Natal Xbox 360'ı Zorlayacak

Bu konuyu okuyanlar

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
Şimdiye kadar yayınlanan videolarda, bilimkurgu filmlerinden fırlamış gibi duran Natal yeni açıklamalar sayesinde daha gerçekçi bir yapıya ulaştı. İşte Natal'la ilgili gerçekler.

Microsoft'un oyun dünyasında devrim yaratığını iddia ettiği Natal uzun bir yapım aşamasından sonra nihayet bu yıl içerisinde piyasadaki yerini alacak.
Sistemi kısaca özetlemek gerekirse, Xbox 360'a takılan bir kamera ve hareket algılayıcı programlar sayesinde, artık hiçbir kontrol cihazına gerek kalmadan oyunları yönetebileceksiniz.
Project_Natal1263306109.jpg

Projenin geliştiricilerinden Alex Kipman yaptığı açıklamayla, bu bilimkurgu filmlerinden fırlamış gibi duran cihazın biraz daha gerçekçi sınırlara sahip olmasını sağladı.
Yeni bir konsola gerek yok
Kipman, siz ekran başında oyunları yönetmek için ter dökerken, Natal'ın da konsolun CPU'sunu zorlayacağını açıkladı. Bu sistemle kontrol edilen ortalama bir oyun işlemcinin yüzde 15'lik hesap yeteneğini kullanmış olacak.
Natal ve konsol arasındaki bağı sağlamak için Xbox 360'lara 50 MB'lık bir yazılım kurmak gerekiyor. Yönetici ayrıca yeni bir konsol çıkartmayı düşünmediklerini şimdilik 360'ın Natal standartları için yeterli olduğunu da belirtti.
:: Project Natal ilginizi çekiyor mu? Ürün piyasaya çıktığı zaman deneyecek misiniz?
Yazan: Cem Süer
SDN - http://shiftdelete.net

UndyingDarkness

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Bu natal güzel de 3k yeme yüzdesini arttıracak gibi görünüyor.

sinekvale

Asistan
Reaksiyon puanı
8
yaklasık 1ay once ELITE 120GB aldım..Ekrankartı derdınden kurtuldum ve muhtesem dıyebılırım son kurusuna kadar helal olsun

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Hayır hiç ilgimi çekmiyor denemeyeceğim...

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Bence gereksiz birşey.. Bununla oyun oynanmazki 5-10 dakikaya yorulup oynayamayacak hale geldikden sonra napıyım oyunu ben.. Alırım klavye + mousu mu oynarım keyfime bakarak..

Ama pcyi uzaktan kumandasız yönetme filan vardı vidyosunda onlar gayet iyi ama oyunlar için çok gereksiz bir alet çoookk...