama ben S23+ tercih ederdim. Eğer Android fanı olsaydım S23+ alırdım Android tarafında favorim Samsung'un S serisi özellikle çevreme S20 ve S21 FE çok fazla öneriyorum.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,051
2012'den beridir iPad kullandım. Ve hala kullanıyorum. Telefon anlamında iPhone gerçekten ihtiyaçlarımı karşılayamıyor. Telefon tarafında mutlaka Android tercih ediyorum. Nedenleri, APK olması, batarya ömrü uzun, Apple'a göre daha kaliteli, işletim sistemi daha stabil, ve çok güvenli. Ve Android dünyası 5G'ye iOS'tan çok önce geçti. Samsung/Huawei/Xiaomi grubu 2018 yılında üst seviye cihazları için 5G'yi sunarken Apple tarafı 5G'yi iPhone 13'te getirdi.

Güvenlik konusunda bana hak vermeyebilirsiniz ama benim iCloud hesabım 34 kere çalındı. ?

xYavuz

Ölüm 15 adımlık uzakTa
Reaksiyon puanı
1,247
2012'den beridir iPad kullandım. Ve hala kullanıyorum. Telefon anlamında iPhone gerçekten ihtiyaçlarımı karşılayamıyor. Telefon tarafında mutlaka Android tercih ediyorum. Nedenleri, APK olması, batarya ömrü uzun, Apple'a göre daha kaliteli, işletim sistemi daha stabil, ve çok güvenli. Ve Android dünyası 5G'ye iOS'tan çok önce geçti. Samsung/Huawei/Xiaomi grubu 2018 yılında üst seviye cihazları için 5G'yi sunarken Apple tarafı 5G'yi iPhone 13'te getirdi.

Güvenlik konusunda bana hak vermeyebilirsiniz ama benim iCloud hesabım 34 kere çalındı. ?
parolalari her seferinde Herobrine1234mu koydun?

androidleri kötülemiyorum iPhoneyi çok seven biri olarak android tarafinda çok beğendiğim telefonlar var fakat bu arkadaşin yaptiği farkli iphoneleri gerçekten uzak şeylerle kötülüyor

Ben hiç kullanmadım ama katılıyorum.İphone hakkında sizden çok şey öğrendim zaten.Çevremde kullanıp da memnun olmayan görmedim tam tersine herkes hastası oluyor.
Ben s20 fe 256 gb kullanıyorum çok güzel özellikleri var evet çok daha fazla özelleştirilme var ama sizin de konularda bahsettiğiniz gibi ne 120hz kullanabiliyorsun ne bişi pil tasarrufu ile kullanmama rağmen günü anca çıkarıyor 120 hz ile düşünemiyorum en sevdiğim özelliği olan aod u açtın mı yarım günü çıkarır anca.
Kamerası güzel çekse de cidden sosyal medyada çok kötü oluyor diyorum bunu ben mi çektim.
Üstüne telefon bilgisayarı sadece şarj olarak görüyor servis bakalım düzeltebilir mi göreceğiz.
Kime katiliyorsunuz onu anlamafim yazinizdan

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,051
parolalari her seferinde Herobrine1234mu koydun?

androidleri kötülemiyorum iPhoneyi çok seven biri olarak android tarafinda çok beğendiğim telefonlar var fakat bu arkadaşin yaptiği farkli iphoneleri gerçekten uzak şeylerle kötülüyor

Kime katiliyorsunuz onu anlamafim yazinizdan
Fanboylara inat gömmeye devam ?