Ne Okuyorsunuz ?

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Hikayem Paramparça
409244

sumeyrademirci

Asistan
Reaksiyon puanı
1
aska-dair-1349101822.jpg
sah-sultan_iskender_pala.jpg
iskender-pala-od.jpg
Okuduğum üç kitap bunlar fakat nasip olursa bundan sonra yine iskender pala romanı olan efsaneyi okumayı planlıyorum teşekkürler

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ece Temelkuran - Düğümlere üfleyen kadınlar...

'Çünkü bir erkek, bir kadının nefesi kadar...'

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Dan Brown - Cehennem. Dan Brown yine yapmış yapacağını (kitap daha bitmedi).

semihx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kalpagrisi.jpg
Tarzım değil ama bunu okudum :thumbdown: Bence aşkı memnu gibi bişiydi bu .
sgm.jpg
Şu an bunu okuyorum bakalım :D

EropaKING

Profesör
Reaksiyon puanı
17
kalpagrisi.jpg
Tarzım değil ama bunu okudum :thumbdown: Bence aşkı memnu gibi bişiydi bu .
sgm.jpg
Şu an bunu okuyorum bakalım :D
Jed rubenfeld in kitapları çok güzeldir. Bir cinayetin psikanalizi nden sonra devam kitabı olan ölüm içgüdüsü nü de okumalısın. pişman olmayacaksın diye düşünüyorum. :)

semihx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Jed rubenfeld in kitapları çok güzeldir. Bir cinayetin psikanalizi nden sonra devam kitabı olan ölüm içgüdüsü nü de okumalısın. pişman olmayacaksın diye düşünüyorum. :)

valla ılk başta çok fazla yabancı isim olduğundan sarmamıştı . Adamları karıştırıp duruyordum bu nerden çıktı diye düşünüyordum sonra kitabı uzun süre okumadım. Şimdi baştan başladım isimleri de kısa açıklamalarla bir kağıda yazarak sorunu çözdüm ve kitap sarıyomuş :D ıkinci kitabı olduğunu bilmiyordum bunu öğrendiğim iyi oldu . kitabı okurkene sinema filmindeymiş hissi oluşuyor bende :D

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Necip Fazıl'a sardım bu ara. Asıl okumaya başlama sebebim fikirleriydi ama edebi yönü muhteşem. Tek romanı olan "Aynadaki Yalan"ı okudum en son, müthiş bi kurgusu var. Otobiyografisi olan "O ve Ben" i okuyorum şu sıralar, edebi olarak da müthiş bi tat veriyo. Harçlıklarımdan ayırdıkça devam etmeye çalışacağım.

Neval Ercan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kitap okumak nedense bizim toplumumuzdaki insanlar için eline metin destesini sıkıştırıp bir an evvel bitirmek gibi algılanıyor... düşünmeyi seviyor muyuz ki? Düşünmek, yargılamak, sorgulamak...vs bunlar kişisel gelişimin birer parçasıdır.

Kitap okumadığım zamanlarda kendimi eksik hissediyorum... jiddu krisnamurti' nin bir sözü var ... "Düşünmek sadece içinde yanlışlıkları, hataları ve bir sürü kötülüğü barındıran geçmişin de gösterdiği bir yoldur." Geçmişten arınmak, sıyrılmak...hataları ve size hata yapanları elinizin tersi ile hayatta başıboş bırakmak ve o anları tamamen yaşanmamış olarak kabul etmek en büyük erdemdir. Hatta onları sanki hiç tanımamış, onlarla hiç karşılaşmamış olmak. Bu; insanın kendisini kandırması değil, arınmasıdır. Bilinçaltının temizliği ancak ve ancak doğru düşünerek, düşünecek sağlam veriler için alt yapı hazırlayarak sağlanır. Kitap bir alt yapıdır... Okuyorum çünkü insan olarak hiç bir zaman asıl ve tam bilgiye ulaşamayacağımı biliyorum. Beyin açtır ve bilgi beyni doyuramayacak kadar fazladır...
Bu foruma da yeni üye oldum. Yazmak değil, bazen gözlemlemek, bilgi alışverişlerine ve akışlarına katkıda bulunmak adına.

Uzun süredir Kuantum fiziği ile alakalı kitaplar okuyorum... tavsiye edebileceğim çok kitap var...ama buraya uzun uzadıya bir liste yazmak ve önermek cut-copy mantığı taşıyabileceğinden, elimde şu an halihazırda okuduğum kitabı tavsiye etmekle bu işe başlayabilirim diye düşünüyorum... O da: RA Bilgileri...

Kitap okumamak bir kayıptır. Bu faydayı dolaylı yollardan temin edebileceğini düşünen insan, rutin koşuşturmaları esnasında boş duvarla sohbeti ilke edinen insandır. Malesef empati yeteneğinden, farklı görüş, inanç ve yaşam biçimlerine saygıdan, doğru ve sağlıklı aile içi iletişimden, farkında olmasa da kendisini ve görüşlerini ifade etmesi için gerekli cümlelerin yapı taşı kelime dağarcığından ve saymakla bitmeyecek daha bir sürü faydadan yoksun kalacaktır. Yoksunluk sa farkına varılmadan büyüdüğü sürece sosyal ve duygusal varoluşa zayıflıktan başka bir şey getirmeyecektir.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
serguzest.gif

Dün sergüzeşt e başladım. yarın akşama biter herhalde. Tavsiyemdir, bayağı sürükleyici.