Müslüman olan varmı

Bu konuyu okuyanlar

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Adamın biri elinde büyük bir bıçakla camiye dalar ve sorar:

-Aranızda müslüman olan var mı?

Korkudan kimse bişey diyemez. Birazdan yaşlı bir adam ayağa kalkar:

-Ben müslümanım.

Bıçaklı adamla yaşlı adam camiden çıkarlar. Adam dışarıdaki inek sürüsünü gösterip:

-Amca, şunları kurban edicem de ben beceremem yardım eder misin?

Yaşlı adam epeyce bir hayvanı kestikten sonra 'Ben yoruldum başka birini bul' der.

Adam bu sefer kanlı bıçakla yine camiye girer ve sorar:

-Aranızda başka müslüman var mı?

Az önceki adamı doğradığını düşünen cemaat çok korkar ve herkes aynı anda İmam’a bakar, İmam:

-Ne bakı yosunuz u*** iki rekât namaz kıldırdık diye hemen müslüman mı olduk?
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

hakimebu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
herzaman bu tur fikralarin cok sakat oldugunu dusunmusumdur...ucu hic istemedigimiz sekilde birseye dokunabilir diye.islamiyet cok ince bir din oldugu icin galiba bu dusuncem

ircmsn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşte yer yüzünde tek hak din'i olan İslam'ı, müslümanlığı, böyle şeytani işlere musallat etmiştir insanlar. İnsanlar kendilerince böyle şeyleri fıkra/espri mahiyetinde orada burada lanse etsede, unutmayınız ki; ALLAH Azze ve Celle'nin dostları yanlızca Müslümanlar'dır. Başka şeylerle eğlenin, zira bu gibi ''komik'' gibi görenen şeylerden uzak durun. Sonra en basit gördüğümüz şeylerin bizlere ne şekilde bir gelişi olur nasıl bilebiliriz?

NOT: Bunu yazan arkadaşımız belki kötü veya art niyet düşünmemiş olabilir, sözüm kastım o'na değil. Hepimiz için bir uyarı olsun maksatı ile yazdım.

dergah yolu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar
komik olan o kadar konu varki onları şeçin
milli ve manevi değerlerimizi bu konuda kullanmayın
36-028[1].gif

20. Şehrin en uzak yerinden bir adam koşarak geldi: "Ey kavmim, elçilere uyun" dedi.

21.
"Sizden ücret istemeyenlere uyun, onlar hidayet bulmuş kimselerdir."
36-021.gif
22. "Bana ne oluyor ki, beni yaratana kulluk etmeyecekmişim? Siz O'na döndürüleceksiniz."

23.
"Ben, O'ndan başka İlahlar edinir miyim ki, Rahman (olan Allah), bana bir zarar dileyecek olsa, ne onların şefaati bana bir şeyle yarar sağlar, ne de onlar beni kurtarabilirler."

24.
"O durumda ise, gerçekten ben apaçık bir sapıklık içinde olmuş olurum."

25.
"Şüphesiz ben, sizin Rabbinize iman ettim; işte beni işitin."

26.
Ona: "Cennete gir" denildi. O da: "Keşke benim kavmim de bir bilseydi" dedi.

27.
"Rabbimin beni bağışladığını ve ağırlananlardan kıldığını."
yasin sureicelilesi
yani bazı şeyler için can verilir
o mübareği Efendimiz sav ye sordular kıyamet gününde tek kişilik ümmet olarak haşrolur buyurdular

Mehmet_Tahir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İşte yer yüzünde tek hak din'i olan İslam'ı, müslümanlığı, böyle şeytani işlere musallat etmiştir insanlar. İnsanlar kendilerince böyle şeyleri fıkra/espri mahiyetinde orada burada lanse etsede, unutmayınız ki; ALLAH Azze ve Celle'nin dostları yanlızca Müslümanlar'dır. Başka şeylerle eğlenin, zira bu gibi ''komik'' gibi görenen şeylerden uzak durun. Sonra en basit gördüğümüz şeylerin bizlere ne şekilde bir gelişi olur nasıl bilebiliriz?

NOT: Bunu yazan arkadaşımız belki kötü veya art niyet düşünmemiş olabilir, sözüm kastım o'na değil. Hepimiz için bir uyarı olsun maksatı ile yazdım.

açıklaman için teşekkürler

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar lütfen b.kunu çıkartmayın alt tarafı bir fıkra ve bu fıkrada dinimize zerre kadar dokunan birşey yok.Tamamen uydurma birşey.Lütfen biraz tebessüm edin kardeşim.
Bu kadarda olmaz yani..İnsanı siteye girmekten soğutuyorsunuz..

palam

Doçent
Reaksiyon puanı
4
fıkra güzel ders veriyo .i slamiyeti kötülediği de yok ayrıca arkadaşlar. kötülese kötülese oradaki hayali cemaat vasıtasıyla o durumda olan müslümanları kötülüyorlar. fıkra yine ayrıca "imam... cemaat ..... "sözünü de destekliyor. bundan alınacak birisi varsa o da bu halde olan ve müslümanım diyendir.
neymiş dini anadan babadan görüp değil bilip yaşamak lazım. o zaman da fıkradaki eli bıçaklı adamdan değil yalnız Allahtan korkar müslüman.

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
tiki olan adamlar gibisiniz vallahi. azcık dokununca hemen annanı.. der gibi. rahat olun siz kendinizden eminseniz kimse size zarar verip değiştiremez.

TORNADO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslinda bir gerçegi yansıtıyor bu fikra bize... Gerceten ne kadar iman etmis oldugumuzu görüyoruz... Garip ama o sahne gerçek olsa değişen bir şey olmazdı....

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Ahaha çok komik :D

Yanlız buraya da yobazlar dolmus gibi :) Bi fıkra sonucta... büyütmenin ne anlamı var ? Güldürmek için yazmış arkadaş...

lovemeorhateme

Asistan
Reaksiyon puanı
2
asduhasuhsaduhasd zuhahahaha hatta puhahahaha ve LastDot a da katılıorum b.kunu cıkarmayın herseyin

by_erdal21

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Fıkrada Müslümanlığı rencide edici birşey yok bence.Başka konularda da Müslüman olduğunuzu hatırlasanız keşke.Neredeyse linç edeceksiniz anlatanı.Hoşgörüyü bırakmayalım lütfen.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
ben gülemiycem :no:

dergah yolu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ahaha çok komik :D

Yanlız buraya da yobazlar dolmus gibi :) Bi fıkra sonucta... büyütmenin ne anlamı var ? Güldürmek için yazmış arkadaş...
tamam bizde başka konular yazda bizde gülelim dedik kullandığın tabire bak yüklü miktarda rahip hahm fıkraları veya rahibe anıları var onlarımı yazalım hayır inanca yönelik fıkralar bazılarının içindeki nefreti ortaya çıkarmasına vesile olur
biz arkadaşın art niyetsiz yayınladığını biliyoruz vesileyle habibi neccar hazretlerini andık oda vesile oldu
bizler en güzel hitapla birşeyler anlatmaya çalışıyoruz sizde buyrun
http://forum.shiftdelete.net/din-ku...-neccar-hz-surei-yasin-deki-yeri-antakya.html