ne yapmalıyım karar veremedim lütfen yardım?

Bu konuyu okuyanlar

medlabor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar merhaba. 3 yıldır iphone 6 kullanmaktayım.Artık cihazımın bazı fonksiyonları çalışmıyor ve değiştirmeyi düşünüyorum fakat bir türlü karar veremedim.Bütçe olarak çok fazla açılmayı düşünmüyorum 3-4 bin lira arasında bir cihaz bakıyorum.Fazla para vermek istemiyorum verecek olsam yine iphone almak isterdim.Telefonda oyun oynamam ama çok fazla browser,sosyal medya vs. kullanırım.En önemli kriterlerim uzun süre kullanabilmek 3-4 yıl. Kamerası iyi bir cihaz,dxomark puanı yüksek olabilir ve iyi bir batarya(bu çok önemli değil ama olsa iyi olur) aklıma gelen cihazlar s10, mi note 10 ve p30. Şimdi corona ve kur dolayısıyla bu cihazların fiyatı aşırı pahalı.İlerleyen süreçte fiyatlarda düşüş görebilir miyiz? yoksa daha ucuz cihazlara mı yöneleyim? cihaz önerilerinizi bekliyorum. ikinci el ve yurtdışı cihazlarına pek bulaşmak istemiyorum.Mi note 10 yurtdışı cihazları uygun ama garanti yok,imei atmak vs. anlarsınız ya sıkıntılı gibi...

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Realme 6 Pro ve A71'e bakabilirsiniz.

medlabor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
a71’in kamerası iyi değil ki hocam.Biliyorum bütçen biraz düşük ama bu bütçede s10 ve mi note 10’a yakın kamera performansı veren cihaz var mı bilmiyorum. mi note 10’u 3200’e falan satıyorlar bir imei’de çakarsan güzel cihaz ama garanti olayı olmadığı için çok yanaşmak istemiyorum açıkçası... eğer alternatif bulamazsam yurtdışı mi note 10 almak zorunda kalıcam gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşlar merhaba. 3 yıldır iphone 6 kullanmaktayım.Artık cihazımın bazı fonksiyonları çalışmıyor ve değiştirmeyi düşünüyorum fakat bir türlü karar veremedim.Bütçe olarak çok fazla açılmayı düşünmüyorum 3-4 bin lira arasında bir cihaz bakıyorum.Fazla para vermek istemiyorum verecek olsam yine iphone almak isterdim.Telefonda oyun oynamam ama çok fazla browser,sosyal medya vs. kullanırım.En önemli kriterlerim uzun süre kullanabilmek 3-4 yıl. Kamerası iyi bir cihaz,dxomark puanı yüksek olabilir ve iyi bir batarya(bu çok önemli değil ama olsa iyi olur) aklıma gelen cihazlar s10, mi note 10 ve p30. Şimdi corona ve kur dolayısıyla bu cihazların fiyatı aşırı pahalı.İlerleyen süreçte fiyatlarda düşüş görebilir miyiz? yoksa daha ucuz cihazlara mı yöneleyim? cihaz önerilerinizi bekliyorum. ikinci el ve yurtdışı cihazlarına pek bulaşmak istemiyorum.Mi note 10 yurtdışı cihazları uygun ama garanti yok,imei atmak vs. anlarsınız ya sıkıntılı gibi...
İkinci el yada 4000 e 500 daha ekle 0 S10e al keyfine bak.S10 a göre üç eksiği var: 1-ekran çözünürlüğü full HD (S10 da 2k) 2-S10 daki telephoto (optik zoom) kamera yok.8x digital zoom yapan kamera var. 3-batarya performansı S10 dan 1 saat geride.(S10 8 saat,S10e 7 saat ekran süresi) bu eksikler dışında tasarım,ekran kalitesi, Hoparlör,hemen hemen her konuda seni memnun edeceğini düşünüyorum.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,
Samsung s10 ve huawei p30 modelleri ile istedğiniz kamera pil performansı, işlemci performasnı gibi beklentilerinini karılaşayacak modeller. Onlar dışında mi note 10 modeli orta-üst segment bir ürün olmasına rağmen firyatı yüksek. Sırf kamerası güzel diye anormal fiyatlar vermeye gerek yok. ayrıca verdiğiniz bu örnek modeller 5000-6000 lira bandında olan modeller. Bütçeniz 5000-6000 tl ise illa iphone istiyorsanız en kötü iphone xr alabilirsiniz ama oda illa iphone istiyorsanız yani..

Şuanki fiyatlarla 3000-4000 tl bandıdaki en tercih edilesi ürünler xiaomi mi9t,xiaomi redmi note 9s, samsung a71, realme 6 pro.

Benim tavsiyem ise yarın saat 3'te xiaomi mi note 10 lite modelinin Türkiye lansmanı yapılacak redmi note 9 serisi ile birlikte. mi note 10 5000 tl olduğuna göre, mi note 10 lite 4000 liraya gelir belki. Bir bakın derim. 4000 tl altında olursa benimde almayı düşündüğüm bir ürün çünkü..

Alireis55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
merhaba ben senin yerinde olsam tabiki bu taamen kişisel ancak nesadece böye düşünüyorum ama 4b in tlye 2. el bi iphone alırdım biraz ekleyip 8 plus alırdım mesela bende tabiki apple eko sistemi kurmak daha iyi

ozicloud

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Böyle heryerde reklam yapıyormuş gibi olmak istemiyorum ama dün redmi note 9s aldım 1 günlük izlenimim mükemmel fiyat performans açısından. Androide dönüş yapmak istersen incelemelerini izleyebilirsin tavsiye ederim

medlabor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Hocalarım önerilerinizi tek tek dikkate alıyorum.Markalarda şöyle sıkıntılar var. lite,mini,e gibi seriler ile amiral gemilerinin arasında ciddi özellik kırpmaları oluyor malesef.Benim amacım bu bütçede beni 3-4 yıl götürebilecek kamerası iyi bir cihaz bulmaktı.İkinci ele bulaşmadan.Realme 6 pro’ya bakıyorum.Onun dışında ikinci el ip8 veya plus önerisi malesef iyi olmaz.Almışken se2 veya xr alırım zaten o bütçeye çıkabilsem. 8 veya plus çok güncel bir cihaz değil götürür ama kamera açısında daha iyi bir cihaz arıyorum. mi note 10 lite ve redmi9’u bekliyorum bakalım kamera vs. performansları nasıl...

Aklıma şöyle bir şey geldi sizin yorumunuzu alayım.2 bin liraya f/p bir telefon alsam, kalan 2bin lirayada fotoğraf makinası alsam mantıklı olur mu? ama sürekli yanında taşımak vs. iyi olmaz herhalde

Reaksiyon puanı
46
Xiaomi cihazları imei atmak çok zor değil eğer risk alırım diyosan çok uygun fiyata alabilirsin.Ben yazdıkların arasından Mi Note 10'u öneririm. Pil performansı çok iyi işlemcisi de günlük kullanım da seni uzun süre götürür yormaz. Ama diyosan ki ben biraz daha para biriktirebilirim İphone SE 2020 satışa çıkacak. Batarya konusunda günümüz cihazlarına göre zayıf ama hem güçlü işlemcisi hem de kamera peeformansıyla seni uzun yıllar götürür.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hocalarım önerilerinizi tek tek dikkate alıyorum.Markalarda şöyle sıkıntılar var. lite,mini,e gibi seriler ile amiral gemilerinin arasında ciddi özellik kırpmaları oluyor malesef.Benim amacım bu bütçede beni 3-4 yıl götürebilecek kamerası iyi bir cihaz bulmaktı.İkinci ele bulaşmadan.Realme 6 pro’ya bakıyorum.Onun dışında ikinci el ip8 veya plus önerisi malesef iyi olmaz.Almışken se2 veya xr alırım zaten o bütçeye çıkabilsem. 8 veya plus çok güncel bir cihaz değil götürür ama kamera açısında daha iyi bir cihaz arıyorum. mi note 10 lite ve redmi9’u bekliyorum bakalım kamera vs. performansları nasıl...

Aklıma şöyle bir şey geldi sizin yorumunuzu alayım.2 bin liraya f/p bir telefon alsam, kalan 2bin lirayada fotoğraf makinası alsam mantıklı olur mu? ama sürekli yanında taşımak vs. iyi olmaz herhalde
Size tavsiye ettiğim S10e de fazla kırpma yok.Bu cihaz emin olun bu bütçelerde düşündüğünüz cihazların hepsinden iyi.S10e olayını iyi düşünün derim.Realme 6 Pro güzel cihaz ama video performansı berbat.Video sık çekiyorsanız Realme 6 Pro videoda üzer.2000 lira ya M30S, Redmi note 8 gibi mütevazı cihazlar alabilirsiniz.

Ferit Çelebi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
36
bende redmi note kullanırım iki yıldır. daha bir sıkıntı yaşamadım açıkçası

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,748
a71’in kamerası iyi değil ki hocam.Biliyorum bütçen biraz düşük ama bu bütçede s10 ve mi note 10’a yakın kamera performansı veren cihaz var mı bilmiyorum. mi note 10’u 3200’e falan satıyorlar bir imei’de çakarsan güzel cihaz ama garanti olayı olmadığı için çok yanaşmak istemiyorum açıkçası... eğer alternatif bulamazsam yurtdışı mi note 10 almak zorunda kalıcam gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:
A71'in kamerası kötü? ironi olsun lütfen. :D

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Reis amiral gemisi telefonlardaki gibi foto çekmek istiyorsun ama maddiyat var işin içinde. Ben 2.el almanı öneririm. Temiz kullanılmış bir telefon buldun mu rahatça alabilirsin. Amiral gemisinde genelde 3 model olur 1. Si işlemci aynı ama her şeyi kırpılmış. 2.si her şeyi güzel fakat ekranı küçük ve bataryası az 3. Model ise dolu dolu olan cihazdır. Benim tavsiyem 1.cihazlardan uzak dur 2 ve 3 ü alabilirsin. Bu söylediklerim Samsung ve Apple için geçerli bazı çinli firmalar sadece 3. Modeli dolduruyor.

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,483
android olarak
Mi 9T ya da A71 öneririm

IOS olarak ise üzerine biraz daha para ekleyip iPhone 8 almanızı öneririm.

medlabor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
arkadaşla xiaominin yeni tanıtacağı cihazları bekle dediniz.Bugün tanıtıldı,fiyatlar açıklandı.Önerdiğiniz cihaz var mı?

medlabor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
güncel arkadaşlar.

medlabor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
one plus 7t pahalı hocam... garantiyi sorun etmezsem tercih edeceğim cihaz mi note 10 olurdu sanırım 7T'den daha iyi bir cihaz benim kriterlerim için.
Bu arada 3700'e mi note 10 lite tanıtıldı bu cihaz için ne diyorsun? mi note 10 ile pek çok özelliği benzer?