iPhone Hakkindaki yorumum

Bu konuyu okuyanlar

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Çok doğru yazdınız. Elinize sağlık.
Bu çok tartışılacak bir konu değil.İphone alanda Samsung alanda kendine göre doğru yapıyor.Ben daha önce defalarca yazdım.İphone da benim tek hoşuma gitmeyen unsur güncelleme.Güncelleme yapmadan 5 yıl kullanma şansım olsa iPhone dan asla şaşmazdım.Güncelleme olayından dolayı android bende biraz daha ağır basıyor.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Ben bir S10 kullanıcısıyım ve içtenlikle söylüyorum ki bir amiral gemisi adı altında çıkarılan bu cihazın doğru düzgün bir kilit açma şekli bile yok. Ne parmak izi okumasında hayır var ne de yüz tanımasında. Fotoğraftan bile açabiliyor siz düşünün. Ancak Apple'ın Face ID'si ikizleri dahi ayırt edebilip, maskeden bile yüzünüzü kolayca tanıyabiliyor. Yani öyle karşıdan konuşmak çok kolay. Samsung'un allı pullu 10 tane özelliği 1 tane Apple özelliği etmez emin olun.
Ben S5 kullanırken, parmak okuyucu gayet güzel çalışıyordu. S10'da sıkıntılı mı?
Bir de alternatif olarak yüz kilidi vardı :D.

Yalnız hocam seçenek çok;
-Iris,
-Yüz tanıma,
-Parmak okuyucu,
-Şekil,
-Pin,
-Harflerle şifre.

Reaksiyon puanı
169
Bu kağıt üzerindeki veriler. Ios optimizasyon konusunda başarılı bir işletim sistemi, ve android RAM'i yudumlayan bir işletim sistemi. Ki bu yüzden de Iphone'deki 3 GB Ram, Android bir telefondaki 12 GB Ram kadar verimli olabiliyor. Batarya olarak ise yine optimizasyondan kaynaklı sıkıntı yaratmıyor. Dahili depoloma çok seçeneği var bu saçma. Ayrıca bırak Iphone 12'yi SE 2'nin işlemcisi bile Note 10 Lite ve S20 gibi cihazlara taş çıkartıyor. Yani performans konusunu tartışmak saçma.

Bu daha çok Apple'ı karalamak için olan bir konu olmuş. Ayrıca son linkten sonra kafama dayamalık AK-47 aramaya başladım.
Al knk
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şaşırmam. Çünkü bilmiyorsunuz.
Tamam agalar uzatmayalim bir hata yaptim kusura bakmayin

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Ben S5 kullanırken, parmak okuyucu gayet güzel çalışıyordu. S10'da sıkıntılı mı?
Bir de alternatif olarak yüz kilidi vardı :D.

Yalnız hocam seçenek çok;
-Iris,
-Yüz tanıma,
-Parmak okuyucu,
-Şekil,
-Pin,
-Harflerle şifre.
1,5 yıl S10 kullandım. Yüz tarayıcı çok hızlı çalışıyordu ama güvenliği çok azdı(fotoğraftan bile açılıyordu). Sadece Parmak izi iyi çalışıyordu.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
1,5 yıl S10 kullandım. Yüz tarayıcı çok hızlı çalışıyordu ama güvenliği çok azdı(fotoğraftan bile açılıyordu). Sadece Parmak izi iyi çalışıyordu.
Iris ile yüz tanıma aynı şey mi? Iris tarayıcı var diye biliyordum ben S10'da.

İos lahmacunu

Asistan
Reaksiyon puanı
145
ios için 4gb ram ve 6 çekirdek andoride 8gb ve üstü ram ve 10 çekirdeğe eşdeğer.
bir şeyi yaptın onuda yanlış yaptın

Desp0tizm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
259
Bence iPhone gereksiz pahali bir marka.
Örneğin
Samsung Galaxy S20 teknik özellikleri:
  • Ekran: 6,2 inç, 120 Hz ve 1080p Dynamic AMOLED.
  • İşlemci: Exynos 990 ya da Snapdragon 865 (yurt dışı)
  • RAM: 8 GB.
  • Depolama: 128 GB, 512 GB.
  • 6500TL
Apple iPhone 12 (64 GB) Temel Özellikleri
  • Ekran Boyutu: 6.1 İnç
  • Dahili Depolama: 64 GB.
  • Bellek (RAM): 4 GB.
  • Batarya Kapasitesi: 2815 mAh.
  • 12000TL
İkisi de ayni yıl çıkmış telefon özellikleri ve fiyatları görüyorsunuz sırf telefonun arkasında elma logosu var diye Samsung'dan daha fazla satması saçmalık
Bence iPhone almak gereksiz masraf(tabii ki alan kisiye karismiyorum) ama 2021de çıkardığı telefon 4Gb Ram
Pahalı degil, kardesim orda 500 dolar 5 gunde aliniyor Türkiye'de pahali ?

Son düzenleyen moderatör:

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Bence iPhone gereksiz pahali bir marka.
Örneğin
Samsung Galaxy S20 teknik özellikleri:
  • Ekran: 6,2 inç, 120 Hz ve 1080p Dynamic AMOLED.
  • İşlemci: Exynos 990 ya da Snapdragon 865 (yurt dışı)
  • RAM: 8 GB.
  • Depolama: 128 GB, 512 GB.
  • 6500TL
Apple iPhone 12 (64 GB) Temel Özellikleri
  • Ekran Boyutu: 6.1 İnç
  • Dahili Depolama: 64 GB.
  • Bellek (RAM): 4 GB.
  • Batarya Kapasitesi: 2815 mAh.
  • 12000TL
İkisi de ayni yıl çıkmış telefon özellikleri ve fiyatları görüyorsunuz sırf telefonun arkasında elma logosu var diye Samsung'dan daha fazla satması saçmalık
Bence iPhone almak gereksiz masraf(tabii ki alan kisiye karismiyorum) ama 2021de çıkardığı telefon 4Gb Ram
İphone teknik özellik bakımından yıllardır neredeyse tüm markalardan geride zaten. Ancak yazılım ile donanım uyumluluğu sayesinde akıcılık konusunda çoğu markanın önünde :) İphone'a bu denli paralar vermeyi ben de mantıksız buluyorum ancak yurt dışında yaşasam kesinlikle apple kullanırdım. Türkiye koşullarında mantıksız geliyor bana. Ha artık hiçbir amiral gemisi ucuz değil ancak apple ayrı bir pahalı yani öyle böyle değil maalesef. At gözlüğü takmışcasına apple öven veya söven var bunlara da karşıyım. Yiğidi öldür ama hakkını yeme derler. Apple yazılım ile donanım uyumluluğu sayesinde iyi bir deneyim sunuyor. Eskiden kamera konusunda da çok öndeydi de artık o fark da kapandı diyebiliriz. Diğer markalar da gayet güzel kameralar yapıyor. Yanyana koyunca görüyoruz ki artık apple eskisi kadar "bariz derecede iyi" fotoğraf çekemiyor.

Katılım tarihine ve attığı mesaj sayısına bakacak olursanız feci derecede boş yorum kasmaya çalıştığını farkedeceksiniz. 2 gündür dikkatimi çekmiyor değil. Sanki whatsapptan yazışırcasına kısa kısa tek cümleler halinde ve her şeye cevap yazarak yorum kasmaya çalışıyor gibi gözüküyor ama asıl amacını bilemeyiz tabi ön yargılı olmamak lazım :)

Reaksiyon puanı
169
İphone teknik özellik bakımından yıllardır neredeyse tüm markalardan geride zaten. Ancak yazılım ile donanım uyumluluğu sayesinde akıcılık konusunda çoğu markanın önünde :) İphone'a bu denli paralar vermeyi ben de mantıksız buluyorum ancak yurt dışında yaşasam kesinlikle apple kullanırdım. Türkiye koşullarında mantıksız geliyor bana. Ha artık hiçbir amiral gemisi ucuz değil ancak apple ayrı bir pahalı yani öyle böyle değil maalesef. At gözlüğü takmışcasına apple öven veya söven var bunlara da karşıyım. Yiğidi öldür ama hakkını yeme derler. Apple yazılım ile donanım uyumluluğu sayesinde iyi bir deneyim sunuyor. Eskiden kamera konusunda da çok öndeydi de artık o fark da kapandı diyebiliriz. Diğer markalar da gayet güzel kameralar yapıyor. Yanyana koyunca görüyoruz ki artık apple eskisi kadar "bariz derecede iyi" fotoğraf çekemiyor.

Katılım tarihine ve attığı mesaj sayısına bakacak olursanız feci derecede boş yorum kasmaya çalıştığını farkedeceksiniz. 2 gündür dikkatimi çekmiyor değil. Sanki whatsapptan yazışırcasına kısa kısa tek cümleler halinde ve her şeye cevap yazarak yorum kasmaya çalışıyor gibi gözüküyor ama asıl amacını bilemeyiz tabi ön yargılı olmamak lazım :)
Tam anlatmak istediğim buydu ?

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Yani. Yazılım atarsan Stok Android falan güzel. MIUI ile hiç kullanasım gelmiyor telefonu. Arayüz leş
Kanka git gerçekten sen iPhone falan kullan. Miui ara yüzüne de bunu demezsin. Yüzlerce değişebilen ara yüz imkanı sunuyor sana :D.

Bazı insanlara gerçekten bazı şeyler çok. Duvar bile yeter yani.
Dünya da senin gibiler olduğu sürece, Apple gelişmemek için, gayret etmeye devam eder.

Bak; FlyMe Os'un ara yüzünü, Androin 10'un bildirim panelini, Samsung'un simgelerini alıp dans ettirebiliyorsun.

Ve nasıl şeyler istiyorsan onlarla da değiştirebiliyorsun. İlle FlyMe Os'un arayüzü değiştirebiliyorsun yani.

Ve sen cevap olarak: "Sana ne kardeşim? Herkesin zevki kendine".
Ben de: "Ortada bir zevk yok ki" derim. Olsa haklısın derdim kanka.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,012
Kanka git gerçekten sen iPhone falan kullan. Miui ara yüzüne de bunu demezsin. Yüzlerce değişebilen ara yüz imkanı sunuyor sana :D.

Bazı insanlara gerçekten bazı şeyler çok. Duvar bile yeter yani.
Dünya da senin gibiler olduğu sürece, Apple gelişmemek için, gayret etmeye devam eder.

Bak; FlyMe Os'un ara yüzünü, Androin 10'un bildirim panelini, Samsung'un simgelerini alıp dans ettirebiliyorsun.

Ve nasıl şeyler istiyorsan onlarla da değiştirebiliyorsun. İlle FlyMe Os'un arayüzü değiştirebiliyorsun yani.

Ve sen cevap olarak: "Sana ne kardeşim? Herkesin zevki kendine".
Ben de: "Ortada bir zevk yok ki" derim. Olsa haklısın derdim kanka.
Ben S10+ da kullanıyorum dedim Apple fanboyu olsam ona da çamur atardım. Şu an Android 10 sürümünde güncelleme geldi mi bilmiyorum denetlemedim ama gerçekten stabil çalışıyor.

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
O değilde telefonun içine nasıl bir SSD koyuyorlarsa artık 512 GB seçince 3000 TL artıyor fiyat. Açıkçası bende iPhone fiyatlarını abartılı buluyorum. Kamera açısında çok fazla mod var ve bunlar arasında birbirlerinin önüne geçebiliyorlar. Ama benim için Samsung ekran ve kamera konusunda en iyisi. Özellikle ekran konusu çok gülünç. iPhone 11'e ben 8000-9000 TL vereceğim ama ekran çözünürlüğü 1792-828. Neyse ki 12 de sonunda HD yaptılar tabi fiyat 15000 olunca pekte önemi kalmıyor. Bu kadar pahalı telefonlar yapacaksanız şöyle iPhone almak isteyen ama parası olmayan insanlar için yeni bir seri çıkarın bari. Sırf İOS kullanmak için 15000 TL mi vereceğim ben? Cidden değeceğini düşünmüyorum. En azından her yıl fiyatları kat kat artırmayı kesin. Yeter artık. Yakında 30000 olacak iPhone. Ha birde bu nasıl bir işletim sistemi de 20000 TL telefonda hala 6gb koyuyorlar? Biliyorum performans iyi olabilir ama içine en azından Samsung kadar donanım koysaydınız da insanlar cidden iPhone en iyi telefon desin. Ram 12 GB olsaydı veya çok daha iyi bir ekran olsaydı sizce daha iyi olmaz mıydı? Gerçekten İOS un gücünü fark etmez miydik? Dediklerimi anlamayanlar için yeniden söylüyorum. Performans eşit olabilir ama donanım düşük. Bu donanım daha iyi olsaydı iPhone telefon piyasasını gerçekten şömine etmez miydi? (Ucuz telefonlar yapılmadıkça bu olmayacak o ayrı mesele) İOS'a değil de telefonun kendisine para vermek daha mantıklı değil mi? Bu arada hep Samsung dedim ama bahsettiğim tüm android telefonlar.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
O değilde telefonun içine nasıl bir SSD koyuyorlarsa artık 512 GB seçince 3000 TL artıyor fiyat. Açıkçası bende iPhone fiyatlarını abartılı buluyorum. Kamera açısında çok fazla mod var ve bunlar arasında birbirlerinin önüne geçebiliyorlar. Ama benim için Samsung ekran ve kamera konusunda en iyisi. Özellikle ekran konusu çok gülünç. iPhone 11'e ben 8000-9000 TL vereceğim ama ekran çözünürlüğü 1792-828. Neyse ki 12 de sonunda HD yaptılar tabi fiyat 15000 olunca pekte önemi kalmıyor. Bu kadar pahalı telefonlar yapacaksanız şöyle iPhone almak isteyen ama parası olmayan insanlar için yeni bir seri çıkarın bari. Sırf İOS kullanmak için 15000 TL mi vereceğim ben? Cidden değeceğini düşünmüyorum. En azından her yıl fiyatları kat kat artırmayı kesin. Yeter artık. Yakında 30000 olacak iPhone. Ha birde bu nasıl bir işletim sistemi de 20000 TL telefonda hala 6gb koyuyorlar? Biliyorum performans iyi olabilir ama içine en azından Samsung kadar donanım koysaydınız da insanlar cidden iPhone en iyi telefon desin. Ram 12 GB olsaydı veya çok daha iyi bir ekran olsaydı sizce daha iyi olmaz mıydı? Gerçekten İOS un gücünü fark etmez miydik? Dediklerimi anlamayanlar için yeniden söylüyorum. Performans eşit olabilir ama donanım düşük. Bu donanım daha iyi olsaydı iPhone telefon piyasasını gerçekten şömine etmez miydi? (Ucuz telefonlar yapılmadıkça bu olmayacak o ayrı mesele) İOS'a değil de telefonun kendisine para vermek daha mantıklı değil mi? Bu arada hep Samsung dedim ama bahsettiğim tüm android telefonlar.
Ios'ta, Samsung gibi dolu dolu özellik yok ki. Ondan az Ram kullanıyorlar.
Samsung'un özelliklerini kapat, iPhone gibi dümdüz yap Ram kullanımı falan inanılmaz düşüyor ama Samsung bunlara rağmen güzel.

Hem Google Hizmetleri, hem de Samsung'un Hizmetleri çalışıyor. Aynı anda 2 hizmet sunuyor sana.

Son mesajlar