Soru Nasıl kilo verebilirim

Bu konuyu okuyanlar

PowerXitinia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evet sdn Forum sakinleri 5 kilo aldım son zamanlarda ve buda benim moralimi bozdu sizce nasıl kilo verebilirim kilo verme uygulaması veya kolay bi liste onerirmisiniz yada kendi tavsiyeleriniz varsa da söyleyebilirsiniz

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,927
Ölüm diyetine girebilirsin. Ben dünden beri öyle yapıyorum. 2 gün boyunca sadece su içip, günde bir kez salata yiyebilirsin. Üçüncü günde az da olsa bir şeyler yiyebilirsin. Bol bol su içersen dayanabileceğini düşünüyorum. Bunu bir ay boyunca devam ettir. Tabii sen 5 KG verecekmişsin. İstediğin kiloya ulaştığında yapmayı bırakırsın. İsveç diyeti gerçekten etki ediyor.

Bu bağlantıda biraz daha hafif yazmışlar ama ben daha ağır bir şekilde yapıyorum.

mitrasuaritma

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
0
Alkali su gün boyunca tok kalmanızı sağlamaktadır. Su diyetinde Alkali su içmenin böbreklere faydası çok fazladır. Su içmek böbrekleri düzenli çalıştırarak toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır. 1 haftada 7 kilo verdiren Su diyeti hızlı zayıflama diyeti olduğu gibi zararlı toksinlerden arıtılmasına fayda sağlamaktadır. Su diyeti en hızlı kilo verme diyetidir. 3 günde 2 kilo, 1 haftada 7 kilo vermek mümkündür. Daha uzun süre yapılmak isteniyor ise doktor denetiminde yapılması tavsiye edilir.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,524
Ölüm diyetine girebilirsin. Ben dünden beri öyle yapıyorum. 2 gün boyunca sadece su içip, günde bir kez salata yiyebilirsin. Üçüncü günde az da olsa bir şeyler yiyebilirsin. Bol bol su içersen dayanabileceğini düşünüyorum. Bunu bir ay boyunca devam ettir. Tabii sen 5 KG verecekmişsin. İstediğin kiloya ulaştığında yapmayı bırakırsın. İsveç diyeti gerçekten etki ediyor.

Bu bağlantıda biraz daha hafif yazmışlar ama ben daha ağır bir şekilde yapıyorum.
Metabolizmanı bozup, "kendime en çok zararı nasıl verebilirim" diyorsan bu yöntem işe yarayacaktır.

Evet sdn Forum sakinleri 5 kilo aldım son zamanlarda ve buda benim moralimi bozdu sizce nasıl kilo verebilirim kilo verme uygulaması veya kolay bi liste onerirmisiniz yada kendi tavsiyeleriniz varsa da söyleyebilirsiniz
Ben 165 kilodan 110 kiloya düştüm. 55 Kilo verdim. Bunu sadece karbonhidratı 5 ay tamamen keserek yaptım ve günde 10k adım atarak yaptım. Protein ağırlıklı beslendim, podcast dinleyerek yürüdüm.

Bu 5 ayda uzun yürüyüşlerimde birsürü sertifikayı sadece dinleyerek aldım. Şu an 190 boyum olduğu için 110 kilo hiç sırıtmıyor. Gayet sağlıklı hissediyorum. Kendinize acı çektirmeden yiyeceklerinizi değiştip biraz egzersiz yaparak, bunu bozmayarak kilo vermeniz mümkündür.

azrasönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bu aralar chia tohumu yarım limon ve 1 su bardağı su tüketiyorum baya kilo verdim açıkcası bu kadar olacağını düşünmemiştim senin de denemeni öneririm

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Allah Sabırlar Versin Şimdiden. Bende Bir Zamanlar Ciddi Kilo Problemi İle Uğraşıyordum Vermek İçin Bir Sürü Şey Denedim Ama Olmadı Gittim Ameliyat Oldum Özel Hastanede Tüp Mide Ameliyatı Oldum.

Kestiler Midenin %80'ini Şuanda Midesiz Olabilirim :D

132 Kilogramdan Sadece 6 Ay İçinde 96 Kilograma Düştüm 6 Ay İçinde 35 Kiloya Yakın Kilo Verdim Hala Vermeye Devam Ediyorum. Sadece İlk 6 Ay'dan Sonra Kilo Verimi Yavaşlıyor Bu Ameliyatlarda. Ben Artık Memnunum Eskiden Koşamazdım Merdiven Çıkamazdım Geceleri Uyurken Horlardım Vs... Şuan Bu Sorunlarımın En Ufağı Kalmadı Çok Şükür...

Ameliyat Olmaya Değdi Mi Dersen Hayır Değmedi... Allah Sabır Versin Kilo vermek Kolay Değil Hele Benim Eski Halim Gibi Ciddi Overheight Bir İnsansan İşin Zor...

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Kilo vermek temelde 3 şeye bağlı. Uyku, Beslenme ve Spor. 23:00-03:00 arası uyku için çok önemli bunu kaçırmamaya çalışın. Beslenme olarak ölüm diyeti, akdeniz diyeti, su diyeti vs bunlar uzun vadede iyi değil o yüzden haftada 1 kere, günde sınırlı, haftada 2 kere, ayda 1 kere ve hiç yenmeyecek yiyecek içecek vs liste yapmanız daha iyi olur. Spor'da hiç yapmıyorsan günde en az 8000 adım yürümekle sonra bunu 10.000 ve üzerine çıkarmakla başlanabilir.

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
O tohumu şu diyeti şu bu yağı şu sporu Hepsi saçma argümanlar bu işin tek ama tek yolu kalori açığı oluşturucaksın sağlıklı şekilde ayda 4 kilo verebilirsin haftada 1 kilom dersek günlük minimum 1000 kalori açık oluşturacaksın. Önce tdee değerini bulacaksın. Daha sonra kalorilerini 1 1 takip edeceksin %90 spor geçmişin yok yaşında 20 civarıdır metabolizman 1800 kalori civarı bazal yakar 200-300 de yürüdüğünü 400-500 günlük aktivitenden geldiğini varsayarsak 1500-1699 kalori besleneceksin ister 2500 beslen 3500 kalori yak ister 1500 beslen 2500 yak. istersen 1500 kalorilik baklava ya o tohumu şu Bu diyeti sadece senin kalori açığı vermende araç. Yazdıklarım ise temeli. şu adımı atacasın bunu şunu yapacaksın hepsi boş iş. sen 30 bin adımda atsan 5000 kalori alırsan bişey değişmez. kalori açığını takip edeceksin

durmayann

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,203
Allah Sabırlar Versin Şimdiden. Bende Bir Zamanlar Ciddi Kilo Problemi İle Uğraşıyordum Vermek İçin Bir Sürü Şey Denedim Ama Olmadı Gittim Ameliyat Oldum Özel Hastanede Tüp Mide Ameliyatı Oldum.

132 Kilogramdan Sadece 6 Ay İçinde 96 Kilograma Düştüm 6 Ay İçinde 35 Kiloya Yakın Kilo Verdim Hala Vermeye Devam Ediyorum. Sadece İlk 6 Ay'dan Sonra Kilo Verimi Yavaşlıyor Bu Ameliyatlarda. Ben Artık Memnunum Eskiden Koşamazdım Merdiven Çıkamazdım Geceleri Uyurken Horlardım Vs... Şuan Bu Sorunlarımın En Ufağı Kalmadı Çok Şükür...

Ameliyat Olmaya Değdi Mi Dersen Hayır Değmedi... Allah Sabır Versin Kilo vermek Kolay Değil Hele Benim Eski Halim Gibi Ciddi Overheight Bir İnsansan İşin Zor...
Bende diyorum sen nasıl kilo verdin. Bende diyetle 25 KG verdim ama ameliyat hem bıçak altına girmek riskli hem de para gerekir ama senin için hayırlısı olsun ne diyelim.

qhmetkayq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13

Sağlık açısından tehlikeli olduğunu düşünüyorum

mompracem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
şekeri unut. yağı azalt, günde beş öğün ama azar azar ye. yumurta ve yoğurt tüket öğlen en fazla altı köftenin karşılığı protein ile az yağlı bol limon veya sirkeli salata ye. bir ara öğünde sabah öğle arası şekersiz kahve yanında az bir şey bitter çikolata veya bir kaç kuru meyve ile geçir. ikindide bir kibrit boyutu az yağlı peynir ile az galete tüket aşırıya kaçma akşam sebzeli bir porsiyon yemek ye. suyu sık sık ama azar azar için. ve acıktıkça bol hıyar yiyin çünkü onu tüketince aldığından fazla kalori yakar su ihtiyacınıda karşılarsın ama sakın tuz ekme. dört ayda 18 kilo verdim bu şekilde. bu iş biraz yeme tarzının değişimi ile ilgili ama bence bir tıbbi yardım diyetistene yağ ölçümü başta testlerini yaptırıp program almanızı öneririm.

mompracem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
birde günde en az sekizbin adım yürümekte gerekli.

Kerem0606

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
- izle, indir, oku bu videoyu izleyebilirsin. Bu videodan sonra kilo vermiştim, belki işine yarar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu aralar chia tohumu yarım limon ve 1 su bardağı su tüketiyorum baya kilo verdim açıkcası bu kadar olacağını düşünmemiştim senin de denemeni öneririm
- izle, indir, oku Bu videoyu izleyebilirsin. Bu videodan sonra kilo vermiştim, belki işine yarar.

- izle, indir, oku Bu videoyu izle, belki kilo vermene yardım eder :)

Alkali su gün boyunca tok kalmanızı sağlamaktadır. Su diyetinde Alkali su içmenin böbreklere faydası çok fazladır. Su içmek böbrekleri düzenli çalıştırarak toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamaktadır. 1 haftada 7 kilo verdiren Su diyeti hızlı zayıflama diyeti olduğu gibi zararlı toksinlerden arıtılmasına fayda sağlamaktadır. Su diyeti en hızlı kilo verme diyetidir. 3 günde 2 kilo, 1 haftada 7 kilo vermek mümkündür. Daha uzun süre yapılmak isteniyor ise doktor denetiminde yapılması tavsiye edilir.

O tohumu şu diyeti şu bu yağı şu sporu Hepsi saçma argümanlar bu işin tek ama tek yolu kalori açığı oluşturucaksın sağlıklı şekilde ayda 4 kilo verebilirsin haftada 1 kilom dersek günlük minimum 1000 kalori açık oluşturacaksın. Önce tdee değerini bulacaksın. Daha sonra kalorilerini 1 1 takip edeceksin %90 spor geçmişin yok yaşında 20 civarıdır metabolizman 1800 kalori civarı bazal yakar 200-300 de yürüdüğünü 400-500 günlük aktivitenden geldiğini varsayarsak 1500-1699 kalori besleneceksin ister 2500 beslen 3500 kalori yak ister 1500 beslen 2500 yak. istersen 1500 kalorilik baklava ya o tohumu şu Bu diyeti sadece senin kalori açığı vermende araç. Yazdıklarım ise temeli. şu adımı atacasın bunu şunu yapacaksın hepsi boş iş. sen 30 bin adımda atsan 5000 kalori alırsan bişey değişmez. kalori açığını takip edeceksin