Mystart.incredibar virüsü için kesin ve temiz bir çözüm. İlk SDN'de... :D

Zee

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Çoğumuzun başına gelmiştir. Tarayıcımızı açtığımızda Mystart.incredibar arama motorunun karşımıza gelmesinden ve bundan bir türlü kurtulamayaşımız insana bir off çektirmiştir belki. :)

Özellikle Google Chrome bu virüsü yemekte başı çekmektedir. Çoğu yer ya casus programıyla taratmamı ya da bir tehlikeli yani bilmedğimiz belkide bunun sonucunda tekrar virüs yiyeblceğimiz şeyler karşıma geldi hep... Her bir yöntemi denememe rağmen, Mystart.incredibar ile ilgili tüm verileri yok etmeme rağmen yinede bu arama motorundankurtulamadım taa ki bulduğum bir regedit dosyasına kadar... :D Lafı fazla uzatmadan sizlere bu çözümü anlatayım...

Öncelikle böyle birşey başınıza geldiğinde...

İlk olarak bu videoları incelemenizi öneririm...

http://www.youtube.com/watch?v=PW27uvsWsik

http://www.youtube.com/watch?v=S2e00ZkXbK8

Mystart.incredibar kurtulma yöntemi....

İlk olarak bu Mystart.incredibar verilerinden kurtulmak olacaktır. Öncelikle '' denetim masası > program ekle kaldır '' dan Mystart.incredibar ile ilgili bulduğunuz programı kaldırmak. Daha sonra açtığınız explorer,mozilla, chrome gibi tarayıcılarınıza giderek buradaki çoğunda ayarlar kısmında yer alan '' Eklentiler'' bölümündeki Mystart.incredibar uzantılarını silmek olacaktır...

Daha sonra ''Başlat > regedit '' yazarak regedit penceresini açalım.
''F3'' e basıp arama kısmına incredibar ve mystart olarak iki defa tek tek aratalım. karşımıza çıkan incredibar klasörü var ise silin. Diğer aramada çıkan mystart ile ilgili bir şey varsa silin.

Sonra tekrar regedit benceresine dönelim.

Karşımıza çıkan pencereden '' Bilgisayar > HKEY_USERS > HKEY_USERS > S-1-5-21-143038658-3639.....(Bu isimle başlayan Uzun bir dosya ismi olacak herkeste varmı bilmiyorum.) > Software > IM '' klasörüne tıklayın.

rk9k.png

Sağ tarafta gcsqp adında iki adet veri olacaktır. Buradaki adresleri ne kadar değiştiriseniz dğeişitirin tarayıcıyı yeniden başlattığınız zaman bu veriler sıfırlanacak ve eski haline dönecektir. Onun için bu gcsqp
ismi ile başyan ve karşında mystart.incredibar adresi olan veriye sağ tıklayıp ilk önce verinin adını değişitirin. yani gcsqp adında olan ismi istedğiniz bir isimle dğeiştirin. ben e1 olarak dğeiştirdim. diğerinide e2 olarak değiştiridim. daha sonra değiştirdiğimiz bu verilerin üzerine çift tıklayıp karşımıza çıkan pencereden Mystart.incredibar ile ilgili adresi silip yerine https://www.google.com.tr/ ya da hangi sayfayı istiyorsanız onun adresini girin. Tamam diyip çıkın. Tarayıcıyı tekrar başlattığımızda bu sorunun çözldüğünü göreceksiniz... En sonunda temiz bir yöntem ile uzun uğraşlarım sonucunda bu illetin kökünü buldum. :) Ben google chrome için bu sorunun üzerine gittim diğer tarayıcılarda bu böyle çözlürmü bilmiyorum...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Teşekkür ederim basımı büyük bi beladan kurtardınız Cok kolay bi yöntemle Allah razı olsun :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Gerçekten çok teşekkür ederim, chrome kaldırdım mozilla yükledim sorun halledilir sandım da olmadı, yine önüme çıktı... Derken SDN çıktı karşıma ve elhamdulillah hallettim.. Epey sinirlerim bozulmuştu. İşin tuhaf yanı program ekle-kaldır'dan da kaldıramıyordum, en son önerdiğin gibi yaptım ve çok şükür Rabbime...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çok teşekkür ederim yararlı paylaşımınız için. SDN çok doğru bir platform teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar o kadar uğraşmanıza gerek yok ben size bir program önereceğim bu programı kullanarak kolayca kurtulabilirsiniz "ADWARE REMOVAL TOOL " adlı programı kullanarak kolayca kurtulabilirsiniz :) :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ad-Aware Antivirus yukledim kurdum taradim 3 virus buldu sildi. simdi pcde mystart gozume degmiyor. sizde deneyin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardesm dediğin adımları tek tek uyguladım ama -1-5-21-143038658 klaso yok bunun yerine 1-5-21-Farklı bi sayı var ustelik bundan 2 tane vardı sadece 1 harf farklıydı ikisnede giriğ baktım software dosyalarına sadece bitanesinde IM Providers adlı dosya vardı ona tıkaldım onada dedigin gcsqp gbi 2 veri yok :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de aynısı oluyo kardeş yaa dedikleri gibi bi dosya yok. videoları izledim onları uyguladım ama o da olmadı ne illet bişey bu yaa

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Birçok programı denedim; Adaware, Spybot, Malwarebytes vs. hiçbirinden net sonuç alamadım. Aşağıdaki adreste yer alan Automatic Fixit başlığı altında verilen Adaware Remover Tool ile sorunsuz kurtuldum. Bu programdan bu sonucu beklemezdim. Başarılı ve şu anda sorunsuz kullanıyorum. Sadece mystartsearch için değil birçok benzeri sorunu da çözeceğini düşünüyorum.

TechSupportAll