N.Ç şimdi hukuk öğrencisi!!!

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
[h=1]N.Ç. şimdi bir hukuk öğrencisi[/h]
  • GÜL KİREKLO
  • 16.09.2012
Türkiye'yi sarsan tecavüz olayının mağduru N.Ç., yeni bir hayat kurmakla kalmadı, hukuk fakültesine girip başka hayatları savunmaya aday oldu
Mardin'de 13 yaşındayken 28 kişinin tecavüzüne uğrayan N.Ç., hayalini gerçekleştirdi ve İstanbul'da bir üniversitenin hukuk fakültesini kazandı. Mezun olduktan sonra kendisi gibi mağdurların savunucusu bir avukat olacak. Mardinli N.Ç., 2002'de, henüz 13 yaşındayken aralarında kaymakamlık yazıişleri müdürü, bir yüzbaşı, muhtar ve korucuların da bulunduğu 28 kişinin cinsel istismar ve tecavüzüne maruz kalmıştı. Yargıtay 14. Ceza Dairesi'nin, yerel mahkemenin "N.Ç'nin sanıklarla rızasıyla birlikte olduğu" yönündeki kararını onaması ise kamuoyunda büyük tartışmalara neden olmuştu. Dosya AİHM'e taşınmıştı. N.Ç. ise yeni bir kimlikle, yeni bir hayata başladı. Çevresindeki çok kısıtlı sayıda insan onun gerçekte kim olduğu biliyordu. Bu kişilerden biri Avukat Eren Keskin, diğeri ise Gözaltında Cinsel Taciz ve Tecavüze Karşı Hukuki Yardım Komisyonu'nda çalışan Leman Yurtsever'di. Şimdi 21 yaşında olan N.Ç. 2003'te yerleştirildiği Adana Kız Yetiştirme Yurdu'ndan kaçarak Eren Keskin ve Leman Yurtsever'in yanına gelmişti. Keskin ve Yurtsever N.Ç.'nin bakımı ve davasını üstlenmişti. İstanbul'da, Keskin ve Yurtsever'in yanında yaşamını yeniden inşa eden genç kız, 9 yıl önce yaşadıklarıyla anılmak istemiyordu. Avukat Eren Keskin'i de örnek alarak, hukukçu olmayı hedefliyordu. N.Ç.'nin bu hayali gerçek oldu.

KADIN SAVUNUCUSU OLACAK
Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Kahraman Eroğlu, N.Ç.'nin bu yıl girdiği üniversite sınavında hukuk fakültesini kazandığını söyledi. Eroğlu şunları söyledi: "N.Ç ile İstanbul İl Sosyal Hizmetler Müdürü olarak görev yaptığım yıllarda tanıştım. Olay sonrası onu koruma altına almıştık. Şimdi isteyince bana ulaşıyor. Geçen gün bir arkadaşıyla konuştum. Arkadaşı bana N.Ç.'nin İstanbul'da bir devlet üniversitesinin hukuk fakültesini kazandığını söyledi. Üniversitenin adını söyleyemem. Zaten istediği de hep bir hukukçu olmaktı. Belki de kendisi gibi mağdur insanların savunucusu olmak istiyordu. N.Ç. başarılı bir avukat olarak karşımıza çıkacak. Belki kimse onun N.Ç. olduğunu bilmeyecek ama o kadınların savunucusu olacak."

N.Ç.'NİN DAVASI ŞİMDİ AİHM'DE
Olayın ardından görülen davada Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi faillere alt sınırdan ceza uygulamış, bu kararını "N.Ç.'nin tecavüzlere karşı koymadığı için rızası olduğu ve her şeyin farkında olduğu" savıyla açıklamıştı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ise yerel mahkemenin kararının onanması yönünde mütalaa sunmuştu. Yargıtay 14. Ceza Dairesi'nin kararı onamasıyla dava kapanmış oldu ve kanunen en az 5 sene ceza alması gereken 28 fail, 1 yıl 8 ay ile 5 yıl arasında ceza aldı. Davayla ilgili dosya şu anda AİHM'de inceleniyor.

http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/09/16/nc-simdi-bir-hukuk-ogrencisi

Devletimizin yüzünü kızartacak ve ahimde tahminen büyük ceza alacak bir olayın mağduru.Herbirimizin kızı olabilirdi yani empati diyoruz.Onun namus ve şerefinden sorumlu kim varsa emanete hiyanet etti durum mahkemeye taşındı ve bu kişiler ensesi kalın olduğu için 13 yaşında kıza nenfomanyak yani... delisi tanısı konuldu ve hayasız sistem bu ylemi en alt sınırdan başlattı yapan yaptığıyla kaldı mı hayır kıyamette davanın devamı var
şimdi bu kız okudu ve hukuk fakultesini kazandı inşaallah ömrünü tecavüz mağduru çocuklara adıyacak denecek çok söz var site adabı

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Hakkında hayırlısı olsun. Ona kötülük yapanlar da en ağır şekilde cezalarını çeksin.

v3l1baba

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fişlemeye gerek yok birakin artik hayatini yasasin.

barbunyaza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sabah gazetesi bu haberi yapmakla zaten bi halt yemiş siz şimdi birde bu haberi paylaşarak olası suça ortak oluyorsunuz. tecavüz madurları hayatının geri kalanında yaşadıkları olayla anılmak istemezler olayı geride bırakıp yeniden hayata başlamak isterler kimse bu olayı bilmesin isterler öğrenmesin isterler. yani yeniden tecavüz hedefi haline gelmek istemezler. özellikle çocuklarda bu durum çok sık yaşanır. haberde nerdeyse açık adres verilmiş. siz şimdi bu haberi paylaşıp sonra altına birde hesabı öbür tarafta sorulur diyemi yazıyorsunuz. yazık.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
sabah gazetesi bu haberi yapmakla zaten bi halt yemiş siz şimdi birde bu haberi paylaşarak olası suça ortak oluyorsunuz. tecavüz madurları hayatının geri kalanında yaşadıkları olayla anılmak istemezler olayı geride bırakıp yeniden hayata başlamak isterler kimse bu olayı bilmesin isterler öğrenmesin isterler. yani yeniden tecavüz hedefi haline gelmek istemezler. özellikle çocuklarda bu durum çok sık yaşanır. haberde nerdeyse açık adres verilmiş. siz şimdi bu haberi paylaşıp sonra altına birde hesabı öbür tarafta sorulur diyemi yazıyorsunuz. yazık.

Doğruya doğru ne diyelim ama ülkemizin en önemli medyasında yayınlanmış.özellikle çocuklara uygulanan gerek onaylı!!!!gerek onaysız beraberlikler tecavüzler bizleri rahatsız ediyor özellikle bir bölgemizdeki çocuk evlilikleride buna dahil eğer haberi ve yorumu iyi takib ettinizse vurgulanmak istenen nç nin şahsında [zaten onun kimliği değiştirilmiştir merak etme ama başharfleri nç olanlar yandı]küçüçük bir çocuğu nemfomanyak olarak niteleyen devlet yapısı ile o yaşta iki yaşındaki çocuğuyla kocasını!!!bekleyen cariyelerin[ki onların hukuku şimdi bizim hanımlarda yor]durumunu tesbittir.
içinde pediatri uzmanı olmayan iş olsun cep dolsun anlayışıyla uzman kurullarına doldurulan zevatın alacağı karar budur. o karara göre karara uyan mahkemenin ve onaylayan yargıtayında konumları tartışmalıdır
Ben sizinle aynı görüşte değilim zaten incest berdel çocuk kuma olayları örtüle örtüle bu hale gelindi 5-6 bin lira üç beş günde biter bu garipler ömür boyu çekecek yorumunuzu bu açılardan bakarak değerlendirmenizi istiyorum
ha o kıyamet hesabına gelince orada o kızda davacı olacaktır ancak ensesi kalınlar bukağılanmış vaziyette dilleride kimbilir ne vaziyette olacaklardır orada rütbe makam zulum yok Hak ve Adalet Sahibi Allah[cc]söz sahibidir

barbunyaza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Doğruya doğru ne diyelim ama ülkemizin en önemli medyasında yayınlanmış.özellikle çocuklara uygulanan gerek onaylı!!!!gerek onaysız beraberlikler tecavüzler bizleri rahatsız ediyor özellikle bir bölgemizdeki çocuk evlilikleride buna dahil eğer haberi ve yorumu iyi takib ettinizse vurgulanmak istenen nç nin şahsında [zaten onun kimliği değiştirilmiştir merak etme ama başharfleri nç olanlar yandı]küçüçük bir çocuğu nemfomanyak olarak niteleyen devlet yapısı ile o yaşta iki yaşındaki çocuğuyla kocasını!!!bekleyen cariyelerin[ki onların hukuku şimdi bizim hanımlarda yor]durumunu tesbittir.
içinde pediatri uzmanı olmayan iş olsun cep dolsun anlayışıyla uzman kurullarına doldurulan zevatın alacağı karar budur. o karara göre karara uyan mahkemenin ve onaylayan yargıtayında konumları tartışmalıdır
Ben sizinle aynı görüşte değilim zaten incest berdel çocuk kuma olayları örtüle örtüle bu hale gelindi 5-6 bin lira üç beş günde biter bu garipler ömür boyu çekecek yorumunuzu bu açılardan bakarak değerlendirmenizi istiyorum
ha o kıyamet hesabına gelince orada o kızda davacı olacaktır ancak ensesi kalınlar bukağılanmış vaziyette dilleride kimbilir ne vaziyette olacaklardır orada rütbe makam zulum yok Hak ve Adalet Sahibi Allah[cc]söz sahibidir

acaba bu devlet yapısını eleştiren haberlerlerden kaç tanesini paylaştınız bunu çok merak ediyorum.
bende çocuk kuma ve benzeri olaylara sonuna kadar karşıyım zorla yaptırılan her şeye karşı olduğum gibi.
fakat bu tarz olayların üstünün örtülmesi nasıl yanlışsa ''ülkemizin en önemli medyası'' olarak benimsediğiniz grupta yapılan yanlış bir haberi paylaşmakta okadar yanlıştır. bu giibi olaylarla mücadele böyle olmaz. şahıs üzerinden mücadeleyi sen ben yapamayız. bu kızın annesi babası akrabağları bu haberi okumadılarmı. bu kızın kimliği değişse bile hiçmi tanıyanı yok ki bu haber bu kadar dillendiriliyor ve açık adres veriliyor. haa madur çıkar benim başımdan böyle bir olay geçti ben değil onlar utansın der açık açık savaşır ozaman belli bir kesimin gazeteside dahil bütün medya bu haberi yapar eywallah. ama belliki madur olan kişi böyle olsun istemiyor ozaman bize düşen böyle şahısların kimliklerini belli ederek değil topyekün bütün madurlar adına mucadele vermektir. saygılarımla.

ashabulyemin

Profesör
Reaksiyon puanı
20
acaba bu devlet yapısını eleştiren haberlerlerden kaç tanesini paylaştınız bunu çok merak ediyorum.
bende çocuk kuma ve benzeri olaylara sonuna kadar karşıyım zorla yaptırılan her şeye karşı olduğum gibi.
fakat bu tarz olayların üstünün örtülmesi nasıl yanlışsa ''ülkemizin en önemli medyası'' olarak benimsediğiniz grupta yapılan yanlış bir haberi paylaşmakta okadar yanlıştır. bu giibi olaylarla mücadele böyle olmaz. şahıs üzerinden mücadeleyi sen ben yapamayız. bu kızın annesi babası akrabağları bu haberi okumadılarmı. bu kızın kimliği değişse bile hiçmi tanıyanı yok ki bu haber bu kadar dillendiriliyor ve açık adres veriliyor. haa madur çıkar benim başımdan böyle bir olay geçti ben değil onlar utansın der açık açık savaşır ozaman belli bir kesimin gazeteside dahil bütün medya bu haberi yapar eywallah. ama belliki madur olan kişi böyle olsun istemiyor ozaman bize düşen böyle şahısların kimliklerini belli ederek değil topyekün bütün madurlar adına mucadele vermektir. saygılarımla.

Değerli kardeşim sen mükemmeli söylüyorsun yani altına imza atmayacağım bir kelimen yok ama bende memleket gerçeklerini söylüyorum acı rezil insaf ve merhametten uzak
Kızlarımız korumasız diyecektim yuhhhh seslerini duyuyorum demicem.Devletin polisi belinde tabanca var devlete diyorki kocam öldürecekki oda polis seyrediyorlar ve ardından utanmadan devlet töreni
bazı yerlerde tecavüz olmaz incest olmaz küçük yaşta evlilik olmaz herşey kitabına uyar ancak bedeli karşılığında eğer adam birinin...... etmişse berdel vardır kızını verir yaşı büyütülür tecavüzde uygun birine yamandırılır incesste ses çıkmaz aile namusudur ancak küçük gelinlerde bedel sözgelim 6,000 rayiç bedel!!!verilmezse o zaman namus davası olur yine cinayetler başlar
Devlet ensesi kalının yanındadır bu işe kalkışan gariban göremezsin mutlaka sözü geçen biri
ben paylaşmaya devam edeceğim özellikle bir yöreden çocuk gelinler istemiyoruz birde kumaya giden