Namazını hakkıyla kılanlar

Bu konuyu okuyanlar

mehmet

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Harun Reşid, bir Ramazan günü Behlül'e, akşam namazında camiye gitmesini ve namaza gelen herkesi iftara davet etmesini söyledi.

Akşam oldu, namaz kılındı, namazdan sonra Behlül 5-10 kişilik bir grupla çıka geldi. Harun Reşid şaşırdı:
- Akşam camiye bu kadar insan mı geldi?
Behlül cevap verdi:
- Siz bana camiye gelenleri değil, namaza gelenleri iftara çağır dediniz. Namazdan sonra cami kapısında durdum, çıkan herkese hocanın namaz kıldırırken hangi sureyi okuduğunu ve daha başka şeyler sordum. Onları da yalnız bu getirdiğim kişiler bildi. Camiye gelen çoktu ama namaza gelen bu kadarmış.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Behlül bir gün Harun Reşid'in sarayına geldi.
Tahtın bulunduğu yerde kimseyi görmeyince Harun'un tahtına oturdu. Biraz sonra muhafızlar görüp indirdiler ve bir güzel dövdüler. Behlül ağlamaya başladı.

Sonra Harun Reşid geldi ve sordu, "niye ağlıyorsun Behlül, yoksa dayak yediğin için mi?"

Behlül cevap verdi;
"Hayır ben senin için ağlıyorum. Şu koltuğa birazcık oturdum ve bu kadar dayak yedim. Sense ömür boyu oturdun, ahirette başına geleceklere ağlıyorum."

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
birbirinden güzel iki yazı.çoook teşekkür ederim.bu tür yazıları okumayı çok seviyorum.umarım dahasıda vardır ...

mehmet

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
47
yer6 dedi ki:
birbirinden güzel iki yazı.çoook teşekkür ederim.bu tür yazıları okumayı çok seviyorum.umarım dahasıda vardır ...

Durun bakalım daha yeni başladık
önceden foruma tam aktif olarak katılmıyordum sadece cevap yazıyordum
inşallah bu günden sonra sdn'deki arkadaşlarımızı ara sıra neşeledirerek vede neşelenirken düşündürmeye çalışarak hikayelerimin ve aniktotlarımın devamını sağlayacağım
tabiki mod arkadaşlarımın desteği ve izniyle

SAYGILAR

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,002
Elmacik dedi ki:
Behlül bir gün Harun Reşid'in sarayına geldi.
Tahtın bulunduğu yerde kimseyi görmeyince Harun'un tahtına oturdu. Biraz sonra muhafızlar görüp indirdiler ve bir güzel dövdüler. Behlül ağlamaya başladı.

Sonra Harun Reşid geldi ve sordu, "niye ağlıyorsun Behlül, yoksa dayak yediğin için mi?"

Behlül cevap verdi;
"Hayır ben senin için ağlıyorum. Şu koltuğa birazcık oturdum ve bu kadar dayak yedim. Sense ömür boyu oturdun, ahirette başına geleceklere ağlıyorum."

Hiç güzel değil bu yazı...

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Pesicim, sanırım Güneş'e araçsız gidip bir de geri dönsem, iyi halt ettin bu da marifet mi diyeceksin.

Olsun başımın üstünde yerin var.

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
pesimistin yazısı hiç güzel diil aslında ama haberi yok heralde.herkesin düşüncesi kendisine tabii.bi kişi beğenir dieri beğenmez.ama ben devamının gelmesini bekliycem...

mavinok.ta

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
çok manidar ikiside çok teşekkürler SDN'de artık böyle şeyler görmek istiyorum lütfen beklemedeyiz...

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
İkiside çok güzel tşk edriz...

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
Harun Reşid ile Behlül acayip bir ikili gargamelle kedisi gibi adamı tahtına oturdu diye dövdürmesi cok komime gitti :D :D :D behulun cekmediği kalmamıs yinede adamıdan ayrılmıyor

verilimek istenen mesajlara daha agır bir hikaye daha iyi olurdu bu biraz komik olmus sırf dalga gecmek için yazmadım gercekten cok komiğime gitti ...

DaY_WalkeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
İki yazıda çok anlamlı.Okurken zihnimde bile canlandırdım :)

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Behlül, hikmeti bizi güldürerek veriyor, ama kendi yaşadıkları dönemde güzel dayak yemesi komik değil tabi. Genelde "ne? nasıl yani?" dedirten trajik komediler.

Bir kaç kişi toplanıp bir gün mescit (bizdeki deyimiyle cami) yaptırmaya karar verirler. Behlül'ün de bundan haberi olunca ne yapıyorsunuz ey müslümanlar diye sorar. Onlar da Allah için mescit yaptırıyoruz derler. Behlül gece vakti onların yaptırdığı mescide gelir ve kimse görmeden kapıya "Behlül'ün Mescidi" diye yazar. Mescidi yaptıranlar sabah geldiklerinde bu manzarayı görünce öfkeden deliye dönerler ve hemen Behlül'ü bulurlar. Bağırırlar çağırırlar, mescidi biz yaptırdık sen kendi adını yazdın derler. (Behlül dayak yemeye alışıktır.) Behlül sükûnetle dinledikten sonra şöyle der; "Hani bunu Allah için yapmıştınız? Eğer Allah için olsa idi kimin adının yazdığı önemli olmazdı, çünkü Allah kimin yaptırdığını biliyor."

Hikmet her zaman karmaşık meseleler ve entrikalar sonucu çıkmaz; basit, oldukça basit şeylerde bile hikmet vardır.

bulmeh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Tam sevdiğim yazılar, artık bundan sonra buraya takılırım. Hepinize teşekkürler. Ara sıra bende bulursam eklerim.
Fakat, Behlül Dânâ Hz. 'nin sadece Behlül diye anılmasından duyduğum rahatzılığı da belirtmek isterim :L. Çünkü onlar İslam dünyasının bizlere ışık tutan evliyaları, saygıda kusur etmezsek iyi olur diye düşünüyorum.
Tekrar teşekkürler , emeğinize sağlık... :)

uguraktas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bulmeh dedi ki:
Tam sevdiğim yazılar, artık bundan sonra buraya takılırım. Hepinize teşekkürler. Ara sıra bende bulursam eklerim.
Fakat, Behlül Dânâ Hz. 'nin sadece Behlül diye anılmasından duyduğum rahatzılığı da belirtmek isterim :L. Çünkü onlar İslam dünyasının bizlere ışık tutan evliyaları, saygıda kusur etmezsek iyi olur diye düşünüyorum.

ShiftDelete.net
Bilgi ve iletisim teknolojileri dergisi ???

Moderatorler uyuyormusunuz!.....

Kanal 7 ya da samanyolu tv' lerin internet sayfasi degil burasi.
Yoksa ben mi yanlis biliyorum. Eger oyle ise bildirin lutfen de bizlerde alet olmayalim bu tip olaylara
Saygilar

bulmeh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
uguraktas dedi ki:
bulmeh dedi ki:

ShiftDelete.net

Yoksa ben mi yanlis biliyorum. Eger oyle ise bildirin lutfen de bizlerde alet olmayalim bu tip olaylara
Saygilar
ne alakası var bu yorumun kanal7 ve stv ile?? hain haberler yapan ismi lazım değil gazete ve televizyonların yandaşları cirit atarken bişey yok biz burada bize zararı olmayan yazılara teşekkür edelim hemen taşlamaya başlıyorlar. :S
ne zararı var şimdi bu yazının sana?? :mad:
Bilgi ve İletişim Teknoloji sitesi olduğu bu yazıyı okuyunca mı aklınıza geliyor ha söylesene?? :mad:
bu yazı bölücülük mü anlatıyor, yoksa terörizmden mi bahsediyor? yoksa kanal7 ve stv kanallarını mı övüyor??? :mad:
senin buradaki amacın belliki böyle konular üzerinden milleti biribirine düşürüp açılan konuya gölge düşürmek ama bunu başaramayacaksın |)

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
uguraktas dedi ki:
ShiftDelete.net

Saygilar

ShiftDelete.Net, bilgi ve teknoloji sitesidir.
Dolayısıyla bu sitede Bilgi ve Teknoloji dalları genişçe kategorilendirilerek bölümlere ayrılmış ve kullanıma sunulmuştur. Burası ise Konu Dışı adındaki bölümdür. Bilgi ve Tekonloji ile ilgili okumak istediğin şeyler diğer bölümlerde olduğundan, herkesin "özgür konuşma" olarak adlandırılan konuşma ve fikir paylaşımına da ihtiyacı olacağı için açılmış bölüm olan "Konu Dışı"na girmene hiç gerek yok.

Sevgiler.

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
bence insanlar paylaşmayı düşündüğü herşeyi küfür hakeret şiddet ve assalama olmadıgı sürece
yazssınlar bence bu çok güzel bir şey forumumuzda tam boyle bir ortam. yazmaya devam...

HiAxiSeytan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uğur aktaş kardeşim kendine gel burası konu dışı bölümü yani senin dediğin şeyler yok burda

adı üstünde konu dışı ama sen niye konunun içindesin ben onu anlamadım

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Değerli Dostlar,

Din konulu içeriklerin forumda tartışılmasına en çok karşı çıkanlardan birisiydim; zira anlamsız tartışmalara gitmesi muhtemeldi. Sonra baktık sağlam bir moderasyon ekibimiz var; kimse birbirine girmedikçe sorun olmaz, olursa da çözecek kişi çok denilerek ikna edildim.

Sonuçta burası konu dışı; buranın konusu ne? Bilişim ve Teknoloji. Bunun dışındaki herşeye açık. Yani mesele dinse nasıl burada İslam'ın hikmetlerinden bahsediliyorsa, LaVey Satanizmi üzerine de, Şamanizm üzerine, Hristiyanlık üzerine (buraya dünyadaki yüzlerce farklı inanç yazılabilir; fark etmez) konusu açılsın, hatta inançsızlık üzerine de birşeyler okuyalım öğrenelim. Önemli olan, biraz daha fazla öğrenmek; başkalarını anlamak.

Ama üzümle ilgisiz, bağcı odaklı çözümler görüldüğü gibi bize birşey kazandırmıyor.

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
uguraktas dedi ki:
bulmeh dedi ki:

ShiftDelete.net

Saygilar

bencede yaa.moderöter arkadaşlar harekete geçin.uguraktas isimli varlık size aşağılayıcı şekilde "uyuyomusunuz" falan diyo.bence ilk uyarın daha sonra bu siteyi öğretin.aynı elmacık arkadaşımızın yaptığı gibi !
eğer konu donanım kısmında olsaydı bu kendini bilmez arkadaşın sölediği doğru olurdu.ama burası konu dışı başlıklı biyer.
uguraktas:
çık çık karşı çık sen.din ile ilgili konuşulmasına bile karşı çık.burda bir örnek verirdimde,ben genelde argo içeren örnekler biliyorum.arkadaşlarımın yazdığı güzel örneklere binaen sölemiyim.ya düzgün yorum yap.yada yazma yorum.rahatsız oluyorum senden...

DaY_WalkeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
uguraktas agğır hitamlarda bulunmka istiyorum sana ama malasef yeri değil..

wbmstr

Asistan
Reaksiyon puanı
3
uguraktas dedi ki:
ShiftDelete.net

Saygilar
- 99999.. :mad: :mad: :mad:

lütfen böyle saçma sapan yorumlar yapıp konuyu kirletmeyelim....

Cem

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
ShiftDelete.net
Saygilar
yok uyumuyoruz sayın Uğur Aktaş.
önemli bir farkı dile getirmek isterim.
shiftdelete.net
forum.shiftdelete.net

ikisi birbirinden bağımsız iki yapı. Birinin biriyle bağlantısı var ama etkisi farklı.
Bu forumda bilgi ve iletişim teknolojileri dışındaki tek konu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi değil.
dolayısıyla uyumuyoruz, ama sadece burayı okuduğunuz için sizin uykusuz bir anınıza denk gelmiş sanırsam. nihayetinde bu bölümde Allah katında makbul olan İslam üzere sorulara yanıtlar veren güzel kardeşlerimiz mevcut. Forumun binbir türlü yerinde binbir türlü bilgiye de rastlayabilirsiniz. Hangisi dikkatinizi çekiyorsa, yolunuz nereye gidiyorsa buyrun arayın, bulun, paylaşın, hatta SDN forum sloganıyla,
bilmiyorsanız sorun, biliyorsanız paylaşın
ama saldırmayın lütfen.
saygılar

rcp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş çok güzel olmuş devamını dilerim ****** heralde ahiretle alakası yok yada cok korkuyor